0
09151637530

نحوه اعمال Effect  و Transitions بر روی ویدئو در پریمیر

در این بخش از آموزش پریمیر می خواهیم توضیح دهیم که چطور به یک ویدئو  Transitions و Effect اعمال کردیم ابتدا لازم است ویدئویی که وارد محیط برنامه پریمیر کنیم یک ویدئو را انتخاب می کنیم و روی Open کلیک می کنیم تا وارد محیط برنامه پریمیر شود. با درگ کردن ویدئو آن را وارد بخش تایم لاین برنامه می کنیم قسمت افکت ها را می توان از سربرگ بالا  و قسمت پایین انتخاب کنیم وارد قسمت افکت می شویم واز زیر منوی Video Effect گزینه Color Correction را انتخاب می کنیم.

اگر افکت خاصی مورد نظر شما است می توانید در قسمت جستجو آن را سرچ  کنید مثلا Black  که برای ما Black & White نشان می دهد یعنی افکت سیاه و سفید کردن  از آنجایی که گفتیم افکت به این منظور است که اگر بر روی ویدئویی اعمال کنیم برروی تمام بخش های ویدئو اعمال می شود.

افکت Black & White در زیر منوی Video Effect گزینه Color Correction برای سیاه و سفید شدن ویدیو د رپریمیر می خواهیم حالتی ایجاد کنیم افکت بر روی بخشی از ویدئو اعمال شود. برای اینکه بخواهیم از بازه ۰ تا ۱۲ ثانیه ای تصویر ما سیاه سفید باشد از ۱۲ ثانیه ای تا ۲۰ ثانیه ای رنگی باشد و باز سیاه سفید باشد یا جابه جا شود باید روی فایل ویدئویی برش ایجاد کنیم بازه یک دقیقه را مشخص می کنیم به کمک ابزارTool Razor یک برش ایجاد می کنیم مجدد دربازه ۲۰ ثانیه ای یک برش ایجاد می کنیم ۲۵ ثانیه یک برش دیگر در ۳۰ ثانیه یک برش ۳۵ یک برش دیگر حالا می خواهیم روی برش دوم ،چهارم،ششم  افکت سیاه سفید را اعمال کنیم خط زمان را به ابتدا برمی گردانیم و روی Play کلیک می کنیم.

اعمال شدن بخشی از افکت روی ویدیو و ایجاد برش با ابزار Tool Razor در پریمیر اگر به  قسمت هایی که از محیط سیاه و سفید وارد محیط رنگی می شود دقت بیشتر دقت کنیم می بینیم که خیلی سریع از محیط رنگی وارد محیط سیاه سفید می شود یا برعکس این اتفاق می افتد.

برای اینکه بخواهیم این مشکل را حل کنیم که در این حالت نباشد از Transitions استفاده می کنیم. در قسمت  افکت ها Video Transitions  لیست باز شوی آن را باز می کنیم Transitions هایی که موجود است برای ما نشان داده می شوند می توانیم یکی از آن ها را انتخاب کنیم و در قسمت تایم لاین وسط ویدئو های برش خورده قرار می دهیم حتی می توانیم روی هر کدام از Transitions تغییرات خاصی را اعمال کنیم. اگر صفحه تایم لاین را کوچک تر کنیم می توانیم ببینیم که Transitions چه  بازه ای را فرا گرفته است اگر بخواهیم طول Transitions را افزایش و یا کاهش دهیم می توانیم آن را بکشیم وقتی که آن را می کشیم از چپ و راست به یک اندازه تغییر می کند یا حتی وقتی روی آن کلیک می کنیم در قسمت Effect Control تنظیمات مربوط به  آن برای ما نشان داده می شود حالا برای اینکه ببینیم Transitions هاچه کاری برای  ما انجام می دهند به ابتدای خط زمان برمی گردیم و Play  می کنیم.

قسمت  افکت ها Video Transitions و قرار دادن آن ها در ویدیو و افزایش و کاهش طول Transitions در پریمیر می بینیم که با چه حالتی از قسمت رنگی به محیط  سیاه سفید بر گشتیم اگر در قسمت تایم لاین آن را Zoom کنیم و طول Transitions را بیشتر کنیم و مجدد به حالت قبلی برگردیم  و لغزنده را ابتدا قرار دهیم و Play  کنیم دیدیم که چطور می توان در یک ویدئو Transitions اعمال کنیم تغییراتی که روی Transitions اعمال می شود شامل Start و End است که می توانیم بگوییم کدام تصویر،تصویر ابتدایی باشد و کدام تصویر پایانی باشد.

اگر در بخش تایم لاین مقدار Transitions را بکشیم مقدار Duration  که همان طول Transitions افزایش پیدا می کند در قسمت پایین آن می توانیم تعیین کنیم که تصویر به چه حالتی عبور کند تنظیمات مربوط به آن را می توانیم تغییر دهیم می توانیم طول Color  Border و رنگ آن را مشخص کنیم دقت داشته باشید که در یک قسمت نمی توانیم چند  Transitions قرار دهیم حتی Transitions را هم می توانیم روی صوت ها هم اعمال کنیم که در آموزش بعدی حتما توضیح خواهیم داد.

مقدار Duration برای افزایش طول transtion و تنظیم طول Color  Border و رنگ در پرمییر

مشاهده تمام دوره های پریمیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *