0
09151637530

گروه ها و کتابخانه های رنگی

در این قسمت از آموزش ایلوستریتور قصد داریم یک گروه رنگ را در پانل swatches بسازیم و با استفاده از این گروه رنگی شکل یک بستنی کیم را رنگ آمیزی کنیم.

ساخت گروه رنگی در پانل swatches و ساخت بستنی کیمی در ایلوستریتوربرای اینکه این رنگ ها را در پانل swatch ذخیره کنیم میتوانیم ابتدا با گزینه new color group گروه رنگی خودمان را بسازیم.

ساخت روه رنگی در کادر new color group در ایلوستریتورگروه ما با عنوان ice cream در اینجا تشکیل شد و منتظر است که رنگ هایمان را در داخل آن قرار دهیم.

گروه ایجاد شده به عنوان ice cream و منتظر ریختن رنگ در این گروه در ایلوستریتور برای انتقال رنگ ها با استفاده از ابزار selection یکی یکی آنها را انتخاب میکنیم و آن را از روی کادر fill به داخل پانل به قسمت گروه ساخته شده drag میکنیم.

انتقال رنگ ها با استفاده از ابزار selection و درگ کردن روی گروه ایجاد شده در ایلوستریتورفایل را ذخیره میکنیم تا با هر بار باز شدن آن گروه رنگی را که ساختیم داشته باشیم. هم چنین طبق آموزش های قبل میتوانید برای اینکه از این گروه رنگی برای کار های دیگر استفاده کنید آن را از طریق گزینه save swatches در منوی پانل به صورت یک فایل AI ولی از نوع swatch ذخیره کنید و زمانی که خواستید آن را فراخوانی کنید میتوایند از فرمان other library در منوی پنل استفاده کنید بخش libraries یا کتابخانه رنگ در پانل swatch کاربرد زیادی دارد که میتوانید با استفاده از آن به انواع رنگ های مختلف، patterns و یا الگوها دسترسی پیدا کنید.

انتخاب انواع رنگ های مختلف و الگو برای شکل در ایلوستریتورهم چنین بخشی به نام skintones داریم که رنگ هایی که مربوط به رنگ پوست هستند در آن قرار داده شده است که برای طراحی چهره میتوانید از آنها استفاده کنید.

رنگ مخصوص پوست برای طراحی چهره با skintones در ایلوستریتوربنابراین بسته به نوع طرح تان میتوانید از این کتابخانه ها استفاده کنید با استفاده از گزینه duplicate swatch در منوی پانل میتوانید از یک رنگ کپی بگیرید به این صورت که میتوانید رنگ مورد نظر ر انتخاب کنید و سپس با این گزینه یک کپی از آن تهیه کنید.

کپی گرفتن از رنگ با duplicate swatch در ایلوستریتوربخش دیگری که در منو برایتان کاربردی است قسمت های thumbnail view میباشد که با آنها میتوانید swatch خودتان را به صورت thumbnails کوچک ، متوسط و بزرگ نمایش دهید.

قسمت های thumbnail view برای swatch خود را بزرگ و کوچک و متوسط در ایلوستریتور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *