0
09151637530

چگونگی هم ترازی اشیاء در ایلوستریتور

در این قسمت از آموزش ایلوستریتور قصد داریم  در مورد هم ترازی اشیاء صبحت کنیم. برای ایجاد هم ترازی بعد از انتخاب موضوعات از پنل align استفاده میکنیم این پنل در منوی window قرار دارد و از آنجا میتوانید آن را فعال کنید.

پنل align برای هم ترازی در ایلوستریتوردر بخش align objects میتوانید موضوعات مورد نظرتان را با انتخاب هر کدام از گزینه های قرار گرفته در این بخش مرتب کنید و یا هم تراز کنید ابتدا بایستی موضوعاتتان را انتخاب کنید. قبل از اینکه هم ترازی موضوعاتتان را مشخص کنید ابتدا باید در بخش align to  بایستی مشخص کنید هم ترازی نسبت به چه قسمتی انجام شود.

بخش align to برای مشخص کردن هم ترازی در ایلوستریتورچنانچه در بخش align objects روی گزینه اول کلیک کنیم.

بخش align objects فعال کردن گزینه اول این بخش در ایلوستریتورهم ترازی را به این صورت تعریف میکنیم.

با انتخاب گزینه align to key object هم ترازی موضوعات انتخاب شده نسبت به یک موضوع کلیدی انجام میشود. برای اینکه بتوانیم موضوع کلیدی خودمان را انتخاب کنیم باید پس از انتخاب موضوعات مورد نظر مجددا روی موضوع کلیدی یک کلیک کنیم و گزینه بعدی را در بخش align object انتخاب میکنیم.

بخش align to key object هم ترازی موضوع انتخاب شده با موضوع کلیدی در ایلوستریتور با استفاده از گزینه align to artboard  است میتوانید موضوعات انتخابی خودتان را با لبه های آرت برد مرتب کنید.

align to artboard مرتب کردن موضوعات انتخابی با لبه های آرت برد در ایلوستریتورسه گزینه آخر در بخش align objects هم به همین صورت هستند.

پخش کردن اشیاء 

اگر ما بخواهیم ستاره ها را در فاصله مشخصی پخش کنیم و یا اینکه آنها را با هم هم تراز کنیم میتوانیم از فرامین align و distribute استفاده کنیم. فرامین align و distribut در نوار کنترل در ایلوستریتوردر حالی که گزینه align to selection انتخاب است موضوعات شما در چارچوب خودشان پخش میشوند. پخش شدن موضوعات در چارچوب خود با گزینه align to selection در نوار کنترل در ایلوستریتورچنانچه گزینه align to artboard را تنظیم کنیم و به عنوان مثال horizontal distribute left را انتخاب کنیم. انتخاب horizontal distribute left و انتخاب align to artboard در ایلوستریتوربا فعال بودن گزینه align to key object اگر بخواهیم فاصله مشخصی بین موضوعات داشته باشیم و هم چنین موضوع کلیدی هم انتخاب شده باشد. میتوانیم در قسمت distribute spacing مقدار فاصله مورد نظر را وارد کنیم. قسمت distribute spacing برای دادن مقدار فاصله برای موضوعات در ایلوستریتور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *