0
09151637530

ویرایش مسیرها با کمک فرمان outline stroke

در این مقاله آموزش ابلوستریتور این فرمان خط دور شکل های بسته و مسیرها و هم چنین متن های انتخاب شده را به شکل بسته تبدیل میکند در شکل زیر میخواهیم دایره وسط را از خط دور جدا کنیم. آن را انتخاب میکنیم و دستور outline stroke را برایش اعمال میکنیم.

ویرایش مسیرها با کمک فرمان outline stroke 1
دو بار روی آن کلیک میکنیم تا وارد محیط ایزوله شویم میبینیم دراین محیط group داریم بنابراین اگر یک بار دیگر کلیک انجام دهیم میبینید که به راحتی میتوانیم دایره را انتخاب و آن را از خط دورش جدا کنیم.
خارج شدن شکل از خط دورش با گزینه group در نوار کنترل در ایلوستریتور
شما به دو روش میتوانید حالت stroke مانند را برای یک دایره و یا شکل های دیگر ایجاد کنید.یک روش همین فرمان outline stroke بود که توضیح دادیم و روش دیگر میتوانید دو دایره را از طریق ابزار ellipse با نگه داشتن کلید shift ترسیم کنید و دایره دوم را با رنگ جدید نسبت به نقطه مرکزی میتوانید با نگه داشتن کلیدهای alt و shift یک دایره دیگر را رسم کنید و یا میتوانید ctrl+C که کلیدهای ترکیبی کپی هستند را فشار دهید تا شکل شما در clipboard نرم افزار ذخیره شود و paste in front را از منوی edit اعمال کنید تا شکل روی شکل قبلی ظاهر شود.
ظاهر شدن شکل روی شکل قبلی با گزینه paste in front د رمنوی edit در ایلوستریتور
دو دایره را باهم انتخاب میکنیم سپس از منوی window پالت pathfinder را انتخاب میکنیم و با گزینه minus میتوانیم حالت stroke مانند را برای دایره ایجاد کنید.
حالت stroke مانند برای شکل در ایلوستریتور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *