0
09151637530

آموزش gradient mesh در نرم افزار ایلوستریتور

ساخت gradient mesh 

برای ایجاد gradient mesh به دو صورت می توانیم عمل کنیم.

Mesh بندی منظم:

بعد از انتخاب آبجکت مورد نظر از طریق منوی object فرمان create gradient mesh را اجرا کنید.بعد از انتخاب آن یک کادر باز میشود که در آن می توانید تعداد سطر و ستون هایی که میخواهید با خطوط و گره های mesh برایتان ایجاد شود را مشخص کنید.

ساخت gradient mesh در نرم افزار ایلوستریتور

برای ویرایش خطوط شبکه بندی mesh میتوانید با استفاده از ابزار direct selection روی نقطه هایی که می خواهید رنگ‌آمیزی کنید کلیک کنید.

استفاده از ابزار direct selection برای ساخت gradient mesh در نرم افزار ایلوستریتور

Mesh بندی نامنظم:

ابزار mesh در نوار ابزار موجود میباشد که میتوانید آن را فعال کنید و در حالی که شکل تان انتخاب است می توانید روی بخشهای مختلف کلیک کنید.

استفاده از ابزار mesh برای ساخت gradient mesh در نرم افزار ایلوستریتور

بسته به نوع مشی که میخواهیم ایجاد کنیم خطوط عمودی و افقی را میتوانیم با یک کلیک کردن مشخص کنیم.باز هم با استفاده از ابزار direct selection می توانید با انتخاب نقاط  رنگ آمیزی را انجام دهید.اگر قصد داشته باشید برخی نقاط مش را حذف کنید میتوانید با ابزار مش با در حین نگه داشتن کلید alt روی نقاط یا خط هایی که ترسیم شده در کنار آیکون ابزار یک علامت منفی ظاهر میشود که با یک کلیک کردن میتوانید حذف را انجام دهید.

استفاده از ابزار direct selection برای ساخت gradient mesh در نرم افزار ایلوستریتور

توجه داشته باشید زمانی که یک رنگ gradient را به شکلی اعمال می کنیم با استفاده از فرمان expand که در قبل هم توضیح دادیم میتوانید موضوعات خود را به جزئیات آن ها تقسیم کنید.

استفاده از expand برای ساخت gradient mesh در نرم افزار ایلوستریتور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *