آموزش اسکچاپ

Sketchup Tutorial
تصویر شاخص

معرفی نرم افزار اسکچاپ

قبل از پرداختن به دوره آموزش اسکچاپ کمی درباره ی خود این نرم افزار صحبت میکنیم. نرم افزار اسکچ آپ که قبلا Google SketchUp نامیده میشده است، نرم افزار مدلسازی سه بعدی بوده که در معماری و عمران و مکانیک و طراحی داخلی حتی ساخت بازی های کامپیوتری کاربرد داشته و به واسطه ظاهر کاربرپسند و سادگی کار یکی از محبوب ترین نرم افزارهای مدل سازی نام گرفته است.

 

معرفی نرم افزار اسکچ آپ در صفحه دوره آموزش اسکچ آپ

 

در سال 2006 گوگل نرم افزار اسکچ آپ را خریداری نموده و اقدام به توسعه آن نمود و در سال 2012 نیز شرکت Trimble Navigation نرمافزار SketchUp را از گوگل خریداری نمود. در این دوره آموزش اسکچ آپ نیز با آخرین ورژن این نرم افزار طبق استانداردهای رسانه آموزشی مکتب تی وی کار خواهیم کرد.

 

بازار کار نرم افزار اسکچ آپ

 

امروزه هرکسی که با ساختمان و سازه‌ و معماری و یا طراحی داخلی و بقیه موارد مرتبط سروکار دارند باید به نرم افزار اسکچ آپ مسلط بوده و نحوه کار با آن را فرا بگیرند. کارفرمایی که شما به عنوان متخصص نرم افزار اسکچ آپ میخواهید برای وی کار کنید، و یا پروژه ای را حضورا و یا به صورت دورکاری انجام دهید برای اعتماد از شما سابقه کار میخواهد اما شما اعتماد را طور دیگری نیز میتوانید جلب کنید.

 

بازار کار رو به روی هنرجو بعد از دوره آموزش اسکچ آپ

 

شما در حین دوره آموزش گام به گام اسکچاپ میتوانید همراه با استاد با استفاده از فایل های تمرینی که در کنار ویدیوها قرار گرفته است تمرین کرده و اصطلاحا پورتفولیوی خود را برای پروژه های فرضی کامل نمایید. به این صورت شما میتوانید بعد از دوره آموزش اسکچاپ حرفه ای که تمام موارد مورد نیاز بازار کار را با شما کار کرده است به شرط تمرین و ممارست جذب بازار کار شوید.

 

به این صورت میتوانید هرجایی که به فرد متخصص نرم افزار اسکچاپ نیاز داشته باشند مراجعه کرده و با ارائه پورتفولیوی خود استخدام شوید و یا پروژه بگیرید. همچنین شما میتوانید بعد از افزایش سطح مهارت های خود در این زمینه به صورت دورکاری هم پروژه بگیرید. برای مثال در سوشال مدیا تخصص خود را ارائه کرده و یا از سایت های فریلنسری مثل پونیشا استفاده نمایید.

 

همچنین در صورت ادامه کار خود میتوانید با افزایش مهارت های خود از سایت های فریلنسری خارجی استفاده نموده و کسب درآمد دلاری داشته باشید. که این مورد با یادگیری نحوه استفاده از حساب های دلاری بین المللی امکان پذیر است.

0
تا دلیل که باید به اسکچاپ مسلط بشیم

آموزش نرم افزار اسکچاپ رسانه آموزشی مکتب تی وی

دوره جامع آموزش اسکچاپ به صورت حرفه ای تمام آنچه برای کسب تخصص در این نرم افزار به آن نیاز دارید را به شما ارائه کرده و در مدت زمان 7-8 ساعته بدون اتلاف وقت و اضافه گویی تمام نیازهای مورد انتظار شما را برآورده خواهد کرد که میتوانید از قسمت فهرست عناوین دوره آموزش اسکچاپ این مورد را مشاهده کنید.

 

همچنین در ادامه این دوره آموزشی به آموزش اسکچاپ طراحی کابینت میپردازیم و شما به صورت پروژه محور با حوزه پرکاربردی در نرم افزار اسکچاپ آشنا خواهید شد. همچنین دوره آموزش اسکچاپ دارای ویژگی های منحصر به فردی نسبت به سایر دوره آموزشی نرم افزار SketchUp در رسانه آموزشی مکتب تی وی می باشد که به آن می پردازیم.

 

مزایای دوره آموزش اسکچاپ رسانه آموزشی مکتب تی وی

 

 

 

در صورتی که شما این دوره آموزش اسکچاپ را ....

این شانس رو دارید که در کم هزینه ترین حالت ممکن به صورت تخصصی آموزش اسکچاپ رو در نرم افزار اسکچاپ یاد بگیرید و  بتونید در کمترین زمان ممکن به این دوره مسلط بشید.

یک فرصت استثنایی برای یادگیری اسکچاپ را از دست خواهيد داد و بايد مبلغ هاي زيادي براي اين آموزش در جاهاي مختلف بپردازيد. همینطور در آموزش های دیگر هم صرف زمان زیادی مورد نیاز خواهد بود و شما احتمالا میزان زیادی از فیلم هایی که گوشه هارد سیستم شما خاک میخورند خواهید داشت.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش اسکچاپ

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

بخش اول ( آموزش پایه نرم افزار اسکچاپ )

در این قسمت از آموزش اسکچاپ به معرفی نرم افزار و کاربردهای آن در رشته های مختلف می پردازیم.

 

در این قسمت از آموزش اسکچاپ معرفی چگونگی ورود و شروع به کار کردن با نرم افزار و آشنایی با قالب های مختلف اسکچاپ همچنین به معرفی مختصر نوار منوها پرداخته می شود.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ معرفی به معرفی زوایای مختلف در دوربین پرداخته شده است و بعد از آن نحوه ی حرکت کردن و چرخیدن در صحنه آموزش داده شده است. همچنین به آموزش تنظیم زاویه دید از نگاه انسانی و حرکت کردن و دیدن اطراف از این زاویه نیز پرداخته شده است.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ روش های مختلف انتخاب کردن توضیح داده شده است؛ ابزارهای چرخش و تغییر اندازه و حرکت معرفی می شوند همچنین نحوه ی کپی گرفتن با ابزار move نیز در همین بخش گفته می شود و نیز معکوس کردن اشیا. در آخر نیز به معرفی آیکن 3dwarehouse پرداخته شده است.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ آموزش ابزارهای ترسیمی خط، مستطیل، دایره به همراه نکات مربوط به آن هاست و نیز آموزش حجم دادن به این سطوح گفته می شود.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ به معرفی ابزار متر، نقاله بصورت کاربردی پرداخته می شود و نیز ابزارهای ویرایشی undo معرفی شدند همچنین با کاربرد ابزار پاک کن و دستورات divide و offset نیز آشنایی پیدا می کنید.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ به import کردن نقشه یا تصاویر دو بعدی و آماده کردن آن ها برای سه بعدی سازی پرداخته می شود.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ بعد از آماده شدن پلان در قسمت قبل به آموزش نکات لازم جهت سه بعدی سازی دیوارها و درها و پنجره ها پرداخته می شود.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ  نکات ساخت گروه ها و کامپوننت ها و نیز نحوه ی ایزوله کردن آن ها توضیح داده می شود. همچنین به معرفی منوی لایه ها در بخش default tray پرداخته می شود.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ سه روش اعمال متریال روی احجام آموزش داده می شود.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ منوهای باقی مانده از بخش default Tray گفته می شود که شامل: سایه ها، مه، style،scenes هستش و نیز آموزش چک کردن خطوط متناسب با محورهای اصلی که مربوط به بخش style می باشد گفته می شود. در انتها نیز دو ابزار اندازه گذاری و لبیل گذاری معرفی می شوند.

در پایان این قسمت از آموزش اسکچاپ  نحوه ی تبدیل حج به پلان دو بعدی توسط ابزار section آموزش داده می شود و نیز نحوه ی ساخت انیمیشن از صحنه های موجود و خروجی گرفتن از کار و یا تبدیل فایل اسکچاپ به سایر نرم افزارهای سه بعدی آموزش داده می شود.

بخش دوم ( آموزش اسکچاپ طراحی کابینت )

در این قسمت از آموزش اسکچاپ توضیحاتی درخصوص اینکه قرار است در طول این دوره چه کارهایی انجام شود داده می شود.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ مروری از آموزش های ابتدایی و آشنایی سریع با نرم افزار و بیان تفاوت های اسکچاپ در سیستم عامل مک و ویندوز و همچنین نحوه ی ایجتد کلیدهای میانبر بیان می شود.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای قالب اختصاصی و واحد مورد نظر جهت انجام طراحی تنظیم می شود و نحوه ی وارد کردن پلان دستی و تنظیم مقیاس آن گفته می شود و دیوارهای پلان نیز رسم می گردد.

در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ آموزش رسم کابینت های موجود در پلان و ایجاد لایه بندی براساس نیازهای مختلف در طول طراحی را خواهیم داشت.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ آموزش رسم کابینت های دلخواه براساس طرح مورد نظر خود را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

در این قسمت از دوره آموزش اسکچاپ حرفه ای آموزش اصلاحات مورد نیاز و رسم جزیره ی آشپزخانه را خواهیم دید.

در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ آموزش ایجاد جزئیات به عناصر موجود در آشپزخانه را خواهیم داشت.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ ادامه ی آموزش ایجاد جزئیات به عناصر را خواهیم داشت. 

در قسمت نهم از آموزش اسکچاپ حرفه ای ادامه ی آموزش ایجاد جزئیات به عناصر را خواهیم داشت.

در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ آموزش روش فراخوانی متریال از داخل سیستم و ایجاد تنظیمات دلخواه روی آن و اعمال آن به کابینت ها را خواهیم داشت.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ ادامه ی روند متریالدهی به اجزای موجود در آشپزخانه و نحوه ی تنظیم مقیاس و زنگ آن ها را خواهیم داشت.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای استفاده از بخش 3dwarehouse برای پیدا کردن وسایل مورد نیاز آشپزخانه و جاگذاری آن ها را خواهیم داشت.

در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ استفاده از بخش 3dwarehouse برای جاگذاری کابینت های پویا بجای مدل انتزاعی موجود در طرح را خواهیم دید.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ ساخت چند صحنه از فضای آشپزخانه و گرفتن خروجی از آنها را خواهیم داشت.

بخش سوم ( کار با ابزارهای نرم افزار اسکچاپ در یک پروژه واقعی )

در این قسمت از آموزش اسکچاپ بیان اهداف و روند پروژه را خواهیم داشت.

در قسمت اول از دوره آموزش اسکچاپ حرفه ای به معرفی ابزارها و نکات مورد نیاز در روند طراحی پرداخته می شود

بدلیل مفصل بودن بحث ادامه ی معرفی ابزارها و نکات مورد نیاز در روند طراحی در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ بیان می شود.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ آموزش تنظیم پلان و نماها از اتوکد به داخل نرم افزار اسکچاپ و ایجاد دیوارهای بیرونی پروژه را خواهیم داشت.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای بیان روش های مختلف شیبدار کردن دیوارها را خواهیم داشت.

در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ آموزش خالی کردن محل در و پنجره های زمینی از حجم اولیه را خواهیم داشت.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ آموزش خالی کردن پنجره های بالایی از حجم اولیه را خواهیم دید.

در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای آموزش ایجاد دیوارهای داخلی و تنظیم آن ها در محل مورد نظر را خواهیم دید.

آموزش مدلسازی در و پنجره ها از روی نما و قرار دادن آن ها در محل مورد نظر خود از جمله مباحث در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ خواهد بود.

آموزش مدلسازی پنجره های شیبدار از روی نما و قرار دادن آن ها در محل مورد نظر خود از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ خواهد بود.

آموزش مدلسازی سقف های شیبدار از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای خواهد بود.

در این قسمت به معرفی پنل متریال و نکات مربوط به آن پرداخته می شود.

انجام متریالدهی به بخش خارجی مدل از جمله مباحث در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ خواهد بود.

ترسیم قسمت پارکینگ پروژه از روی پلان و نما از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ خواهد بود.

ترسیم دیوارهای قسمت حیاط و آموزش طزیقه ی رسم آبچکان روی آن از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای خواهد بود.

آموزش نحوه ی ترسیم حوض آب محوطه و نیز ترسیم پلکان های سنگی به همراه متریال دادن به ان ها از جمله مباحث در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ خواهد بود.

ایجاد متریال چمن به محوطه ی بیرونی و آموزش چگونگی ایجاد ناهمواری در سطح آن از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ خواهد بود.

فراخوانی فایل های بوته و درخت از قسمت فایل های تمرینی و جاگذاری آن ها در مدل از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای خواهد بود.

آموزش مدلسازی دودکش پروژه از جمله مباحث در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ خواهد بود.

آموزش مدلسازی آشپزخانه با استفاده از نقشه ی نمای آشپزخانه از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ خواهد بود.

آموزش نحوه ی ایجاد تاج و زیرکابینتی و نیز سنگ روی کابینت های زمینی از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای خواهد بود.

آموزش نحوه ی جاگذاری سینک در داخل کابینت و نیز نحوه ی مدلسازی هود و یخچال از جمله مباحث در این قسمت از آموزش گام به گام اسکچاپ خواهد بود.

وارد کردن متریال به قسمت داخلی پروژه و نحوه ی وارد کردن کامپوننت های مربوط به مبلمان در طرح از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ خواهد بود.

آموزش ایجاد style جدید و نحوه ی ذخیره کردن و فراخوانی آن و نیز آموزش نحوه ی ایجاد background و ایجاد صحنه ی بارانی به مدل از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای خواهد بود.

آموزش نحوه ی ایجاد صحنه ها و بکارگیری آن با پنل style؛ استفاده از پنل shadow و نیز ساخت انیمیشن ساده با استفاده از سایه ها از جمله مباحث در این قسمت از آموزش اسکچاپ حرفه ای خواهد بود.

سوالات متدوال دوره جامع آموزش اسکچاپ

تمام سوالاتی که احتمالا درباره دوره آموزش اسکچاپ داشته باشید

شما طبق راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی در بخش سوالات متداول عمل کرده و به راحتی به فایل های دوره آموزش اسکچاپ دسترسی پیدا کنید.

در طی این آموزش اسکچاپ شما به صورت تعاملی آموزش میبینید. یعنی پروژه های کاملا واقعی برای معرفی ابزارها و تکنیک ها به کار گرفته شده و همان فایل ها هم در اختیار شما هستند تا بدون به زحمت افتادن برای پیدا کردن فایل های دوره آموزشی شما بتوانید همراه با استاد تمرین کنید.

شما میتوانید با استفاده از اکانت تلگرام مکتب تی وی با آی دی @maktabtv_support با ما در ارتباط باشید و همینطور تلفن های تماس و همینطور لایو چت در سمت راست پایین آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران عزیز است. همینطور در صورتی که در طی دوره مشکلات فنی را تجربه کردید و یا خواستین درباره سطح پیشرفت شما پیشنهاداتی ارائه شود، میتوانید با تماس با پشتیبانی مکتب تی وی در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که برای همیشه متخصصین این حوزه پاسخگوی شما در این زمینه ها خواهند بود.

مدرس دوره آموزشی اسکچاپ که صرفا یک کاربر نیست و بلکه سالها در این زمینه کار کرده، فایل های تمرینی در حین ضبط ویدیو را در اختیار شما قرار گرفته و شما همراه با استاد در حین ویدیوهای آموزشی و پس از پایان هر قسمت از دوره آموزش اسکچاپ میتوانید تمرینات لازم را انجام دهید و پس از آن به قسمت بعدی دوره آموزش اسکچاپ  مراجعه نمایید.

و این یعنی راحت ترین راهی که میتوانید با استفاده از ویدیوهای خام که به تفکیک هر قسمت در اختیار شما قرار گرفته و استاد با همان ها کار میکند بتوانید تمرین کنید و در پایان دوره آموزش اسکچاپ حتی نمونه کارهای مخصوص به خودتان را بسازید.

شما با مشاهده سرفصل های دوره آموزش اسکچاپ متوجه میشوید که تمام چیزی که برای تسلط به این نرم افزار نیاز دارید در این دوره آموزش اسکچاپ ویژه گنجانده شده است و برای مشاهده کیفیت سمعی و بصری دوره آموزشی و کارهایی از قبیل ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین نیز میتوانید پیش نمایش دوره آموزشی سینما فوردی و همینطور قسمت هایی که جهت نمونه به صورت پیش نمایش قرارداده شده اند را مشاهده بفرمایید.

مدرس این دوره : زهرا میمندیان

خانم میمندیان از فارغ التحصیلان و مدرسین معماری رسانه آموزشی مکتب تی وی بوده که اولویت نرم افزاری ایشان در فعالیت های حرفه ای نرم افزار اسکچاپ بوده و همینطور با استانداردهای رسانه آموزشی مکتب تی وی و ظرافت تمام دوره آموزشی جامعی در زمینه نرم افزار اسکچاپ طراحی نمودند که هر هنرجویی را از هر منبع دیگری بی نیاز نماید.

با خیالی راحت خرید کنید

ضمانت نامه 30 روزه دوره های آموزشی

نشان های اعتبار ما

آموزش اسکچاپ 1

1. معرفی نرم افزار اسکچاپ

2. نحوه ورود به نرم افزار

3. آموزش تنظیم زوایای دوربین،zoom کردن و حرکت در صحنه

4. انتخاب کردن، چرخاندن و حرکت دادن اشیا

5. معرفی ابزارهای ترسیمی قسمت اول

6. معرفی ابزارهای ترسیمی قسمت دوم

7. وارد کردن پلان به نرم افزار و آماده سازی برای سه بعدی کردن قسمت اول

8. سه بعدی کردن پلان قسمت دوم

9. ساخت گروه و component وآشنایی با لایه ها

10. روش های مختلف متریال دهی

11. معرفی منوهای default Tray

12. آموزش برش زدن ، انیمیشن سازی و خروجی گرفتن

1. مقدمه

2. مرور کلی

3. تنظیم قالب کار و وارد کردن پلان

4. رسم کابینت ها و لایه بندی

5. رسم کابیت های جدید

6. اصلاح در و رسم جزیره

7. جزئیات به جزیره و کابینت کنار در

8. جزئیات به کابینت گوشه پایین

9. جزئیات به کابینت های بالا

10. متریال دهی به کابینت ها

11. متریال دهی به کف و بین کابینتها

12. پیدا کردن وسایل از 3dwarehouse

13. قرار دادن کابینت های پویا

14. خروجی گرفتن

1. مقدمه

1. نکات اولیه

2. ادامه نکات

3. ایجاد کردن دیوارها

4. شیبدار کردن سقف

5. در و پنجره ها

6. پنجره های بالا

7. دیوارهای داخلی

8. مدل کردن در و پنجره ها

9. مدل کردن پنجره های شیبدار

10. رسم سقف

11. نکات متریال

12. متریالدهی

13. رسم قسمت گاراژ

14. دیوارهای حیاط و رسم آبچکان دیوار

15. حوض آب و پلکان سنگی

16. ایجاد چمن و ناهمواری

17. ایجاد درخت و بوته

18. دودکش

19. آشپزخانه

20. تاج و زیرکابینتی و سنگ روی کابینت ها

21. سینک و هود و یخچال

22. متریالدهی و واردکردن مبلمان

23. تنظیم style

24. تنظیم scene

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش اسکچاپ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت دوره

89.000 تومان

امتیازی ثبت نشده است
چرا مکتب تی وی؟

               

  • آموزش تعاملی
  • سرفصل های آموزشی استاندارد
  • آموزش در حداقل زمان ممکن
  • دسترسی آسان به فایل های آموزش با کیفیت HD
  • ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین
  • مدرس متخصص و با تجربه
  • آموزش آخرین نسخه نرم افزار
  • بی نیاز کردن از دوره های آموزشی گران قیمت
مدرس

زهرا میمندیان

مدرس و متخصص نرم افزار اسکچاپ
قیمت دوره

89.000 تومان