0
09151637530

تغییر ترتیب موضوعات

در این قسمت از آموزش ایلوستریتور می خواهیم در مورد ترتیب موضوعات صبحت کنیم د رابتدا سه شکل را روی هم ترسیم میکنیم و قصد داریم ترتیب آن ها را با فرمان arrange تغییر دهیم و جا به جا کنیم ابتدا باید موضوع مورد نظرمان را انتخاب کنیم سپس از طریق منوی object فرمان arrange میتوانید شکل خودتان را به ترتیب جا به جا کنید.

تغییر ترتیب اشکال با فرمان arrange در منوی OBJECT و انتخاب گزینه arrange در ایلوستریتوربا انتخاب فرمان bring to front موضوع انتخابی شما روی همه ی اشکال شما قرار میگیرد.

فرمان bring to front  برای قرار گرفتن شکل روی همه اشکال در ایلوستریتوربا فرمان bring forward موضوع انتخابی شما یک گام به جلو و فقط به بالای موضوعی منتقل شود که روی آن قرار گرفته است یعنی با این فرمان میتوانید موضوعاتتان را قدم به قدم  به سمت بالا حرکت دهید.

فرمان bring forward موضوع انتخابی یک گام جلو تر از شکل روبه رو خود قرار گیرد در ایلوستریتور

مشاهده میکنید که مستطیل یک مرحله به جلو حرکت کرده و روی دایره قرار گرفته است.

فرمان بعدی send backward است که برعکس bring forward عمل میکند یعنی موضوع انتخابی را یک گام به زیر موضوعی منتقل میکند که زیر آن قرار گرفته است.

send backward

مشاهده میکنید که ستاره در زیر شکل دایره قرار گرفت.

با فرمان send to back میتوانید موضوع انتخاب شده را به پشت سایر موضوعات انتقال دهید این فرمان برعکس فرمان bring to front است. با فرمان send to current layer است میتوانید لایه موضوع انتخابی خودتان را تغییر دهید چون ترتیب قرارگیری لایه ها ارتباط مستقیمی با ترتیب قرارگیری موضوعات دارد و هر لایه ای که بالای سایر لایه ها قرار گرفته باشد ارجعیت دارد و موضوعات قرار گرفته شده در آن هم روی سایر موضوعات سند قرار میگیرند.

برای اینکه بتوانید از این سند استفاده کنید حتما باید دو لایه داشته باشید موضوعی را که میخواهید به لایه انتقال دهید و هم چنین خود لایه را انتخاب کنید و در این حین روی موضوع انتخابی کلیک راست کنید و از زیر منوی  arrange فرمان send to current layer اجرا کنید.

فرمان send to current layer برای انتقال موضوع به لایه دیگر در ایلوستریتور

مشاهده میکنید که با اجرای این فرمان وانتقال موضوع به لایه ۲ آن موضوع روی همه ی موضوعات دیگر قرار میگیرد چون layer2 بالای layer1 هست بنابراین هر آبجکت یا موضوعی که در آن قرارگیرد روی همه ی موضوعاتی که در layer1  قرار میگیرند واقع خواهد شد.

کار کرد فرمان send to current layer برای انتقال موضوعات از لایه 1 به لایه 2 در ایلوستریتور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *