0
09151637530

چگونگی بستن یک عکس یا همه عکس‌ها هم‌زمان

قسمت هفت:

در این قسمت یاد می‌دهیم که چگونه یک عکس یا چندین عکس را هم‌زمان ببندیم. این‌گونه شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا تغییرات عکس را ذخیره کنید یا نه. اگر بر روی x در گوشه سمت راست عنوان در رایانه که آن در سمت چپ عنوان در مک است کلیک کنید پیامی می‌آید که می‌گوید تغییرات ذخیره نشده داریم که شبیه به پیام این عکس است.

پیامی که بعد از زن ضربدر کنار برگه عنواان می آید

این دو دلیل دارد اولین دلیل این است که فتوشاپ نمی‌تواند به فرمت‌های فایل raw از جمله DNG ذخیره شود و دلیل دیگر این است که camera raw این فایل تصویر را به فتوشاپ انتقال داده است و فتوشاپ نمی‌داند که آیا این عکس قبلاً ذخیره‌شده است یا خیر. حال اگر می‌خواهید تغییرات را ذخیره کنید بر روی دکمه yes در کامپیوتر و save در مک کلیک کنید؛ و اگر نمی‌خواهید آن تغییرات را ذخیره کنید بر روی دکمه no در کامپیوتر و don’t save در مک کلیک کنید؛ و اگر نمی‌خواهید هیچ‌کدام یک را انجام دهید cancel را بزنید.

خب اکنون می‌خواهیم تصویری با فرمت JPG و نسخه‌های PNG و TIFF را نشان دهیم که چگونه می‌توان آن ها را بست. اگر در تب عنوان در خارج از پرانتز جلوی نام فایل ستاره‌ای وجود نداشته باشد نشان می‌دهد که آن‌ها تغییرات ذخیره نشده دارند. پس اگر آن تصویر را بخواهید ببندید بدون هیچ هشداری بسته خواهد شد.

روش دیگر این است که با بسته شدن عکس به bridge برگردد. برای انجام این کار کافی است به منوی file رفته و دستور close and go to bridge را انتخاب کنید.

بستن عکس و برگشتن به bridge

دلیل اینکه این روش گفته شد این است که می‌خواهیم دو روش متفاوت را برای بازگشت به فتوشاپ را برای شما بازگو کنیم.

روش اول این است که تصویر با فرمت TIFF را با دو بار کلیک کردن بر روی آن بازکنید؛ و اگر می‌خواهید بدون باز کردن عکس به فتوشاپ بازگردید می‌توانید بر روی آیکون کوچکی که شبیه بوم‌رنگ است و در بالای صفحه سمت چپ است کلیک کنید. توجه داشته باشید وقتی دوباره به فتوشاپ برمی‌گردید دیگر تصویری که با فرمت TIFF بود نیست.

اکنون ما در عکسی با فرمت PNG تغییراتی ایجاد می‌کنیم تا بتوانیم بستن این نوع فایل را نیز برای شما توضیح بدهیم. پس به منوی image رفته و adjustment را انتخاب کنید در لیسی که بعد آن باز می‌شود photo filter را انتخاب کنید.

انتخاب photo filter از منوی image

این کار مانند این است که لنز رنگی برای دوربین استفاده کنید. بعد از انتخاب این گزینه‌ها کادری باز می‌شود با افزایش مقدار Density به ۱۰۰% تمام تنظیمات رنگ عکس عوض میکند و با کلیک کردن بر روی ok ما یک نسخه بارنگ بسیار گرم از آن تصویر را خواهیم داشت.

استفاده از دستور photo filter

اکنون ما تغییرات ذخیره نشده‌ای در این عکس داریم که در عنوان آن با ستاره خارج از پرانتز مشخص می‌شود. اگر ضربدر گوشه عکس را بزنید پیغامی می‌آید که می‌گوید می‌خواهید این تغییرات را تغییر بدهید یا نه.

پیامی برای بستن شدن عکس

حال برای ایجاد تغییرات در فایل jpg دوباره به منوی image رفته و adjustment را انتخاب و پس از آن در منوی بازشده invert را انتخاب کنید.

از منوی image دستور invert را انتخاب کردن

که تمام داده‌های روشنایی را غیرفعال می‌کند و تغییراتی ایجاد می‌کند بر روی تصویر. اکنون اگر به‌عنوان این تصویر نگاه کنید می‌بینید که  در خارج از پرانتز * وجود دارد.

حال می‌خواهیم هر سه عکس را که درآن تغییرات ایجاد کرده‌ایم را باهم ببندیم یا ذخیره کنیم. پس به منوی file بروید و close all را انتخاب کنید.

بستن همه عکس ها

هشداری می‌آید که نه‌تنهای گزینه‌های yes, no و cancel را دارد بلکه نوشته‌ای در گوشه پایین سمت چپان نیز وجود دارد “apply to all” اگر این گزینه را انتخاب کنید .

بعد از انتخاب دستور بستن همه عکسها هشداری میایید که باید apply to all را انتخاب کرد

همه عکس‌ها هم‌زمان باهم ذخیره یا لغو خواهند شد. اگر no را انتخاب کنید به صفحه اصلی فتوشاپ بازخواهید گشت و هر سه عکس بدون هیچ تغییری در این صفحه‌نمایش داده خواهند شد و اگر yes را بزنید با اعمال آن تغییرات در صفحه اصلی دیده خواهند شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *