آموزش رویت از مقدماتی تا پیشرفته

آموزش رویت از مقدماتی تا پیشرفته

آنچه در صفحه دوره آموزش رویت خواهید دید معرفی رویت قبل از پرداختن به مبحث آموزش رویت به خود این نرم افزار می پردازیم. نرم افزار رویت که تولید شرکت […]

افزودن به سبد خرید
توضیحات

آنچه در صفحه دوره آموزش رویت خواهید دید

معرفی رویت

قبل از پرداختن به مبحث آموزش رویت به خود این نرم افزار می پردازیم. نرم افزار رویت که تولید شرکت اتودسک میباشد، مورد استفاده معماران و مهندسان ساختمانی می باشد برای مدلسازی هوشمند دوبعدی و سه بعدی ساختمان ها و پیشبرد نقشه های سازه و تاسیسات همزمان با بقیه مراحل مورد استفاده قرار میگیرد. و این نرم افزار امروز برای پرزنتیشن و ارائه پروژه به کارفرما توانسته تغییرات خوبی را ایجاد نماید.

آمده است که این نرم افزار از عبارت revitalization الهام گرفته شده که معنای آن ( جان بخشیدن ) و ( زندگی دوباره بخشیدن ) می باشد که نشان دهنده قدرت بالای خلق اثر این نرم افزار در بین نرم افزارهای مهندسی می باشد. رویت در کشورهای پیشرفته که از لحاظ معماری سطح بالایی دارند جایگاه ویژه ای در بازار کار داشته و در ایران نیز در حال رواج محبوبیت است.

معرفی نرم افزار رویت در صفحه دوره آموزش رویت

نرم افزار رویت به عنوان یک ابزار قوی برای تعامل هرچه بیشتر رشته های طراحی ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد و در آن می توان از ابزارهای پیش ساخته استفاده نمود و بعضا رویت را نسخه بهینه تر شده اتوکد برای برخی مقاصد خاص نام میبرند.

شما با استفاده از نرم افزار رویت میتوانید برنامه زنده ای در هر بخش از مدل ساختمان ایجاد کرده و و جزئیات ساخت و ساز در نقشه را پیاده نمایید و همینطور میتوان به عنوان یک ابزار قوی برای هماهنگی بین رشته های مختلف طراحی ساختمان از آن استفاده نمود.

بازار کار نرم افزار رویت

نرم افزار رویت همانطور که گفته شد میتواند به عنوان یک ابزار قوی میان رشته ای برای طراحی ساختمان در رشته های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین تمام آرشیتکت ها و طراحان دکوراسیون داخلی و تمام افرادی برای مقاصد مختلف، می توانند این نرم افزار را برای طراحی نقشه ، پلان و دکوراسیون های داخلی مورد استفاده قرار دهند.

بازار کار بعد از دوره آموزش رویت

بنابراین در صورتی که شما دانشجو و یا علاقه مند به معماری و این حوزه باشید میتوانید در حین دوره آموزش revit همراه با فایل های پروژه و فوتیج هایی که در آن مورد استفاده استاد قرار گرفته است مرحله به مرحله همراه با مدرس دوره آموزشی رویت پیش رفته و در پایان پروژه های مناسبی را در این نرم افزار ایجاد نمایید.

حال بعد از تمرین به اندازه کافی شما میتوانید به یکی از شرکت های معماری و دکوراسیون داخلی و تمام پیمانکارانی که فکر میکنید در حوزه طراحی ساختمان کار میکنند مراجعه کرده و با استفاده از پورتفولیویی که ساختید میتوانید به راحتی اعتماد کارفرمای خود را جلب نمایید.

یکی از راه های دیگر کسب درآمد در این نرم افزار دورکاری می باشد. یعنی شما میتوانید پروژه های مدلسازی ساختمان ها را از شرکت های پیمانکاری و معماری از طریق ارائه تخصص خود در فضای مجازی و همینطور سایت های فریلنسری مانند پونیشا گرفته و انجام دهید.

 آموزش نرم افزار رویت رسانه آموزشی مکتب تی وی

در دوره جامع آموزش رویت در رسانه آموزشی مکتب تی وی باز هم طبق استانداردهای ما دوره آموزشی جامعی خلق شد که بتواند تمام علاقه مندان ابتدای مسیر را تا انتهای مسیر در نرم افزار رویت همراهی نماید..

میتوانید جزئیات مطالب ارائه شده در دوره جامع آموزش revit را مشاهده نمایید و همینطور این دوره آموزشی دارای ویژگی هایی میباشد که آن را از دیگر دوره های آموزشی مشابه متمایز میکند.

مزایای دوره جامع آموزش رویت رسانه آموزشی مکتب تی وی

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش revit

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

مقدمه

1. رویت چیست؟

در این قسمت از دوره آموزش رویت ما با مفهوم رویت و بیم (BIM) و کاربرد های آن ها در دنیای مهندسی آشنا میشوید.

فصل اول – آشنایی اولیه با محیط رویت

2. ایجاد یک فایل جدید در رویت

در این جلسه از دوره revit آموزش با فضای Home همچنین با Template در رویت آشنا میشوید و یاد میگیرید که چگونه یک فایل جدید در فضای رویت ایجاد کنید.

3. آشنایی با سربرگ نمایش و گرافیک در رویت

در این از دوره آموزش نرم افزار revit جلسه با سربرگ view در رویت آشنا میشوید و با تنظیمات گرافیکی در رویت بصورت تخصصی کار میکنید از جمله :

  • visibility/graphic overrides
  • graphic display option

4. نکات شروع به طراحی حرفه ای در رویت

در این جلسه از دوره آموزش نرم افزار رویت ما به یکسری از نکات اشاره خواهیم کرد که اگر بخواهید یک پروژه را مانند یک بیم مدلر حرفه ای  مدلسازی کنید باید بدانید و رعایت کنید و در آینده رعایت این نکات میتواند خیلی در حرفه ای بودن شما تاثیر بگذارد.
در این جلسه ما در رابطه با لول بندی ها و یکسری گزینه ها و اصطلاحات بحث خواهیم کرد.

فصل دوم – ترسیم در رویت

5. خواص صفحه

در این جلسه از اموزش کامل رویت در رابطه با خواص و تنظیمات مربوط به اینترفیس و یا همان صفحه ی نمایشمان در رویت آشنا میشوید.

6. ترسیم دیوار

در این جلسه از پک آموزش رویت ما با ابزار ترسیم دیوار در رویت آشنا میشویم و یاد میگیرید چگونه انواع دیوار های معماری را به کمک این ابزار بصورت فاز یک ترسیم کنید

7. ترسیمات کف و سقف

در این جلسه از پکیج آموزش رویت ما در رابطه با ابزار ترسیم انواع کف و سقف در رویت بحث خواهیم کرد و یاد میگیرید که چگونه انواع کف ها و سقف های پروژه های خود را در رویت مدلسازی کنید

8. ترسیمات در، پنجره و کامپوننت ها

در این جلسه از دوره آموزش رویت شما با  ابزار های در، پنجره و کامپوننت ها آشنا میشوید و یاد میگیرید خواص آنها را کنترل کنید و  همچنین در رابطه با آبجکتها در رویت بحث خواهیم کرد.

9. ابزار ترسیم رمپ و پله

در این جلسه از فیلم آموزش revit یاد میگیرید که به کمک ابزار های ترسیم رویت انواع رمپ ها و پله های خود را ترسیم کنید و همچنین ما در رابطه با محاسبات این ابزار بحث خواهیم کرد و یاد میگیرید رمپ ها و پله های خاص خود را ایجاد کنید

10. ابزارهای بیشتر

در این جلسه از دوره آموزشی رویت با یکسری ابزار های بیشتر آشنا میشویم که در طول طراحی پروژه های مختلف به ما کمک میکنند و همچنین در رابطه با سربرگ Insert بحث خواهیم کرد و یاد میگیرید که چگونه انواع فایل های خود را وارد رویت کنید.

11. سربرگ مودیفای

در این جلسه از دوره آموزش revit ما با در  رابطه با سربرگ مودیفای بحث میکنیم که یکی از  مهم ترین سربرگ های رویت محسوب میشود  و یاد میگیرید چگونه با دستورات آن کار کنید.

فصل سوم – ورکشاپ

12. ورکشاپ ترسیم پروژه معماری در رویت

در این جلسه از آموزش تصویری نرم افزار revit ما یک پروژه ی معماری را بصورت فاز یک و کامل به کمک ابزار و دستوراتی که در جلسات گذشته گفته شده بود ترسیم میکنیم.

فصل چهار – فاز دو

13. متریال سازی در رویت

در این جلسه از دوره آموزش رویت ما در رابطه با متریال سازی حرفه ای در رویت بحث میکنیم و یاد میگیرید چگونه متریالهای حرفه ای با خواص واقعی بسازید و شناسنامه تعریف کنید.

14. ساخت دیوار تخصصی

در این جلسه از دوره رویت شما یاد میگیرید که چگونه یک دیوار تخصصی و فاز دو را بصورت کاملاً بیم بسازید و برای اون شناسنامه تعریف کنید.

15. دیاگرام جداسازی فضا و ریزمتره

در این جلسه از آموزش  revit به شما یاد میدهیم که چگونه یک دیاگرام رنگی جداسازی فضا طراحی کنید و در نهایت یاد میدهیم که چگونه یک ریزمتره حرفه ای در رویت بسازید.

16. اندازه گذاری و تگ گذاری ها

در این جلسه آموزش رویت ما با ابزار مربوط به اندازه گذاری و تگ گذاری آشنا میشوید و یاد میگیرید چگونه مدارک تگ گذاری شده و اندازه گذاری شده خود را تولید کنید.

17. آماده سازی مدارک و خروجی گرفتن

در این جلسه از آموزش گام به گام رویت یاد میگیرید چگونه مدارک خود را ایجاد و مرتب سازی کنید و سپس خروجی بگیرید همچنین در این جلسه در رابطه با مبحث آنالیز انرژی و  ایجاد مدارک دیتیل نیز بحث خواهیم کرد.

فصل پنجم – پلاگین اینسکیپ

18. آموزش پلاگین اینسکیپ

در این جلسه از دوره آموزش رویت ما با پلاگین اینسکیپ کار خواهیم کرد و یاد میگیرید چگونه رندر ها و انیمیشن های با کیفیت را با کمک این پلاگین در نرم افزار رویت تهیه کنید.

سوالات متدوال دوره جامع آموزش رویت

تمام سوالاتی که احتمالا درباره دوره آموزش رویت داشته باشید

1. یک دوره آموزش رویت چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا برای آموزش انتخاب شود؟

در یک دوره آموزش رویت در دو نگاه باید بررسی های لازم را مورد توجه قرار داد:
1- مطالب ارائه شده برای برنامه آموزشی
2- نحوه ارائه مطالب آموزشی
در مورد اول یعنی مطالب ارائه شده بایستی تمام موارد مورد نیاز ارائه شده به صورتی که دیگر به منبع آموزشی دیگری نیاز پیدا نکنید و در عین حال تمام مطالب تئوری که لزومی به یادگیری آن ها نبوده و برنامه مفید آموزشی نداشته باشد نیز حذف شده باشند.
در مورد دوم یعنی نحوه ارائه مطالب آموزشی بایستی مطالب به گونه ای باشد که دارای استانداردهای سمعی و بصری مناسب و همینطور دارای فن بیان مناسب مدرس دوره بوده تا دانشجوی دوره آموزشی در حین دوره احساس خستگی نکرده و به راحتی دوره آموزشی خود را به پایان ببرد.
در رسانه آموزشی مکتب تی وی در هر دو زمینه مورد نظر یعنی مطالب ارائه شده کاملا بر اساس اصول بازار کار و تجربه مدرسی که سال ها در زمینه مورد نظر متمرکز بوده چیده شده است و در مورد دوم نیز دارای تمام امکانات سمعی بصری مانند موشن گرافیک و و پلاتو و پرده سبز و صداگذاری و… میباشد.

2. چطور میتونم در دوره آموزش رویت ثبت نام کنم؟

شما طبق راهنمای ثبت نام دوره های آموزشی در بخش سوالات متداول سایت نیز میتوانید دوره آموزش رویت را نیز تهیه نمایید.

3. آیا در حین دوره آموزش رویت از پروژه های واقعی استفاده میشود؟

در طی این آموزش رویت شما به صورت تعاملی آموزش میبینید. یعنی پروژه های کاملا واقعی برای معرفی ابزارها و تکنیک ها به کار گرفته شده و همان فایل ها هم در اختیار شما هستند تا بدون به زحمت افتادن برای پیدا کردن فایل های دوره آموزشی شما بتوانید همراه با استاد تمرین کنید.

4. نحوه پشتیبانی و رفع اشکال در دوره آموزش رویت به چه صورت است؟

شما میتوانید با استفاده از اکانت تلگرام مکتب تی وی با آی دی @maktabtv_support با ما در ارتباط باشید و همینطور تلفن های تماس و همینطور لایو چت در سمت راست پایین آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران عزیز است. همینطور در صورتی که در طی دوره مشکلات فنی را تجربه کردید و یا خواستین درباره سطح پیشرفت شما پیشنهاداتی ارائه شود، میتوانید با تماس با پشتیبانی مکتب تی وی در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که برای همیشه متخصصین این حوزه پاسخگوی شما در این زمینه ها خواهند بود.

5. مدرس دوره جامع آموزش رویت به چه صورت با ما تمرین میکنه؟

مدرس دوره آموزشی رویت که صرفا یک کاربر نیست و بلکه سالها در این زمینه کار کرده، فایل های تمرینی در حین ضبط ویدیو را در اختیار شما قرار گرفته و شما همراه با استاد در حین ویدیوهای آموزشی و پس از پایان هر قسمت از دوره آموزش رویت میتوانید تمرینات لازم را انجام دهید و پس از آن به قسمت بعدی دوره آموزش رویت مراجعه نمایید.

و این یعنی راحت ترین راهی که میتوانید با استفاده از ویدیوهای خام که به تفکیک هر قسمت در اختیار شما قرار گرفته و استاد با همان ها کار میکند بتوانید تمرین کنید و در پایان دوره آموزش رویت حتی نمونه کارهای مخصوص به خودتان را بسازید.

6. چطور از کیفیت و فن بیان مدرس دوره آموزش رویت اطمینان پیدا کنم؟

شما با مشاهده سرفصل های دوره آموزش رویت متوجه میشوید که تمام چیزی که برای تسلط به این نرم افزار نیاز دارید در این دوره آموزش رویت ویژه گنجانده شده است و برای مشاهده کیفیت سمعی و بصری دوره آموزشی و کارهایی از قبیل ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین نیز میتوانید پیش نمایش دوره آموزشی رویت و همینطور قسمت هایی که جهت نمونه به صورت پیش نمایش قرارداده شده اند را مشاهده بفرمایید.

سرفصل ها

۵ فصل ۱۸ جلسه 16:09:41 ساعت

دوره جامع آموزش رویت از مقدماتی تا پیشرفته

۱ قسمت 00:31:10

1.رویت چیست؟

رایگان (پخش زنده)
۰۰:۳۱:۱۰

فصل اول: آشنایی اولیه با محیط رویت

۳ قسمت 1:34:07

1. ایجاد یک فایل جدید در رویت

۰۰:۲۲:۰۲

2. آشنایی با سربرگ نمایش و گرافیک در رویت

۰۰:۲۹:۳۰

3. نکات شروع به طراحی حرفه ای در رویت

۰۰:۴۲:۳۴

فصل دوم: ترسیم در رویت

۷ قسمت 5:37:18

1. خواص صفحه

۰۰:۳۱:۲۳

2. ترسیم دیوار

۰۰:۳۱:۱۱

3. ترسیمات کف و سقف

۰۱:۱۸:۴۰

4. ترسیمات در، پنجره و کامپوننت ها

۰۰:۵۲:۲۱

5. ابزار ترسیم رمپ و پله

۰۰:۲۹:۳۰

6. ابزار بیشتر

۰۰:۴۲:۲۳

7. سربرگ مودیفای

۰۱:۱۱:۴۱

فصل سوم: ورکشاپ

۱ قسمت 1:59:51

1. ورکشاپ ترسیم پروژه معماری در رویت

۰۱:۵۹:۵۱

فصل چهارم: فاز دو

۵ قسمت 4:41:09

1. متریال سازی در رویت

۰۰:۴۶:۳۱

2. ساخت دیوار تخصصی

۰۱:۰۱:۰۳

3. دیاگرام جداسازی فضا و ریزمتره

۰۰:۴۷:۴۵

4. اندازه گذاری و تگ گذاری ها

۰۰:۲۶:۱۳

5. آماده سازی مدارک و خروجی گرفتن

۰۱:۳۹:۳۴

فصل پنجم: پلاگین اینسکیپ

۱ قسمت ۰۱:۴۶:۰۴

1. آموزش پلاگین اینسکیپ

۰۱:۴۶:۰۴

سوالات متداول

تمام سوالاتی که احتمالا شما هم داشته باشید

۱. یک دوره آموزش رویت چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا برای آموزش انتخاب شود؟

در یک دوره آموزش رویت در دو نگاه باید بررسی های لازم را مورد توجه قرار داد:
1- مطالب ارائه شده برای برنامه آموزشی
2- نحوه ارائه مطالب آموزشی
در مورد اول یعنی مطالب ارائه شده بایستی تمام موارد مورد نیاز ارائه شده به صورتی که دیگر به منبع آموزشی دیگری نیاز پیدا نکنید و در عین حال تمام مطالب تئوری که لزومی به یادگیری آن ها نبوده و برنامه مفید آموزشی نداشته باشد نیز حذف شده باشند.
در مورد دوم یعنی نحوه ارائه مطالب آموزشی بایستی مطالب به گونه ای باشد که دارای استانداردهای سمعی و بصری مناسب و همینطور دارای فن بیان مناسب مدرس دوره بوده تا دانشجوی دوره آموزشی در حین دوره احساس خستگی نکرده و به راحتی دوره آموزشی خود را به پایان ببرد.
در رسانه آموزشی مکتب تی وی در هر دو زمینه مورد نظر یعنی مطالب ارائه شده کاملا بر اساس اصول بازار کار و تجربه مدرسی که سال ها در زمینه مورد نظر متمرکز بوده چیده شده است و در مورد دوم نیز دارای تما

اویس ماع

مدرس دوره: اویس ماع

آقای اویس ماع مدیر یکی از شرکت های معماری و با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی معماری همراه با استانداردهای رسانه آموزشی مکتب تی وی توانستند دوره آموزشی جامعی در زمینه نرم افزار رویت آماده نمایند که هنرجویان نرم افزار رویت را از هر منبع دیگری بی نیاز نموده و بتوانند به راحتی در همین دوره آموزش رویت به این نرم افزار تسلط پیدا نمایند.

تمام دوره های مدرس

ضمانت خرید | نشان های اعتبار ما

ضمانت مکتب تی وی پرداخت ها
support

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

در خواست مشاوره

نظرات

phone 02191092818 نیاز به مشاوره دارید؟ در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در تماس باشید میتونین از طریق چت آنلاین در گوشه سمت راست پایین صفحه اقدام کنید
+
پشتیبانی مکتب تی وی

پشتیبانی ما در هر ساعتی پاسخ گوی شما میباشد

  • شما میتوانید با یکی از همکاران ما در پشتیبانی در تماس بوده و به این ترتیب در زمینه ای که علاقه مند باشید به صورت کامل راهنمایی شوید.
  • شما میتوانید از طریق صفحه سوالات متداول سایت به نشانی https://maktabtv.com/faq مراجعه نمایید.
SocialSocial
0
    0
    لیست خرید شما
    سبد خرید شما خالی استبازگشت به فروشگاه