0
09151637530

چگونه در سیستم عامل مکینتاش فایلی را در فتوشاپ باز کنیم

در این آموزش فتوشاپ میبینید که چگونه یک فایل تصویری را در فتوشاپ بازکنید فقط با دو بار کلیک کردن بر روی نماد آن در Macintosh finder. فتوشاپ از چندین فرمت فایل پشتیبانی می‌کند بنابراین به محتویات پوشه open-01 توجه داشته باشید، همچنین تصاویر را به‌عنوان ریز عکس‌ها می‌بینیم که می‌توانید با رفتن به منو view و انتخاب فرمان As icons انجام دهید.

در حال حاضر چهار نوع فایل TIF, GPG, PNG , PSD را بررسی می کنیم و فایل DNG را در قسمت های بعدی مورد بررسی قرار می دهیم.

فایل‌های TIFF با فتوشاپ مرتبط هستند و با دو بار کلیک کردن بر روی آن تصویر در فتوشاپ باز می‌شود.  Photoshop cc در گوشه بالا سمت چپ صفحه‌نمایش قابل‌مشاهده است. یک جعبه‌ابزار عمودی در سمت چپ صفحه قرار دارد، یکسری پانل‌ها در سمت راست وجود دارد.

فرمت‌های دیگر فایل را با رفتن به بالای منوی فتوشاپ cc و انتخاب کردن hide Photoshop cc که قصد دارد من را به finder بازگرداند می توانید مشاهده کنید.

در حال حاضر متوجه می‌شوید با دو بار کلیک کردن بر روی فایل JPG چه اتفاقی رخ می‌دهد. وارد پیش‌نمایشی می‌شود که برای خود مکینتاش است که حتی چند تابع ویرایش اولیه را ارائه می‌دهد، البته به‌اندازه فتوشاپ قدرتمند نیست بنابراین به منوی Preview می‌رویم و برای خروج از برنامه گزینه Quit preview را انتخاب می‌کنیم؛ و سپس بر روی فایل JPG راست کلیک کرده و دستور Get info را انتخاب می‌کنیم تا این کادر محاوره‌ای باریک را در اینجا نمایش دهد.

به جلو رفته و کادر محاوره‌ای راکمی کشیده‌تر کنید تا همه گزینه‌ها را ببینید. بر روی آیتم Open کلیک کنید و دو مثلث کوچکی که نواری را باز میکند فشر دهید و سپس فتوشاپ cc را انتخاب کنید. حال بر روی دکمه Change All کلیک کنید تا همه فایل‌های JPG را پوشش دهد تا داخل Photoshop cc بازشوند. سپس به جلو بروید و روی کلمه Continue کلیک کنید. اکنون شما می‌توانید این پانل اطلاعات را ببندید. پس‌ازآن هر زمانی شما بر روی فایل JPG دو بار کلیک کنید در داخل فتوشاپ بازخواهد شد.

به منوی فتوشاپ CC برمی‌گردید و دستور Hide را انتخاب می‌کنید و سپس بر روی فایل PNG دو بار کلیک می‌کنید. باز کردن تصویر در مرورگر پیش‌فرض اپل، سافاری چیزی نیست که من می‌خواهم بنابراین من SAFARI را انتخاب و بر روی دستور Quit کلیک می‌کنید.

و سپس بار دیگر بر روی فایل کلیک راست کرده و Get info را انتخاب کنید پس‌ازآن می‌توان Open whit را به آخرین نسخه فتوشاپ CC تغییر داد و بر روی Chang All کلیک کنید بعدازآن Continue را انتخاب کنید.

بعدازآن می‌توان این کادر محاوره‌ای را پنهان نمود؛ و اکنون اگر بر روی فایل PNG دو بار کلیک کنید در فتوشاپ باز می‌شود، بنابراین به منوی فتوشاپ cc رفته و بازگشت را انتخاب می‌کنید.

در حال حاضر فایل PSD برای فتوشاپ سند است و از تمامی فرمت‌های فایل‌ها متنوع‌تر است زیرا پشتیبانی از لایه‌ها و تمام چیزهای دیگر که می‌توان در فتوشاپ ایجاد کنید را دارا است؛ بنابراین احتمال دارد که اگر بر روی آن کلیک کنید فقط در فتوشاپ باز شود.

ممکن است با این هشدار فونت‌های گمشده روبه‌رو شوید و دلیل آن این است که از فونت‌های خاصی استفاده می‌کنید در حال حاضر این در یک برنامه دیگر مشکل بزرگی است به‌طورکلی شما به فونت‌هایی که در سیستم شما نصب‌شده‌اند نیاز دارید که درون یک سند استفاده می‌کنید اما در فتوشاپ این‌گونه نیست؛ بنابراین ادامه می‌دهیم و روی دکمه Don’t resolve کلیک کنید تا پیام هشدار را رد کنید.

ابزار زوم در سمت چپ قسمت پایین صفحه قرار دارد اگر فیلم کمکی زوم کردن که د رکنار ان میاید را می‌بینید آن را نادیده بگیرید. چند بار در وسط تصویر کلیک کنید تا زمانی که زوم به ۱۰۰% افزایش یابد همان‌طور که در بالای صفحه‌ نمایش داده می‌شود. حال پانل لایه‌ها به‌طور پیش‌فرض در گوشه پایین سمت راست صفحه‌نمایش قابل‌مشاهده است. اگر لیست را به این لایهٔ نوشتاری خود در سمت راست برگردانید می‌توانید ببینید که یک هشدار زرد دارد و اگر بر روی آن حرکت کنم به شما می‌گوید که این فونت در سیستم وجود ندارد و نیاز به جایگزینی دارد اگر هر برنامه دیگری بود درست است شما باید فونت را عوض کنید اما همان‌طور که در داخل پنجره تصویر می‌بینید تصویر زیبایی را ارائه می‌دهد حتی زمانی که فونت گمشده دارد.

این به این دلیل است که فتوشاپ بسیار مفید است. نمایش پیکسل در هر لایه متن که ایجاد می‌کنید، بنابراین تا زمانی که شما نمی‌خواهید متن را ویرایش کنید به‌درستی کار را انجام می‌دهد و سند نیز صادقانه چاپ می‌کند.

چگونه چیزهایی را تنظیم می‌کنید تا بتوانید پَروَنجاهای تصویری خود را در فتوشاپ بازکنید؟ فقط کافی است دو بار بر روی آیکون‌های Macintosh finder کلیک کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *