0
09151637530

تکنیک هایی برای حذف لوگو ها و اشیاء در فتوشاپ

 در این قسمت از آموزش روتوش به  مهارت ضروری در روتوش پرتره می پردازیم. که استفاده از ترفند هایی برای حذف اشیا و یا لوگو ها از تصویرتان می باشد. به این دلیل که آنها می‌توانند باعث حواس پرتی شود.

این سه تصویر است که عکاسی کردیم یک کودک در چپ یک مدل در قسمت میانی و یک موج سوار حرفه ای  در سمت راست حالا می‌خواهیم چند تکنیک را بررسی کنیم که برای حذف لوگو ها یا اشکال استفاده می شود، کار را با تصویر سمت چپ شروع میکنیم کلیدF را فشار می دهیم تا حالت تمام صفحه فعال شود این عکسی که من از دختر بهترین دوستم گرفته ام زمانی که در یک کمپ بودیم. بر روی ژاکت او یک لوگو را می بینید من قصد دارم آن را حذف کنم و یک پرتره بی نقص ایجاد کنم روش هایی که می‌توانیم برای این کار استفاده کنیم استفاده از ابزار  Clone Stamp یا Patch می باشد.

حالا کار را با ابزار Patch شروع میکنیم برای کار با این انجام بهتر است ابتدا از لایه پس زمینه کپی تهیه کنید پس من لایه پس زمینه را به آیکونNew Layer درگ می‌کنم و نام آن را نیز به Patch تغییر میدهم قدم بعدی انتخاب ابزار Patch از جعبه ابزار است.

ایجاد لایه به اسم PATCH در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

بعد از انتخاب ابزار دو تنظیم در اینجا دارید  می توانید از این ابزار در دو حالت  Content Aware و یا Normal استفاده کنید. Content Aware در محل هایی از تصویر که بافت نا مرتب دارید یا ترکیبی از بافتها وجود دارد خوب عمل می‌کند، تنظیمNormal در این وضعیت کمی بهتر عمل می کند چرا که در اینجا یک شی متفاوت و یه طرح مشخص روی پارچه ژاکت داریم به همین دلیل من از تنظیمNormal استفاده می کنم.

بعد به محل لوگو رفته و با درگ اطراف ناحیه که می خواهید آن را حذف کنید آن را انتخاب کنید.

انتخاب لوگو با ابزار patch در فتوشاپ در اموزش روتوش پرتره

و در این نمونه یک لوگوی کوچک است که این جا روی ژاکت قرار دارد. کمی زوم می‌کنیم تا بتوانید بهتر انتخاب کنید همچنین تنظیم Diffusion را داریم این تنظیم جزئیات لبه های کار را تعیین می کند من این مقدار را کم می کنم تا لبه مشخص های داشته باشم سپس روی انتخاب کلیک کرده و آن را به منطقه سالم میکشانیم و در نتیجه لوگو‌ با ناحیه بالایی خود پوشش داده شده و محو می‌شود.

اصلاح محدوده انتخابی با ابزار patch در فتوشاپ در اموزش روتوش پرتره

اگر انتخاب را با فرمان Select>Deselect  لغو‌ کنیم خواهید دید چگونه لوگو به طور کامل محو شده است و نمای خوبی به دست آمده است. حالا با یک روش دیگر این دفعه با ابزارClone Stamp سپس یک لایه جدید ایجاد کرده و نام آن را به Clone Stamp    تغییر میدهیم. برای شروع ابزار Clone Stamp او را برداشته

انتخاب ابزارClone Stamp در فتوشاپ در اموزش روتوش پرتره

و سپس سراغ نوار تنظیم ها می رویم مقدارOpacity را روی ۱۰۰ درصد قرار داده و گزینه های Aligned وSample All Layers را فعال می‌کنیم.

فعال کردن Aligned و Sample All Layers از نوار تنظیمات در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

  و همانطور که قبلاً گفته بودیم برای تعریف یک ناحیه مبدا Option+Click در یک Alt+Click در ویندوز و سپس روی لوگو را نقاشی می کنیم.

نقاشی روی لوگو برای حذف آن در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

باز هم توانستیم با یک روش دیگر لوگو از روی ژاکت محو کنیم، حالا سوالی که اغلب پرسیده می شود این است که کدام تکنیک بهتر است خوب این کار این کاملاً بستگی به تصویر و سوژه و روشنایی منطقه هدف دارد با آنچه می خواهید بدانید این است که چند تکنیک مختلف در اختیار دارید آنها را امتحان کنید در نتیجه هر چه که خوب نبود تکنیک بعدی را به کار ببرید و ببینید کدام روش نمای بهتری به تصویر می دهد.

بسیار خوب این نگاه و روش ما بود برای انجام این تکنیک ها روی این تصویر در ادامه به سراغ تصویر دیگری می رویم.

خوب حالا با این تصویر قصد دارم کمی پیشرفته‌ تر از قابلیت Content_Aware Fill برای روتوش  اشکال یا لوگو ها استفاده کنیم. مثل نمونه ای که روی پیراهن این خانم دیده می‌شود. پس مثل قبلی یک کپی از لایه پس زمینه تهیه کنید پس لایه پس زمینه را روی آیکون New Layer میکشانیم و با دابل کلیک روی لایه جدید نام آن را به Content_Aware Fill تغییر میدهیم.

ایجاد لایه با زدن روی ایکون new layer و تغییر اسم به Content_Aware Fill در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

بعد از آنچه باید انجام دهیم زمان کار با این قابلیت ارزیابی محدودی است که قصد روتوش آن را داریم، خوب من می‌ خواهم این لوگو ها و اشکال رو محو کنم.

محو کردن لوگو ها و اشکال در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

پس سراغ یکی از ابزارهای انتخاب می رویم مثل ابزارLasso

انتخاب ابزار lasso در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

با این ابزار می توانیم یک انتخابات اطراف چیزی که می خواهیم حذف کنیم ایجاد کنیم.

ایجاد انتخاب روی لوگو برای حذف آن در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

و سپس کادر مکالمه Content_Aware Fill را فراخوانی می کنیم با فرمان Fill از منوی Edit 

 

باز کردن کادر مکالمه در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

این فرمان کادر مکالمه موردنظر را باز میکند در این بخش گزینه Content_Aware  را انتخاب می‌کنیم سپس کلید اینتر را بزنید یا روی دکمه ok کلیک کرده

فرمان fill برای باز کردن کادر مکالمه در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

و ببینید چگونه فتوشاپ تلاش می‌کند که این محدوده را با محتویات دیگر پر کند همانطور که می بینید این روش نتیجه خوبی نمی دهد اگر تصویر را زوم کنید حاصل کار را خواهید دید.

حاصل کار با این فرمان در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

خوب البته ما لوگو را حذف کردیم ولی تصویر زیپ چند بار تکرار شده و باعث ایجاد محتویات عجیب و غریب شده است خوب حالا چگونه از این ابزار به صورت پیشرفته تر استفاده کنیم.تا به نتیجه مطلوب برسیم؟

برای انجام این کار یک مرحله به عقب برگردید با فشار دادنCommand+Z در مکCtrl+Z در ویندوز کاری که می خواهیم انجام دهیم این است که چگونه یک انتخاب بهتر داشته باشیم سپس آن را بهبود داده و در انتها ازContent_Aware Fill استفاده می‌کنیم این کار دو مرحله دارد اولین قدم ایجاد یک انتخاب با استفاده از ابزارMagic Wand است.

استفاده از ابزارMagic Wand در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

بعد از فعال کردن ابزار سراغ نوار تنظیم ها رفته و در کادرSample Size اندازه نمونه گیری را برای منطقه ای که روی آن کلیک می‌کنیم تعیین می‌کنیم اگر فایل تصویری شما رزولوشن بالایی دارد باید مقدار این کادر( اندازه نمونه) افزایش دهید یا اگر دقیقا چیزی به غیر از نمونه یک نقطه را می‌خواهید پس تصویر با رزولوشن بالا یعنی بالاتر بودن منطقه نمونه ای که می خواهید داشته باشید.

این یعنی ابزار برای نمونه برداری از نقطه که شما کلیک می کنید و ۱۱ پیکسل اطرافش نمونه برداری می کند.

نمونه برداری از اطراف با 11 پیکسل در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

حالا با همین مقدار To Lerance اگر من کلیک کنم چه رخ میدهد؟ برای امتحان روی پس زمینه کلیک می کنم تا شما ببینید چگونه پیکسل ها انتخاب می شود پیکسل های مشابه نقطه ای که من کلیک کرده ام.

انتخاب پیکسل های مشابه در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

اگر مقدار درTo Lerance را افزایش دهیم و دوباره همان نقطه را کلیک کنم خواهید دید منطقه بزرگ‌تری در تصویر انتخاب می‌شود. پس تفاوت در این است که با بالابردن تلورانس منطقه بیشتری انتخاب می‌شود، تنظیم بعدی گزینه Contiguous پیوسته یا غیرپیوسته روش استفاده از آن را ببینیم ابتدا مقدار تلورانس را کاهش می دهم و روی این شی کلیک می کنم.

کلیک کردن روی شکل در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

به خاطر فعال بودن گزینه Contiguous فقط همین قسمت مشکی انتخاب شده که شبیه به همان نقطه ای است که بر روی آن کلیک کردم حالا اگه این گزینه را غیر فعال کنیم.

غیرفعال کردن Contiguous در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

و سپس همان کار قبل را دقیقاً انجام دهم خواهید دید که انتخاب جدید به چه شکل خواهد بود اینجا و آنجا و بقیه بخش های مشکی

بررسی کردن برخی تنظیمات ابزار انتخاب در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

خوب حالا که برخی از تنظیم ها را بررسی کردیم آنچه که می‌خواهیم تنظیم مقدار تلورانس است پس برای این تمرین نیاز به تنظیم مقدار بالای تلورانس داریم.

تنظیم مقدار بالای تلورانس در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

و گزینه Contiguous نیز غیر فعال باشد سپس پایین رفته و بر روی لوگوی پیراهن کلیک می کنیم اگر زوم تصویر را کم کنید خواهید دید که همه بخش‌های لوگو به درستی انتخاب شده است و متاسفانه قسمتهای دیگری از تصویر که شامل رنگ های تیره بوده است.

انتخاب درامدن لوگو با ابزار Magic Wand در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

برای حذف انتخاب این مناطق ابزار Lasso را بر می دارم کلید Optionرا در مک و کلیدAlt را در ویندوز نگه میداریم تا عملکرد ابزار عوض شود. حالا هر چیزی که انتخاب می کنید از انتخاب فعلی کسر می‌شود و به همین صورتی که من روی این تصویر انجام می‌دهم.

کسر شدن از انتخاب فعلی با ابزار lasso در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

کمی تصویر زوم کنید اساس کار به این صورت است که کلید Alt را نگه داشته و اطراف اشیایی که نمی‌خواهیم انتخاب شده باشند حرکت می کنیم تا فقط لوگو روی پیراهن انتخاب باقی بماند. خوب در مرحله اول از ابزارMagic Wand برای ایجاد یک انتخاب استفاده کردیم و سپس با استفاده ازLasso بخش های اضافی را از ناحیه انتخاب خارج کردیم در قدم بعدی می خواهیم اندازه انتخاب را افزایش دهیم به این دلیل که اگر الان از قابلیتContent_Aware Fill استفاده کنیم هاله هایی اطراف لبه انتخاب ایجاد میشود راه افزایش اندازه انتخاب رفتن به منوی Select و انتخاب گزینه Moodify و سپس Expand است پس مسیر آن  Select>Moodify>Expand را باز می کند.

انتخاب تب select و انتخاب گزینه ی modify و انتخاب expand در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

این فرمان کادر Expand Selection را باز می کند در این کادر اندازه افزایش را وارد کنید در این  تمرین ۱۵ پیکسل و سپس تایید کنید.

تعیین مقدار 15 پیکسل در کادر Expand Selection در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

اگر کمی تصویر را زوم کنید متوجه میشوید انتخاب به سمت خارج گسترش پیدا کرده است خارج از لبه‌های لوگو یا شی انتخاب شده و این دقیقا همان چیزی است که من نیاز داشتم به جای ایجاد یک انتخاب تصادفی با Lasso این روش کاملا هوشمند است می توانید ببینید چگونه فقط گسترش انتخاب اولیه باعث ایجاد یک انتخاب مناسب از شی هدف الگو شده است؟ خب حالا که این کار انجام شده است می‌توانیم فرمانEdite>Fill را اجرا کرده

انتخاب فرمانEdite>Fill در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

و گزینه Content_Aware Fill در این کادر

انتخاب گزینهContent_Aware Fill در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

و سپس اوکی و این همان جادوی انتخاب است چون انتخاب بهتری ایجاد کردیم.

نتیجه کار حذف لوگو از پیراهن در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

حالا Content_Aware Fill کاملاً بی نقص و دقیق انجام شده است تا لوگو از روی لباس محو شود البته با استفاده از Healing یا Clone Stamp یا هر تکنیک دیگر که من امتحان کردم، چون این لوگو واقعا پیچیده بود و فضای کافی در اطراف آن برای کار وجود نداشت سپس در این وضعیت می توانید از این روش پیشرفته کار با Content_Aware Fil  استفاده کنید و اغلب بر اساس ایجاد یک انتخاب مناسب Content_Aware Fill روی آن تاثیر خواهد گذاشت در نتیجه زمانی نتیجه بهتری خواهید گرفت که انتخاب بهتری داشته باشید.

 می خواهم دوباره درباره حذف لوگو ها و اشیای زائد صحبت کنم در اینجا نگاهی به چگونگی انجام کار با ابزارهایHealing Brush,clone Stamp,Patch خواهیم پرداخت تا بهترین نتیجه را ایجاد کنیم. حالا برای این پروژه قصد حذف لوگوی روی تخته موج سواری که این شخص در جلوی خود نگه داشته و همچنین تصویر گرافیکی روی تیشرت یا لوگو را دارم.

ایجاد لایه جدید خالی و حذف لوگوی روی تخته شنا در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

برای شروع یک لایه خالی جدید ایجاد می کنم این کار را با کلیک روی آیکونNew Layear انجام می‌دهم و با دابل کلیک روی نام لایه نام آن را بهPatch تغییر نام می دهم به این دلیل من یک لایه خالی جدید ایجاد کردم.

تغییر اسم لایه به PATCH در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

 

چون قصد دارم از ابزارPatch استفاده کنم و تنظیمContent Aware این ابزار را نیز بررسی کنم پس از ابزارPatch را فعال کرده و در ادامه در نوار اختیارات گزینهContent Aware را انتخاب می کنیم.

انتخاب ابزار PATCH و انتخاب گزینه Content Aware در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

زمان استفاده ازContent Aware حتما گزینهSample  All Layers را نیز فعال کنید تا نتیجه رتوش در یک لایه مستقل قرار گیرد آنچه که در اینجا و در موردContent Aware برای من مهم است گزینهStructure است.

با هم ببینیم این تنظیم چه کاری انجام میدهد کار با ایجاد یک انتخاب شروع می کنم، پس اطراف شکلی که می خواهید حذف کنید که در این تصویر لوگوی سمت راست است درگ کنید تا انتخاب ایجاد شود.

انتخاب قسمت لوگو برای حذف آن در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

 

سپس این ناحیه را گرفته و به بالا درگ کنید همانطور که میبینید من کلیک کرده و آن را به بالا میبرم و سپس منتظر می مانم آنچه که می بینید.

تر میم قسمت لوگو با درگ کردن در جای دیگر در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

  این است که حالا یک شکل تکراری در تصویر ایجاد شده است همان طور که اینجا میبینید دو نقش یکسان داریم که شبیه به هم هستند خوب چرا این اتفاق افتاده است؟ این حالت به این دلیل ایجاد شده است که مقدارStructure را روی حداکثر قرار داده بودیم به این معنی که اگر ساختار منطقه مقصد تا جای ممکن شبیه به منطقه مبدا باشد خب، این مرحله را به عقب بر می گردیم و مقدار تنظیمStructure را روی حداقل قرار میدهیم. با تنظیم یک مقدار کمتر

 تنظیمStructure را روی حداقل در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

 

و انجام همان کار مرحله قبل خواهید دید که نتیجه کار ایجاد یک ترکیب بهتر و تاثیرگذارتر است. حالا اگر به منطقه‌ای بروم که بافت متفاوت‌تری دارد خواهید دید آنچه انجام شده ایجاد یک بافت جدید در این منطقه است که حتی قابل تشخیص با بافت اولیه نیست این کار روی تخته موج در این بخش ها که شبیه نقاشی های ساده است بسیار خوب عمل می کند.

با داشتن یک مقدار پایینStructure و یک منطقه غیر مشخص نمونه خوبی از کار در آمده است کار با این بخش از تصویر کامل شده است ما توانستیم لوگو را از روی تخته موج محو کنیم در ادامه یک لایه جدید ایجاد کنید تا ترمیم های دیگری را نیز انجام دهیم این لایه را به نام T-Shirt می‌نامم.

ایجاد لایه به نام T-Shirt در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

چون روی همین منطقه می خواهم کاری انجام دهم ابتدا ابزارClone Stamp را برمیداریم تنظیمOpacity را روی ۱۰۰ درصدو گزینه Aligned را فعال می‌کنیم و همچنینSample All Layers 

فعال کردن گزینه Aligned و Sample All Layersدر فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

حالا یه قلم مو برمیداریم با درجه سختی صفر درصد و اندازه قلم مو را کمی بزرگتر تنظیم می کنید و باز هم کمی بزرگتر اندازه قلم مو را روی تصویر ببینید.

اندازه قلم مو بزرگ و درجه سختی روی صفر تنظیم کردن در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

حالا باید با Alt+Click روی یک بخش مناسب در تصویر کلیک کنید شبیه این بخش از تخته موج سواری سپس اشاره‌گر را پایین می آوریم می بینید چگونه من آن لبه را اینجا می بینیم؟ حالا که لبه را می‌بینیم می‌توانم آن را به این منطقه بکشانم و برای نقاشی کردن کلیک کنم حالا می توانم با نقاشی کردن در بخش‌های مورد نظر این بخش را ترمیم کنم قلم موی من خیلی بزرگ است.

اندازه قلم مو رو بزرگ تر کردن در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

به این دلیل که فقط می خواستم روش کار را به شما نشان دهم و ببینیی زمانی که قلموی بزرگ داریم چه اتفاقی روی تصویر رخ می دهد پس از این مراحل را لغو می‌کنم و به مرحله قبل از نقاشی کردن بر می گردم اندازه قلم مو را کمی کاهش می دهند با فشردن کلید] و Alt+Click از منطقه سالم یک نمونه میگیریم و سپس به پایین حرکت می‌کنیم دقت کنید که لبه تخته تراز باشد و کار نقاشی را شروع کنید.

نمونه گیری از قسمت بالای لباس برای حذف لوگو در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

من مداوم از بالا نمونه برداری کرده سپس روی نقاط پایینی نقاشی می‌کنم حالا قبل از اینکه بخش را ترک کنم می خواهم به شما نشان دهم زمان ترمیم اگر محتویات در جای درستی نباشد می توانید جای آن را در تصویر تغییر دهید سپس ما می توانیم این بخش را به محل دقیق آن منتقل کنیم همچنین اگر زاویه آن صحیح نباشد برای این کار کلید هایCommand_T در مک یاCtrl+T را در ویندوز فشار دهید تا قابلیت Free Transform فعال شود.

ابزار Free Transform در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

حالا با این قابلیت اگر روی لنگرهای گوشه کلیک کنید می بینید چگونه می توانید هر چیزی را ویرایش کنید حالا در همین حالت اگر کلیدCommand را در مک یاCtrl را در ویندوز نگه دارید می‌توانید فقط یک گوشه را جابجا کنید الان من این گوشه را گرفته و زاویه را تغییر می‌دهم برای آنکه لبه تخته دقیقاً تراز باشد.

تغییر زاویه قسمت لوگو با ابزار free transformدر فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

با توجه به این کار دقت بالایی می‌خواهد اما به هر حال برای روتوش این منطقه واقعاً کاربردی است. در ادامه دوباره ابزارClone Stamp را بردارید دقت کنید که قلم‌موی کوچکتری داشته باشید و فقط همین منطقه را روتوش کنید تا بتوانیم این بخش را از تیشرت را ترمیم کنیم. حالا مثل ترمیم های قبلی شما باید با استفاده از Option/Alt +Click مرتب از مناطق سالم نمونه بگیرید، بهترین راه نمونه گرفتن از منطقه پایین و نقاشی کردن در بالا است فقط ضمن کار دقت داشته باشید که محتوای سالم را در مناطق مورد نظر تصویر ایجاد کنید اگر چه اغلب مورد توجه قرار نمی‌گیرد پس باز هم از این نقطه پایین نمونه گرفته کمی هم اینور تا این سایه را محو کنم.

محئ کردن سایه لوگو از پیراهن در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

فکر کنم در این لحظه نمای کار خوب شده است می‌خواهم برخی از بافت ها را به تصویر برگردانم برای این کار از ابزارHealing Brush استفاده می کنم. با این ابزار منطقه نمونه‌ای را انتخاب کرده و آن را به بالاتر انتقال می دهم. اگر برای ترمیم این نقطه از ابزار Clone Stamp استفاده می‌کردیم بافت ایجاد شده برخی اوقات کمی مصنوعی و یا تکراری شده است انگار تصویر به ما می گوید این بافت های خوب را بردارد بر روی بخش‌های دیگر قرار بده.

برای این بخش قلم را کمی کوچک تر کنید تا بتوان یک روتوش بدون نقص  انجام دهید گاهی اوقات این دقیقا همان چیزی است که باید انجام دهید. در رابطه با استفاده ازClone Stamp می‌توان گفت گاهی اوقات این دقیقاً همان چیزی است که باید انجام دهید. در رابطه با استفاده ازClone Stamp می توان گفت می توانید کمی با این ابزار روتوش کنید و بعد روی آن را باHealing ترمیم کنید برای احیای برخی از بافتهای خوب و به شکلی ترکیب کنید که تا یک آمیختگی مناسب به دست آید.

در این نمونه این مورد را میبینید به صورتی که ما ازPatch استفاده کردم و اینجا چیزی که مهم است Structure است مقدار کمی یعنی بافت تصادفی بیشتر و مقدار بیشتر یعنی بافت دقیق تر و در ادامه دیدیم که چگونه برخی شبیه سازی ها را با ابزارFree Transform انجام دادیم و سپس در بالای آن ترمیم انجام دادیم برای رسیدن به بهترین نتیجه

خوب حالا میخوایم به  چالش این فصل  بپردازیم. برای این چالش این تصویر از عمویم و دخترش را انتخاب کردم و کاری که می خواهم انجام دهم حذف لوگوی روی تیشرت است.

حذف لوگو از روی تیشرت در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

این تصویر رزولوشن پایینی دارد تا بهتر بتوانید تاثیر این تکنیک را ببینید که البته در وضعیتی شبیه به این بهتر کار خواهد کرد. برای شروع باید بدانید این تصویر کمی پیچیده است چون فضای زیادی برای کار ندارد و این همان لوگو هایی این است که ما قصد حذف آنها را داریم و هر جایی که وضعیت مشابهی شبیه این داریم، یعنی جایی که یک تصویر ترکیبی دارم ابتدا باید محدوده ای که میخواهم ترمیم شود را به صورت ابتدایی انتخاب کنم پس ابزار Lasso  را برداشته و اطراف لوگو را روی تیشرت انتخاب می کنم.

انتخاب ابزار lasso و مشخص کردن محدوده کار در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

لازم نیست دقت زیادی به خرج دهید به عبارتی فقط قصد دارم محدوده کارم را مشخص کنم و سپس از این محدوده یک کپی در لایه جدید ایجاد کنم روش ایجاد یک کپی از محدوده انتخاب در یک لایه جدید استفاده از کلیدهایCtrl+j می با شد همانطور که می بینید حالا من یک کپی از محدوده انتخاب دارم.

کپی از محدوده انتخاب تیشرت در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

چرا این کار را انجام می‌دهم؟ این کار حداقل برای من مراحل ترمیم را ساده تر می کند این همان بخشی است که می‌خواهم روی آن کار کنم. حالا در قدم بعدی لوگو را انتخاب می‌کند چون لوگوها یکنواختی رنگ و و تن دارند پس می توانم به راحتی از Magic Wand برای انتخاب استفاده کنم با این ابزار روی یک نقطه لوگو کلیک و انتخاب را بررسی می‌کنم.

انتخاب رنگ های مشابه با ابزار magic wand در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

به دلیل تلورانس بالا انتخاب خوب نشده است و به دلیل رزولوشن پایین فایل لازم است که محدوده نمونه گیری را کوچکتر کنم.

انتخاب حالت دوم از تنظیمات ابزار magic wand در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

پس بعد از این تنظیم ها مجدد برای انتخاب روی لوگو کلیک می کنم و به نظر می رسد انتخاب خوبی صورت گرفته است.

نتیجه انتخاب با ویرایش تنظیمات ابزار magic wand در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

البته بخش هایی هم باید از انتخاب خارج شوند پس Lasso  را برداشته و کلید Alt  را نگه میدارم تا لبه ها را از انتخاب خارج کنم. همانطور که قبلاً دیدیم مشکل کار با این انتخاب این است که انتخاب درست به لبه لوگو چسبیده است و در این حالت قابلیتContent _Aware Fill خوب عمل نمی کند و من می خواهم از همین امکان استفاده کنم و سراغ گزینهSelect >Modify میرویم

انتخاب گزینه ی expend از تب select در منوی modify در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

و گزینه Expand را اجرا می‌کنیم، با وارد کردن عدد ۵ انتخاب خود را به این مقدار گسترش می دهیم و آن را تایید می‌کنیم.

گذاشتن مقدار 5 برای گسترش انتخاب در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

حالا در اطراف لبه فضای کافی برای کار ایجاد شده است اگر چه این مقدار کمتر هم می توانست باشد اما همین حالا هم خوب است.

فضای خالی ایجاد شده در اطراف تیشرت در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

حالا فرمانEdit>Fill را اجرا کنید.

فعال کردن فرمانEdit>Fill  در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

در این کادر گزینهContent _Aware Fill را انتخاب کنید.

انتخاب گزینهContent _Aware Fill در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

 

و همان طور که می بینید کار حذف لوگو ها به خوبی انجام شده است.

به پیایان رسیدن کار حذف لوگو ها در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

و همان طور که می خواستیم پس زمینه به خوبی جای آن را گرفته است حالا روی این لایه دابل کلیک کرده و آن را بهClean up تغییر نام میدهیم.

تغییر نام لایه به clean up در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

حالا می خواهیم آن را کمی دیگر ترمیم کنیم برای اینکار ابزارHealing Brush را بر می داریم.

انتخاب ابزارHealing Brush در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

با این ابزار با کلیک Alt+click  از یک منطقه نمونه گرفته

گرفتن نمونه از قسمتی از تیشرت در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

  دلیل این که می خواهم این کار را انجام دهم این است که زمانی که از قابلیت Content _Aware Fill در موقعیت های شبیه به این استفاده می‌کنیم، که ممکن است بافت تصویر به کمی ترمیم نیاز داشته باشد با آنچه که من دنبال آن هستم پیداکردن مناطقی است که به نظر می‌رسد کمی تغییر شکل داد و نیاز به مقداری روتوش دارد و در اینجا می خواهم این سایه های کوچک که به نظر من مزاحم هستند را ترمیم کنم به هر حال فکر می‌کنم که این پروژه می‌تواند به عنوان یک بسته آموزشی باشد و اینجا می بینید که اگر به حالت قبل بر گردیم قبل از ترمیم لوگو

حالت قبل ترمیم لوگو در فتوشاپ در آموزش روتوش پرتره

  و سپس بعد از آن جذابیتی که این پروژه برای من داشت و به همین دلیل آن را به عنوان یک چالش انتخاب کردم کشف کردن چگونگی جداسازی منطقه ای است که می‌خواهیم آن را ترمیم کنیم و سپس به کار بردن یکی از تکنیک هایی است که قبلاً یاد گرفته این یعنی یک انتخاب درست و گسترش آن به مقدار نیاز و به کاربردن قابلیتContent _Aware Fill برای محو کردن لوگو و سپس آخرین کار به کار بردنHealing Brush برای بهبود نهایی بافت ها لبه ها و جزئیات دیگری که ما در این تصویر داریم.

مشاهده تمام دوره های فتوشاپ

آموزش طراحی بنر

54.000 تومان
13

آموزش طراحی تقویم

49.000 تومان
3

آموزش طراحی پوستر

25.000 تومان
44

آموزش طراحی تراکت

79.000 تومان
1

آموزش طراحی آلبوم

54.000 تومان
5
8

آموزش ترکیب تصاویر

47.000 تومان
5
6

آموزش تایپوگرافی

68.000 تومان
40

آموزش روتوش

65.000 تومان
4.7
9

آموزش طراحی لباس

78.000 تومان
5
4

آموزش لایت روم

52.000 تومان
5
2

آموزش فتوشاپ

88.000 تومان
5
37
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *