0
09151637530

چگونگی ایجاد دایره‌های دوقلو

در این قسمت می‌خواهیم نشان دهیم چگونه این دو دایره را ایجاد کنیم و کمی از متن دور می‌شویم. خب در ابتدا لایه circle را روشن می‌کنیم و روی آن کلیک می‌کنیم تا انتخاب شود. سپس به ابزار horizontal type بروید همچنین می‌توانید با استفاده از میانبر آن‌که a است آن را انتخاب کنید. سپس به نوار گزینه رفته و روی کادر رنگ fill کلیک کنید. در کادر بازشده روی آیکونی که نشان می‌دهد هیچ رنگی را نمی‌خواهید کلیک کنید.

انتخاب آیکون بی رنگ

 بعدازآن به سراغ کادر stroke بروید و آن را انتخاب کنید از کادری که باز می‌شود روی آیکون سیاه کلیک کنید و اندازه خط را تنظیم کنید و کلید enter و یا return را فشار داده تا تغییرات را بپذیرید.

انتخاب آیکون خط سیاه

حال برای تغییر اندازه خط دایره‌ای به منوی edit رفته و دستور free transform path را انتخاب کنید.

انتخاب free transform path

 سپس گوشه‌های کادر ایجادشده را بکشید و هم‌زمان کلید shift را نگه‌دارید تا اطمینان حاصل کنید به شکل دایره باقی می‌ماند. همچنین می‌توانید کلید alt و یا opt در مک را نیز بگیرید تا از مرکز خارج شود. پس هر دو کلید alt و shift را نگه‌دارید. ما می‌خواهیم ابعاد آن ۱۴۲ در ۱۴۲ باشد که می‌توانید این اعداد را در نوار گزینه در قسمت h و w وارد کرد تنها یادتان باشد که آیکون بین این دو عدد را خاموش‌کنید.

ابعاد دایره

در انتها کلید enter و یا return را در مک فشار داده تا تغییرات را بپذیرید. حال می‌خواهیم یک کپی از این دایره را ایجاد کنیم که کوچک‌تر از این دایره باشد. قصد داریم یک‌بار دیگر از دستور free transform path استفاده کنیم اما این بار به یک روش دیگر انجام می‌دهیم. پس در ابتدا کلید escape را فشار دهید و سپس کلید alt و یا opt در مک را بگیرید در همان حین آن دستور را از منوی edit انتخاب کنید. شما می‌توانید از میانبر ctrl + alt + t و یا cmd + opt + t در مک استفاده کنید. این کار یک کپی از دایره را در همان لایه ایجاد می‌کند.

حال می‌توانید با فشار دادن کلیدهای shift + alt و یا shift + opt در مک این دایره را مقیاس بندی و در مرکز قرار بدهیم. برای این دایره می‌توانید اندازه‌های ۶۱ و یا هر مقداری که برای شما مناسب است را در کادر h و w در نوار گزینه وارد کنید.

حال شما تنها مشاهده می‌کنید که ما فقط یک طرح دایره‌ای داریم. کاری که باید انجام دهیم این است که به نوار گزینه برویم و روی آیکون path operation کلیک کنیم از منویی که باز می‌شود subtract front shape را انتخاب کنید.

ایجاد دایره جدید با کمک subtract front shape

حال می‌توان به ابزار مستطیل مارکی رفت تا خطوط اضافی پنهان شود. در قسمت بعدی این مهر را کامل خواهیم کرد.

مشاهده تمام دوره های فتوشاپ

آموزش طراحی بنر

54.000 تومان
13

آموزش طراحی تقویم

49.000 تومان
3

آموزش طراحی پوستر

25.000 تومان
44

آموزش طراحی تراکت

79.000 تومان
1

آموزش طراحی آلبوم

54.000 تومان
5
8

آموزش ترکیب تصاویر

47.000 تومان
5
6

آموزش تایپوگرافی

68.000 تومان
40

آموزش روتوش

65.000 تومان
4.7
9

آموزش طراحی لباس

78.000 تومان
4

آموزش لایت روم

52.000 تومان
2

آموزش فتوشاپ

88.000 تومان
5
36
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *