آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری

Photoshop In Architecture

معرفی کاربرد فتوشاپ در معماری

 

معرفی کاربرد فتوشاپ در معماری

 

 

نرم افزار فتوشاپ یک ویرایشگر تصاویر گرافیکی است که توسط شرکت adobe عرضه شد. به طور جامع و مختصر، فتوشاپ نرم افزار است که که برای ویرایش عکس، ترکیب عکس و همچنین برای ساختن خود عکس به کار می رود. در کل فتوشاپ کاربرد و استفاده زیادی دارد و هر کسی که کارهای گرافیکی انجام میدهد به این نرم افزار احتیاج دارد.فتوشاپ به علت داشتن ابزارهای قدرتمند در درون خود، یکی از محبوب ترین نرم افزارها به شمار می رود.

 

هر کدام از ابزارهای فتوشاپ دنیای جدیدی را به ما معرفی می کند که هر کاری را به وسیله آن می توان انجام داد. همچنین پلاگین های مختلفی برای فتوشاپ عرضه می شود که قابلیت های بیشتری را به این نرم افزار اضافه می کند. همانطور که گفته شد نرم افزار فتوشاپ یکی از محصولات شرکت ادوبی می باشد، به همین دلیل این نرم افزار با دیگر نرم افزارهای گرافیکی این شرکت مانند ایلوستریتور، پریمیر، افترافکت و بریج هماهنگی قوی دارد. مثال های زیادی از کاربرد های فتوشاپ در مشاغل گوناگون وجود دارد مثلا می توانید در زمینه انیمیشن سازی و نرم افزارهای سه بعدی کار کنید یا در زمینه طراحی و عکاسی کار کنید. اگر کار طراحی وبسایت انجام می دهید، فتوشاپ یک نرم افزار حیاتی و لازم به حساب می آید.

 

موضوع اصلی بحث ما کاربرد فتوشاپ در معماری است. افرادی که در زمینه معماری فعالیت دارند استفاده های زیادی از فتوشاپ می توانند داشته باشند. معماران در فتوشاپ میتوانند به پرانتزه طرح های معماری خود بپردازند و ایده ها وطراحی های خود را در فتوشاپ ارائه نمایند. کاربردهای حائز اهمیت فتوشاپ برای معماری شیت بندی و پست پروداکشن است و معماران که با استفاده از نرم افزارهای مدلسازی طراحی های خود را به تصویر میکشند،  در فتوشاپ میتوانند در مبحث پست پروداکشن امکان نورپردازی و نسبت دادن جنس و مصالح مورد نظر طراح به طرح را فراهم کرده و  همچنین جهت ارائه طرح در قالب شیت های طراحی، پس زمینه های دلخواه برای چیدمان های مختلف نقشه ها و عکس ها را ایجاد نمایند.

 

بازار کار فتوشاپ در معماری

 

بازار کار در فتوشاپ در معماری

 

نرم افزار فتوشاپ از ابزارهای کاربردی است که برای ایجاد تصاویر با کیفیت بالا و مناسب برای ویرایش های پایانی است که آشنایی با آن یک امر اساسی و مهم است. در زمینه های طراحی خصوصا معماری، نتیجه پایانی پروژه اهمیت بالایی دارد تا توانایی جلب نظر کارفرما را داشته باشد. فتوشاپ با قابلیت سیستم لایه بندی که دارد این امکان را به شما میدهد تا پروژه های معماری را ویرایش دهید و آن را بهبود دهید. مبحث شارت برای معماران یک امر بسیار مهم و حیاتی است و یک کار پراسترس برای معماران محسوب می شود که با خستگی زیادی همراه است و سردرگمی زیادی را به دنبال دارد.

 

در واقع زمانی که می خواهید رندرتان را پخته تر کنید یا شیت بندی کارتان را به اتمام برسانید، فتوشاپ به شما کمک زیادی می کند. فتوشاپ در معماری کاربرد زیادی دارد، برای مثال زمانی که می خواهید رندرهای سنگین با تعداد زیادی نور در صحنه بگیرید، با مشکلاتی مواجه می شوید، زیرا گرفتن چنین رندرهایی ممکن است از عهده کامپیوتر شما برنیاید. به هرحال به جای قرار دادن نورها در صحنه برای رندر، به صورت دستی افکت نور را به صحنه اضافه کرد.

 

بنابراین استفاده از نرم افزار فتوشاپ کمک شایانی به شما میکند. فتوشاپ در حوزه معماری کارکرد زیادی دارد. شما با حرفه ای شدن در این مبحث، می توانید پروژه های معماری را انجام دهید و یا با شرکت هایی که در حوزه معماری کار میکنند، قرارداد ببندید و به استخدام این شرکت ها درآیید. همچنین می توانید به عنوان فریلنسر مشغول به فعالیت شوید که یک بازار کار خیلی خوب محسوب می شود.

 

0
تا دلیل که باید به کاربرد فتوشاپ در معماری مسلط بشیم

آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری رسانه آموزشی مکتب تی وی

مزایای آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری

 

 

 

در صورتی که شما این دوره آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری را ....

می تونید با یاد گیری کامل و تخصص این دوره آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری با زدن طرح های مختلف معماری کارتون رو پیش ببرید و در این زمینه حرفه ای تر بشید و وارد بازار کار این زمینه بشید و درآمد خوبی کسب کنید.

بهترین فرصت  رو  برای یادگیری این دوره آموزشی کاربرد فتوشاپ در معماری  از دست داده و باید هزینه های زیادی چه از نظر زمانی و هزینه ای برای یادگیری  این دوره  پرداخت کنید. و احتمال دارد در مراجعه بعدی با هزینه های بالا رو به رو شوید.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

در این قسمت از آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری  با ابزازهای فتوشاپ آشنا شده و با کاربرد هریک تا حدودی آشنا می‌شویم. همچنین تنظیمات اولیه فتوشاپ را انجام میدهیم تا استفاده از فتوشاپ برایمان آسانتر شود.

در این قسمت از آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری با ابرازهای فتوشاپ آشنا شده و با کاربرد هریک تا حدودی آشنا می‌شویم.

در این بخش از آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری ، به وسیله ابزارهایی که با آن‌ها آشنا شده ایم، آموزش طراحی یک پوستر را در فتوشاپ را آغاز می‌کنیم.همچنین در این قسمت یاد میگیریم فایلمان را چگونه ذخیره کنیم.

در این قسمت آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری  با افکتهایی که میتوانیم به تصاویر در فتوشاپ بدهیم آشنا می‌شویم. افکتهایی که روی رنگ، بافت، نور و … تصاویر  تاثیر میگذارند.

 این  قسمت از آموزش  کاربرد فتوشاپ در معماری یاد میگیریم چگونه نور و رنگ تصاویرمان را در فتوشاپ تغیر دهیم.

در این قسمت آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری یاد میگیریم به رندر های خام متریال بدهیم و یا متریال تصاویرمان را تغییر دهیم.

نکته مهم در این قسمت : توجه به پرسپکتیو صحنه و همچنین توجه به ابعاد درست متریال

در این قسمت از آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری به تصاویرمان آبجکت اضافه میکنیم و با این کار به تصاویر روح میبخشیم.

 توجه به پرسپکتیو و همچنین در نظر داشتن و اعمال نور  و سایه آبجکت ها از نکات مهم این قسمت است.

در این بخش از آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری  ما با اضافه کردن و ترکیب کردن چند تصویر، که با رندر ما همخوانی دارند، رندرمان را تقویت کرده و اصطلاحا پست پرو میکنیم.

و توجه به پرسپکتیوها و همچنین همخوانی تصاویر از لحاظ نوری و رنگی و فضایی بسیار اهمیت دارد.

در این قسمت از آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری یاد میگیریم چگونه تصویرمان را به وسیله ابزار ها و تغییرات در نور و رنگ و یکسری افکت، به تصویری از شب تبدیل کنیم.

در این قسمت آموزش  از کاربرد فتوشاپ مروری بر ترکیب تصاویر، شب سازی و استفاده از افکتها خواهیم پرداخت .

در این قسمت آموزش  از کاربرد فتوشاپ در معماری به تصاویر تم برفی میدهیم.

این قسمت از آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری  یاد میگیریم با استفاده از فتوشاپ شیت ببندیم و چگونه از فایل های اتوکد به فتوشاپ خروجی pdf  بگیریم .

شیت بندی بسیار امری سلیقه ای بوده و در این قسمت تنها با ابزارهایی که با آنها شیت میبندیم آشنا خواهیم شد.

سوالات متدوال دوره جامع کاربرد فتوشاپ در معماری

تمام سوالاتی که احتمالا درباره دوره آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری داشته باشید

در ابتدا باید آشنایی با نرم افزار فتوشاپ داشته باشید باید ابزار ها و قابلیت هایی که فتوشاپ که در زمینه معماری کاربرد دارد رو یاد بگیرید .اما اگر در نرم افزار فتوشاپ هم سابقه ای ندارید میتوانید از دوره جامع آموزش فتوشاپ که به نرم افزار فتوشاپ میپردازد کمک بگیرید تا به صورت اصولی به این نرم افزار مسلط شده و بعد وارد این دوره شوید.

 

بله این دوره آموزشی به صورت تعاملی ضبط شده است یعنی تمام پروژه های این دوره  و فوتیج های مورد استفاده قرار گرفته ی مدرس در ویدیوهای دوره آموزشی عیناََ در اختیار شما قرار گرفته است تا شما هم همراه با استاد پروژه ها را جلو ببرید و به این صورت در انتهای دوره میتوانید نمونه کارهای طرح شده  معماری در فتوشاپ  رو پورتفولیوی خود اضافه نمایید.

شما میتوانید با مشاهده سرفصل ها و توضیحات مربوط به آنها تمام مواردی که در زمینه ی معماری  به آن نیاز پیدا می کنید را بیابید و به این صورت این اطمینان را به شما میدهیم که هیچ موردی در این زمینه از قلم نیفتاده است که با یک مقایسه ساده با سایر دوره های آموزشی در این حوزه میتوانید به همین نتیجه برسید.

همانطور که در توضیحات این دوره آموزشی ذکر شد، این دوره در محیط استودیو ضبط شده و صرفا برای تولید آن از اسکرین کپچر استفاده نشده است. این مورد را میتوانید در پیش نمایش قسمت هایی که جهت نمونه قرار داده شده است مشاهده بفرمایید. همینطور برای ضبط قسمت های اسکرین کپچر از امکانات حرفه ای جهت ضبط تصویر و مخصوصا صدا استفاده شده است و در نهایت با چند مرحله تدوین ویدیوهای آموزشی به حضورتان ارائه شده است.

شما برای سوالات متداول در تهیه این دوره آموزشی و اطلاعات بیشتر درباره ی آن میتوانید از سه طریق تماس تلفنی و تلگرام و همینطور لایوچت سایت با ما در ارتباط باشید. همینطور در صورتی که در زمینه تایپوگرافی و کالیگرافی مشکل فنی داشتید و یا نیاز به نظرسنجی درباره کارهای خود داشتید، میتوانید از طریق تماس با پشتیبانی در گروه هایی در تلگرام عضویت یابید که به صورت همیشگی پاسخگوی شما در این زمینه خواهند بود.

آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری 1

مدرس این دوره : فائزه طحان

با تجربه مناسب خانم مهندس طحان در زمینه پست پروداکشن با نرم افزار فتوشاپ و همینطور استانداردهای رسانه آموزشی مکتب تی وی تمام نیازهای یک مهندس معمار را در نرم افزار فتوشاپ پوشش داده و در این دوره سعی شد تا در عین خلاصه گویی و مطالب کاربردی چیزی از قلم نیفتد.

با خیالی راحت خرید کنید

ضمانت نامه 30 روزه دوره های آموزشی

نشان های اعتبار ما

آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری 2

معرفی دورهنمایش رایگان

1.آشنایی با ابزارهای فتوشاپ 1نمایش رایگان

2.آشنایی با ابزارهای فتوشاپ 2

3.پوستر

4.افکت‌

5.کنترل نور و رنگ تصاویر

6.تغییر متریال

7.اضافه کردن آبجکت

8.ترکیب چند تصویر

9.شب سازی

10.باران

11.برف

12.شیت بندی

فایل های تمرینی این دوره

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش کاربرد فتوشاپ در معماری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت دوره

48.000 تومان

امتیازی ثبت نشده است
سطح آموزش پیشرفته
زمان دوره:

5 ساعت و 32 دقیقه

حجم دوره:

1.41 گیگابایت

پیش نیاز:

آموزش فتوشاپ

نرم افزار:

Adobe Photoshop

فرمت ویدیو:

MP4

تعداد قسمت :

12 قسمت

روش دریافت:

دانلود آنی بلافاصله بعد از پرداخت

روش پشتیبانی:

چت آنلاین، تلگرام، تلفنی

سطح دوره:

مقدماتی تا پیشرفته

زبان:

فارسی

چرا مکتب تی وی؟

               

  • آموزش تعاملی
  • سرفصل های آموزشی استاندارد
  • آموزش در حداقل زمان ممکن
  • دسترسی آسان به فایل های آموزش با کیفیت HD
  • ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین
  • مدرس متخصص و با تجربه
  • آموزش آخرین نسخه نرم افزار
  • بی نیاز کردن از دوره های آموزشی گران قیمت
مدرس

فائزه طحان

مهندس معماری و مدرس فتوشاپ
قیمت دوره

48.000 تومان