0
09151637530

تنظیم کیفیت نمایش تصاویر و Screen Mode در نرم افزار Indesign

کیفیت نمایش تصاویر Display Performance نرم افزار Indesign

برای تغییر عملکرد نمایش یک تصویر ابتدا در زیر منوی View در قسمت Display Performance  گزینه Settings ، Allow Object-Level Display را انتخاب کنید.

گزینه Allow Object-Level Display در قسمت Display Performance

تصویر وارد شده به سند را انتخاب کنید در اینجا با استفاده از ابزار Selection Tool بر روی تصویر کلیک کنید. می بینید که تصویر به حالت انتخاب درآمده است سپس به منوی Object بروید و در زیر منوی  Display Performance یکی از گزینه های موجود را انتخاب کنید می توانید با انتخاب گزینه ی High Quality Display تصویر را در بهترین حالت نمایش دهید با انتخاب گزینه Fast Display  تصویر شما به صورت یک کادر خاکستری نمایش داده می شود این حالت برای اسناد پرتصویر مناسب است و از این طریق می توانید به راحتی میان صفحات خود بدون اینکه با کندی مواجه شوید گشت گذار کنید با انتخاب گزینه Typical Display یک نمای کم کیفیت وسبک طبق تنظیمات پیش فرض از تصویر ارائه می شود تا برای نمایش سریع صفحات دچار مشکل نشوید با انتخاب گزینه High Quality Display  کیفیت یا Resolution واقعی تصویر نمایش داده می شود برهمین اساس در صورت انتخاب این Mode نمایش احتمالا جست و جو میان صفحات اسناد سنگین و طولانی کمی کند خواهد شد.

انواع گزینه های قابل انتخاب در  Display Performance

برای تعریف و تغییر تنظیمات پیش فرض برای نمایش کلیه تصاویر به منوی Edit  رفته از زیر منوی Preferences گزینه Display  Performance  را انتخاب کنید.

گزینه Display Performance  از زیر منوی Preferences

روی لیست Default View کلیک کرده و یکی از حالات نمایش موجود را انتخاب کنید برای اینکه قادر به تنظیم نحوه ی نمایش تک تک تصاویر به دلخواه باشید باید گزینه Preserve Object-Level Display Settings  را تیک بزنید و فعال کنید در قسمت Adjust view settings می توانید عملکرد نمایش تصاویر را بسته به نوع آن ها پیکسلی ، برداری و یا شفاف به دلخواه تنظیم کنید با کلیک کردن بر روی دکمه OK کادر را تایید کنید.

تنظیم نحوه ی نمایش تک تک تصاویر به دلخواه

تنظیم مدهای نمایشی(Screen Mode) در نرم افزار Indesign

در نرم افزار InDesign تنظیمات زیادی وجود دارد که می توانید از طریق آن ها بفهمید که سند به چه صورت چاپ خواهد شد شما می توانید اسناد خود را در Mode Normal طراحی کنید و در Mode Preview حالت قبل از چاپ آن را مشاهده کنید برای دسترسی به Mode های نمایشی می توانید از سه روش استفاده کنید روش اول به منوی View رفته واز زیر منوی Screen Mode ،Mode نمایشی مورد نظر خود را انتخاب کنید در حال حاضر Mode Normal  فعال است با کلیک بر روی Preview به  Preview Mode یا پیش نمایش قبل از چاپ بروید.

 تغییر مدهای نمایشی در گزینه ی Screen Mode در ایندیزاین

 روش دوم استفاده از نوار اجرااست که با کلیک بر روی گزینه Screen Mode در نوار اجرا می توانید به  Mode های نمایشی دسترسی پیدا کنید مجددا Mode Normal  را از این طریق انتخاب کنید.

تغییر مد های نمایشی با استفاده از گزینه Screen Mode در نوار اجرا

روش سوم استفاده از نوار ابزار در قسمت پایین نوار ابزار گزینه  Screen Mode قرار گرفته چند لحظه کلیک موس را نگه دارید تا زیر مجموعه آن باز شود حالا می توانید بر روی Mode نمایشی مورد نظر خود کلیک کنید.

تنظیم کیفیت نمایش تصاویر و Screen Mode در نرم افزار Indesign 1

همچنین می توانید با استفاده از کلید میانبر W به Mode نمایشی Preview رفته و با زدن مجددا آن به نمای Normal برگردید دقت کنید در Mode نمایشی Normal خطوط راهنما و یا لبه های فریم ها را مشاهده می کنید در صورتی که در Mode نمایشی Preview این خطوط راهنما و لبه ها دیده نمی شوند واین بیانگر این این است که این خطوط چاپ نخواهند شد. لبه های فریم ها فقط زمانی نمایش داده می شوند که بر روی آنها کلیک کنید.

تفاوت مدهای نمایشی preview و normal

در Preview Mode هم امکان جا به جایی فریم ها وجود دارد اگر از منوی Edit و از زیر منوی Preferences گزینه interface را انتخاب کنید

گزینه interface از زیر منوی Preferences در ایندیزاین

وارد بخش تنظیمات رابط کاربری می شوید می توانید با برداشتن تیک Highlight Object Under Selection Tool کاری کنید که دیگر در نمای Preview لبه های فریم ها مشخص نباشند اما این کار توصیه نمی شود بهتر است که این لبه ها در نمای Preview قابل مشاهده باشد در نمای Preview در صورتی که در یک جای خالی کلیک کنید مجددا لبه فریمی که فعال کرده بودید مخفی می شود وبا رفتن مجددا بر روی فریم ها و کلیک کردن بر روی آن ها مجددا می توانید لبه  فریم ها را مشاهده کنید.

مشخص نبودن لبه های فریم ها با غیر فعال کردن گزینه ی Highlight Object Under Selection Tool

یکی دیگر از نماها،نمای Presentation است که می توانید با استفاده از روش های گفته شده آن را فعال کنید همچنین می توانید با استفاده از کلید های ترکیبی Shift+W  به نمای Presentation بروید.

نمای Presentation در ایندیزاین

 در این حالت همه چیز پنهان می شود و سند در یک صفحه سیاه رنگ نمایش داده می شود و اگر سند چند صفحه ای باشد با کلیک بر روی صفحات می توانید به صفحات بعدی بروید همچنین می توانید با نگه داشتن کلید Shift  وکلیک به صفحات قبلی برگردید با کلید Escape هم می توانید از این نما خارج شوید.

ظاهر نرم افزار ایندیزاین با رابط کاری presentation

مشاهده تمام دوره های ایندیزاین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *