0
09151637530

ایجاد و مقیاس بندی متن در فتوشاپ

در این قسمت از مطالب آموزش فتوشاپ ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک خط را ایجاد کنید و آنچه در فتوشاپ به عنوان متن نقطه شناخته می‌شود و همچنین شگفتی‌های کار با بردار بر اساس نوع این برنامه به شما نشان داده خواهد شد. اکنون می‌توانیم ببینیم تصویر ما به بزرگنمایی ۱۰۰% تنظیم‌شده است این عدد در قسمت پایین تصویر در سمت چپ قابل‌مشاهده است.

قسمتی که اندازه مقدار زوم تصویر در آن مشخص میشود

خب شما می‌توانید به‌دلخواه با نگه‌داشتن کلید Ctrl +Spacebar و کشیدن مکان‌نما به سمت چپ و راست بزرگنمایی تصویر خود را تعیین کنید. خب ما نمی‌توانیم به‌آسانی در داخل Illustrator, In Design و یا هر برنامه دیگری از Creative Cloud طرحی را بکشیم.

اولین کاری که ما باید انجام دهیم این است که ابرهای تصویر را انتخاب کرده و آن‌ها را در داخل یک‌لایه جدید قرار دهیم. این کار را می‌توانیم با استفاده از ابزار quick selection موجود در جعبه‌ابزار انجام دهیم که این ابزار دارای میانبر صفحه‌کلید W هست. توجه کنید که پس کلیک بر روی این ابزار در قسمت بالای صفحه‌کلید چک Auto- Enhance  در نوار تنظیمات روشن باشد.

انتخاب جعبه چک auto enhance

بنابراین بر روی تمام ابرها مکان نمای خود را می‌کشیم تا طرح انتخابی ما تمام ابرها را در بربگیرد. خب اگر ما بخواهیم لبه‌های این طرح راکمی نرم‌تر کنیم می‌بایست به منوی Select رفته و دستور Select and Mask را انتخاب کنیم.

انتخاب دستور select and mask

هنگامی‌که این دستور را انتخاب می‌کنید پانل تنظیماتی برای شما بازخواهد شد در این پانل در سمت راست می‌توانیم مقدار از ارزش‌ها را متناسب با فرایند در حال اجرا تنظیم کنیم.

ابتدا بر روی ریز عکس دید در این قسمت راست کلیک می‌کنیم و دستور On white را انتخاب می‌کنیم.

انتخاب دستور on white

سپس مقدار Opacity را به ۱۰۰% افزایش می‌دهیم اکنون برای تغییر مقدار ارزش Edge detection بر روی مثلث موجود در کنار آن کلیک می‌کنیم تا مقدار آن برای ما نمایش داده شود این در حالی است که ما بر روی کلید Tab کلیک می‌کنیم تا بتوانیم مقدار آن را تغییر دهیم سپس بعد از انجام تغییرات موردنیاز بر روی  OK کلیک می‌کنیم.

ایجاد تغییرات مورد نیاز

حالا می‌توانیم با فشردن کلید Ctrl +Alt +J و یا CMD +OPT +J در Mac لایه‌ای را ایجاد کنید توجه کنید که پس از کلیک کردن بر روی این کلیدها کادر گفتگویی بر روی صفحه ایجاد می‌شود که ما می‌توانیم نام این لایه را Clouds بگذاریم و پس‌ازآن بر روی OK کلیک می‌کنیم.

ایجاد لایه جدید

اکنون بر روی ابزار Type در جعبه‌ابزار کلیک می‌کنیم این ابزار دارای میانبر صفحه‌کلید T نیز هست.خب حالا می‌توانیم نماد این ابزار را در قسمت بالای صفحه سمت چپ ببینیم بر روی آن راست کلیک می‌کنیم و دستور Reset tool را انتخاب می‌کنیم این عمل فونت را برای ما Myriad pro تنظیم می‌کند و همچنین سبک را به‌طور منظم و غیر تغییر می‌کند. اگر ما بخواهیم ۲۰۰ نقطه نوع اندازه ما باشد بر روی قسمت T عدد ۲۰۰ را اعمال می‌کنیم. توجه کنید که رنگ پیش‌زمینه شما سیاه باشد این رنگ را می‌توانید در مربع سیاه موجود در قسمت پایین جعبه‌ابزار ببینید.

تنظیمات نوشته

اکنون متن موردنظر خود را بر روی تصویر می‌نویسیم برای مرتب کردن آن می‌توانیم بر روی دکمه Ctrl +enter و یا CMD +return در Mac کلیک کنید اگر اولین بار است که آن را انجام می‌دهید پس از فشردن کلید برای شما پیام هشداری ظاهر می‌شود  اگر مایل به لغو آن هستید بر روی Cancel  کلیک کنید ولی ما می‌خواهیم این تغییرات را بپذیریم بر روی Commit text کلیک می‌کنیم. لایه جدید ایجادشده این تغییرات را در خود ذخیره می‌کند.

حالا بر روی ابزار جابجایی در قسمت بالای جعبه‌ابزار کلیک می‌کنیم این ابزار دارای میانبر صفحه‌کلید V نیز هست بنابراین می‌توانیم این متن را بر روی تصویر جابجا کنیم.

ابزار move

همان‌طور که می‌خواهیم برای اعمال تغییرات جزئی می‌توانیم از کلیدهای Arrow نیز استفاده کنیم بر روی هر جهت آن کلیک کنیم نوشته ما کمی به سمت آن جهت حرکت می‌کند. حالا می‌توانیم با فشردن کلید Ctrl ++ و یا CMD ++ در Mac بزرگنمایی تصویر خود را به ۵۰۰% برسانیم. خب می‌توانیم به شما بگوییم که این متن در فتوشاپ مبتنی بر بردار است. مثلاً اگر بر روی قسمت U موجود در متن خود متمرکز شویم اکنون می‌توانیم بر روی شکل فوق‌العاده صاف در Illustrator و یا In Design ببینیم. مسئله اینجاست که فتوشاپ هیچ‌گاه اطلاعات اضافی را هنگامی‌که بیش از ۱۰۰% بزرگنمایی می‌کنید را نشان نمی‌دهد  راه‌حل این است که اندازه واقعی فیزیکی را افزایش دهیم.

بنابراین می‌توانیم مقدار بزرگنمایی را با فشردن کلید Ctrl +1 و یا CMD +1 در Mac را به ۱۰۰% برسانیم سپس به منوی Image رفته و دستور Image Size را انتخاب می‌کنیم.

انتخاب دستور image size

با این انتخاب جعبه گفتگویی برای ما نشان داده می‌شود  ما می‌توانیم این جعبه گفتگو را به حالت تمام صفحه تبدیل کنیم تنها کافی است که از گوشه سمت راست آن را به‌طرف پایین بکشیم. توجه کنید که جعبه چک Resample روشن باشد سپس می‌توانیم نوع آن را به Nearest Neighbor تغییر دهیم همچنین ما می‌توانیم مقدار آن را به‌دلخواه تغییر دهیم. اکنون بر روی U موجود در نوشته زوم می‌کنیم ما قصد داریم پیکسل‌های بزرگ را مسدود کنیم ازآنجایی‌که اشیاء مبتنی بر بردار هستند پس لایه‌های متن نگران این پیش‌نمایش دقیق نیستند. حالا می‌توانیم بر روی OK کلیک کنیم تا این تغییرات را بپذیریم.

تنظیم کادر image size

 اکنون در تصویر می‌توانیم ببینیم که پیکسل‌ها واقعی‌تر به نظر می‌رسند و متن فوق‌العاده صاف است. بنابراین آلان به منوی edit رفته و دستور Preferences را انتخاب می‌کنیم و سپس بر روی گزینه Type کلیک می‌کنیم.

انتخاب دستور type از منوی edit

اکنون در کادر تنظیمات بازشده جعبه چک Use ESC را خاموش می‌کنیم سپس بر روی OK کلیک می‌کنیم.

خاموش کردن جعبه چک Use ESC

خب دوباره با فشردن کلید T ابزار Type را فعال می‌کنیم اکنون بر روی متن دو بار کلیک می‌کنیم و آن را با کلمه Hello جایگزین می‌کنیم اگر این عمل مدنظر شما نباشد می‌توانید با فشردن کلید Ctrl +Z آن را لغو کنید .

برای ایجاد کادر تنظیمات Preferences می‌توانیم از میانبر Ctrl +K و یا CMD +K در Mac استفاده کنیم سپس بر روی دستور Type  در سمت چپ کادر کلیک می‌کنیم و پس از روشن کردن کلید چک Use ESC بر روی OK کلیک می‌کنیم. اکنون بار دیگر بر روی متن دو بار کلیک می‌کنیم و کلمه Hello را جایگزین آن می‌کنیم و سپس کلید escape را فشار می‌دهیم تا این تغییرات را بپذیریم. خب اگر بار دیگر می‌توانیم آن را لغو کنیم روش دیگر برای اعمال تغییرات این است که دو باربر روی متن کلیک کرده و کلمه جدید را جایگزین آن کنیم سپس کلید Ctrl +. و یا CMD +. در Mac فشار دهیم . این همان چگونگی ایجاد و تکثیر یک خط از نوع نقطه بردار در داخل فتوشاپ است. 

مشاهده تمام دوره های فتوشاپ

آموزش طراحی بنر

54.000 تومان
13

آموزش طراحی تقویم

49.000 تومان
3

آموزش طراحی پوستر

25.000 تومان
44

آموزش طراحی تراکت

79.000 تومان
1

آموزش طراحی آلبوم

54.000 تومان
5
8

آموزش ترکیب تصاویر

47.000 تومان
5
6

آموزش تایپوگرافی

68.000 تومان
40

آموزش روتوش

65.000 تومان
4.7
9

آموزش طراحی لباس

78.000 تومان
4

آموزش لایت روم

52.000 تومان
2

آموزش فتوشاپ

88.000 تومان
5
36
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *