0
09151637530

ایجاد صفحه جدید در فتوشاپ

ایجاد یک صفحه جدید در نرم‌افزار فتوشاپ

بر روی منوی File کلیک می‌کنیم و از زیر منوی بازشده با استفاده از دستور New  یا کلید میانبر Ctrl+N یک صفحه‌ی جدید ایجاد کنیم.که کادر محاوره‌ای New Document باز می‌شود.

کادر محاوره‌ای New Document در فتوشاپ

با استفاده از کادر محاوره‌ای New Document می‌توانیم یک سند جدید یا یک صفحه جدید ایجاد کنیم. در کادر محاوره‌ای New Document سربرگ Recent در وضعیت فعال قرار دارد. در این کادر محاوره‌ای سندهایی که اخیراً ایجادشده را هم می‌توانیم ببینیم.در سمت راست کادر هم می‌توانیم جزییات مربوط به یک سند را ایجاد کنیم. که در قسمت اول آن اسم صفحه‌ یا سند را می‌نویسیم.

در کادر متنی Width می‌توانیم عوض صفحه و در کادر متنی Height هم می‌توانیم ارتفاع صفحه را مشخص کنیم. و با استفاده از کادر جلوی Width مشخص می‌کنیم که واحد اندازه‌گیری Width  و  Height چه چیزی باشد. همچنین با استفاده از Orientation مشخص می‌کنیم که صفحه در حالت افقی یا عمودی قرار داشته باشد.

در کادر عددی Resolution  به معنای درجه وضوح تصویر می‌توانیم عدد 72 را برای کارهای مانیتوری و عدد 300 را برای کارهای چاپ تایپ کنیم و با استفاده از لیست بازشوی مقابل آن می‌توانیم واحد اندازه‌گیری را تعیین کنیم.

تنظیمات ایجاد سند جدید در فتوشاپ

در ناحیه Color mode  تنظیمات مربوط به رنگ را اعمال می‌کنیم. برای انتخاب رنگ پس‌زمینه هم می‌توانیم از گزینه‌های موجود استفاده کنیم و یا هم می‌توانیم روی مربع جلوی آن کلیک کنیم و رنگ دلخواه را انتخاب و تائید  کنیم.

Color mode برای انتخاب بک گراند در هنگام ایجاد سند جدید در فتوشاپ

در آخر هم‌روی کلید Create  کلیک می‌کنیم تا صفحه‌ی جدید در محیط کار باز شود.

ذخیره‌سازی یک صفحه به‌عنوان preset در نرم‌افزار

بر روی منوی File  کلیک می‌کنیم و از زیر منوی بازشده گزینه‌ی New  را انتخاب می‌کنیم تا کادر New Document  باز شود. در ناحیه Preset Details اشاره‌گر موس را بر روی فلش سمت راست قرار می‌دهیم و کلیک می‌کنیم. مشاهده می‌کنیم که کادر تغییر پیدا کرد و می‌توانیم Save Document Preset  را انجام دهیم. در قسمت پایین هم می‌توانیم تنظیمات مربوط به عرض ، ارتفاع ، درجه وضوح تصویر و رنگ پس‌زمینه را انجام دهیم.

ذخیره‌سازی یک صفحه به‌عنوان preset در نرم‌افزار فتوشاپ

نام سند را 1600*900 ذخیره می‌کنیم و عرض آن را 1600 و ارتفاع آن را هم 900 قرار می‌دهیم. سپس بر روی دکمه Preset  Save کلیک می‌کنیم. در سربرگ Save مشاهده می‌کنیم که یک الگو با عرض 1600 و عرض  900 مشاهده می‌کنیم.

انتخاب ابعاد سفحه در هنگام ایجاد آن در فتوشاپ

بر روی دکمه Create  کلیک می‌کنیم تا سند ایجاد شود. مجدداً بر روی سربرگ File کلیک می‌کنیم و گزینه New  را انتخاب می‌کنیم در کادر محاوره‌ای بازشده اگر بر روی گزینه Save  کلیک کنیم مشاهده می‌کنیم که یک الگوی از پیش تعریف‌شده وجود دارد. برای حذف سند از پیش تعیین‌شده هم کافی است با اشاره‌گر موس بر روی سطل زباله کلیک کنیم.

مشاهده تمام دوره های فتوشاپ

آموزش طراحی بنر

54.000 تومان
13

آموزش طراحی تقویم

49.000 تومان
2

آموزش طراحی پوستر

25.000 تومان
33

آموزش طراحی تراکت

79.000 تومان
1

آموزش طراحی آلبوم

54.000 تومان
5
8

آموزش ترکیب تصاویر

47.000 تومان
5
5

آموزش تایپوگرافی

68.000 تومان
34

آموزش روتوش

65.000 تومان
5
7

آموزش طراحی لباس

78.000 تومان
3

آموزش لایت روم

52.000 تومان
2

آموزش فتوشاپ

88.000 تومان
5
33
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *