آموزش ادیت عکس در فتوشاپ

Photo Editing Tutorial

معرفی ادیت عکس در فتوشاپ

آموزش ادیت عکس در فتوشاپ 1

 

کیفیت کار عکاسان رابطه مستقیمی با تخصص در زمینه ادیت عکس آن ها در فتوشاپ را دارد. ادیت یا ویرایش عکس ها به مجموعه پردازش هایی که گفته میشود که از عکس هایی خامی که از دوربین بیرون می آید شروع شده و تا خروجی مورد نظری که از کار عکاس بیرون می آید را شامل میشود. این تغییرات شامل تغییراتی در درجات مختلف رنگ و نور، میزان وضوح و ایجاد تغییراتی روی پرتره مورد نظر خواهد بود.

 

عکاسی همیشه در شرایط ایده آلی نیست. مثلا در نظر بگیرید که آفتاب در حال رفتن است و میخواهید از سوژه مورد نظر خود عکاسی کنید. همچنین در شرایطی مانند آتلیه که همه چیز به صورت مصنوعی مانند نور و ژست سوژه و… از قبل برنامه ریزی و اجرا میشود نیز به ادیت عکس نیاز خواهد داشت. بهبود شرایط رنگی و نوری، حذف یک جسم مزاحم، افزایش زیبایی چهره ها و… همه ا مواردی هستند که در ادیت عکس با نرم افزار فتوشاپ به آن پرداخته میشود.

حال چرا نرم افزار فتوشاپ برای ادیت عکس باید استفاده شود؟ باید گفت که عبارت فتوشاپ کردن در اصل برای ادیت عکس به صورت معادل به کار رفته و اساس کار فتوشاپ برای کار کردن روی عکس ها و ادیت عکس بوده است.

 

بازار کار پیش روی شما پس از آموزش ادیت عکس در فتوشاپ

آموزش ادیت عکس در فتوشاپ 2

 

تمام افرادی که با عکاسی سر و کار دارند شامل بازار کار این مهارت می شوند. ما در عکاسی ۲۳ ژآنر مختلف داریم :

 1. عکاسی مفهومی
 2. عکاسی از کودکان و خانواده
 3. عکاسی کوبیسم ( عکس های در هم پیچیده )
 4. عکاسی ماکرو
 5. عکاسی انتزاعی
 6. عکاسی معماری
 7. عکاسی صنعتی
 8. عکاسی تبلیغاتی
 9. عکاسی فاین آرت ( زیبایی شناسی )
 10. عکاسی طبیعت بی جان
 11. عکاسی پرتره
 12. عکاسی مـُد
 13. عکاسی طبیعت
 14. عکاسی لند اسکیپ
 15. عکاسی حیات وحش
 16. عکاسی خبری
 17. عکاسی مستند
 18. عکاسی خیابانی
 19. عکاسی ورزشی
 20. عکاسی نجومی
 21. عکاسی جنگ
 22. عکاسی عروسی
 23. عکاسی در سفر

قطعا تمام افرادی که در هریک از ژانر های عکاسی فوق کار میکنند نیاز دارند تا برای بهبود خروجی عکس های خود برای هر نوع استفاده ای شامل چاپ و تحویل به مشتری و… ادیت عکس را به صورت حرفه ای بیاموزند. همچنین با آموزش ادیت عکس میتوانید از عکاسان این ژانر ها مشتری داشته باشید و بنا به فراخور هر شاخه ای از عکاسی میتوانید ادیت های عکس مورد نظر عکاس را به انجام برسانید.

 

هر یک از حوزه های ۲۳ گانه فوق یک جای خاصی دارد. در ابتدا ببینید بازار چه می طلبد و چه حوزه ای میتواند علاقه شما را به خود جلب نماید. برای مثال در اطراف و شرایط شما شاید عکاسی از کودکان و خانواده عکاسی صنعتی اوضاع خوبی داشته باشد. باید ببینید در چه جاهایی این نوع عکاسی انجام میشود. برای عکاسی از کودکان و خانواده و یا عکاسی عروس برای مثال آتلیه هایی که در هر شهر هم وجود دارد می تواند گزینه خوبی باشد. ولی شاید ادیت عکس های طبیعت مورد خیلی جذابی از لحاظ مالی برای شما نباشد.

 

 

حال که حوزه کاری شما مشخص شد در طی دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ از عکس های خام همان حوزه که فراوان میتوانید در سایت هایی مانند شاتر استوک و فری پیک و… پیدا کنید استفاده کنید و با آن تمرین کنید. حال خروجی های ادیت شما برای نمایش در شبکه های اجتماعی شما آماده است و باید به کارفرمای شما برای گرفتن پروژه های این حوزه و یا استخدام در عنوان ادیتور عکس ارائه شود.

 

شنیدن کی بود مانند دیدن!

بیایید به صورت عینی بازار کاری که پس از آموختن این مهارت پیش روی شماست را مشاهده کنیم. با سرچ جمله ( پروژه های ویرایش عکس ) در سایت پونیشا پروژه های مختلفی را مشاهده خواهید کرد اما بیشتر بازار کار ادیتور عکس در صورتی که علاقه ای به فریلنسری ندارید در اختیار استخدام است که آن هم با سرچ عبارت ( ادیتور عکس ) در سایت ایران استخدام می توانید لیست انبوهی از استخدام هایی که منتظر ادیتور های عکس می باشد را مشاهده فرمایید.

 

0
تا دلیل که باید به ادیت عکس مسلط بشیم

آموزش ادیت عکس در فتوشاپ رسانه آموزشی مکتب تی وی

در دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ رسانه آموزشی مکتب تی وی شما در یک محیط تعاملی تمام آنچه از فتوشاپ نیاز دارید را در کمترین زمان ممکن خواهید آموخت. این دوره آموزشی که طبق استانداردهای آموزشی مکتب تی وی و تجربه مدرس دوره آموزشی ضبط شده است شما را به راحتی به تمام اهداف خود به صورت عملی در زمینه ادیت عکس ها خواهد رساند.

 

 

آموزش ادیت عکس در فتوشاپ 3

 

آیا هزینه این دوره آموزشی توجیه دارد؟

شما با هزینه کمتر از یکی از خرید های روزمره خود به محتوای آموزشی دسترسی پیدا میکنید که در کمترین زمان ممکن به دقیقا همان چیزی که نیاز دارید شما را می رساند. تغییراتی که در پروژه ها و عکس های شما ایجاد میکند و مثلا اولین حقوق استخدام شما پس از این دوره قطعا چندین برابر این هزینه دوره آموزشی را به شما بر می گرداند.

 

در صورتی که شما این دوره آموزش ادیت عکس فتوشاپ را ....

می تونید به صورت کاربردی و کامل و با تمرین زیاد به صورت عملی در کمتر از 3 ساعت به نرم افزار مسلط شده و آماده ورود به دنیای تخصصی میکس صدا و ویرایش صدا و … شوید.

یکی از مهم ترین فرصت رو  برای یادگیری نرم افزار اودیشن را از دست داده و باید هزینه های زیادی برای یادگیری نرم افزار  پرداخت نمایید. و احتمالا در مراجعه بعدی خود به این دوره آموزشی هم با افزایش قیمت مواجه خواهید شد.

معرفی قسمت های دوره جامع آموزش ادیت عکس در فتوشاپ

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک نمایید.

در اولین قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ یاد میگیریم چطور با ادجاسمنت curve نور و رنگ پذیری عکس رو بهبود ببخشیم.

در دومین قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ راهی سریع و انعطاف پذیر برای تغییر مود یا حالت تصویر رو با دو مورد hue/saturation و photo filter را آموزش میبینیم.

در سومین قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ تقسیم تن و افکت های رنگی را در نرم افزار فتوشاپ به وسیله curve به جای camera raw به انجام خواهیم رساند.

 1. در چهارمین قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ افکت های تونینگ را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
 1. پریست های موجود در color lookup table و نحوه ساخت و لود پریست های جدید موضوعات پنجمین قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ خواهد بود.
 1. ادجاستمنت posterize که علی رغم ساده بودن کنترل آن سخت است در قسمت ششم دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ است.
 1. در قسمت هفتم از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ یکی از ساده ترین روش های رنگ آمیزی تصاویر سیاه و سفید مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 1. در قسمت هشتم از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ روی روتوش تمرکز داریم و میخواهیم عناصر مخرب را از تصویر حذف کنیم و تا حدی پرتره مورد نظر را به کیفیت بهتری برسانیم.
 1. در ادامه ی مبحث روتوش در قسمت نهم از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ قرار است روتوش دندان و چشم ها را یاد بگیریم.
 1. در قسمت دهم از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ چین چروک های صورت را یاد خواهیم گرفت که چطور کم کرده و برطرف کنیم.
 1. پیکر تراشی و تغییر قسمت های مختلف عکس موضوع قسمت یازدم از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ است.
 1. ایجاد بافت یا تکستچر در تصویر به طوری که تمام تصویر رو درگیر خودش نکند در قسمت دوازدهم از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ بررسی خواهد شد.
 1. در قسمت سیزدهم از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ ایجاد لبه ها و کادرهای خاص در فتوشاپ را آموزش خواهید دید.
 1. در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ یک روش بسیار سریع برای شارپ سازی تصاویر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
 1. تکنیک بسیار مهم دابل اکسپوژر در قسمت پانزدهم از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ معرفی و آموزش داده خواهد شد.
 1. در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ میخواهیم فرق new smart object via copy و دوبل کردن یا کپی گرفتن از یک اسمارت آبجکت رو مورد بررسی قرار بدیم.
 1. در قسمت هفدهم از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ قرار است درمورد جایگزین کردن محتوای اسمارت آبجکت صحبت کنیم.
 1. در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ ابزارهایی که فتوشاپ میتواند آثار هنری دستی ایجاد نماید را مورد بررسی قرار میدهیم.
 1. در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ از فیلتر های مختلف مخصوصا فیلتر پرقدرت diffuse glow برای ایجاد دیدهای دقیق تر در فتوشاپ استفاده میکنیم.
 1. در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ یاد میگیریم چطور با فیلترهای مناسب گردو غبار موجود در عکس رو از بین ببریم.
 1. افکت پرقدرت tilt shift را در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ مورد بررسی قرار خواهیم داد.
 1. در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ ایجاد حرکت مصنوعی با کمک فیلتر path blur را آموزش خواهیم داد.
 1. ایجاد حلقه های آتشین در فتوشاپ موضوع بیست و سومین قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ خواهد بود.
 1. در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ یک تکنیک عالی و پرسرعت برای تبدیل عکس به نقاشی یاد خواهیم گرفت.
 1. در قسمت بیست و پنج از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ با استفاده از art history brush tool جلوه ی نقاشی به عکس خود خواهیم داد.
 1. در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ به براش ها و تنظیمات آن خواهیم پرداخت.
 1. در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ یاد میگیریم که چطور با استفاده از براش ها ابر را به تصویر خود اضافه کنیم.
 1. در ادامه بحث براش ها در قسمت بیست و هشتم از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ یادمیگیریم چطور با استفاده از براش ها قلموی سفارشی بسازیم.
 1. در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ قلموی mixer را مورد بررسی قرار خواهیم داد که به ما اجازه میدهد رنگ را در تصویر ترکیب کنیم.
 1. کار کردن با ابزارهای متن را در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ یاد خواهیم گرفت.
 1. در ادامه کارکردن با ابزار متن میخواهیم درباره تکنیک واترمارک شفاف در قسمت 31 دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ صحبت کنیم.
 1. در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ یاد میگیریم چطور حاشیه و کادر اطراف عکس را ایجاد نماییم.
 1. در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ برای داشتن تصویر در داخل متن از تکنیک کلیپینگ مسک استفاده میکنیم.
 1. برای داشتن چندین بوم در یک سند و ذخیره کردن آن ها از آرت بورد استفاده میشود که در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ به آن خواهیم پرداخت.
 1. ابزارهای ساده فتوشاپ برای شیت بندی را که میتوان برای پیش نمایش و چاپ کردن میتوان استفاده نمود در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
 1. راه های خروجی گرفتن از عکس های شما در فتوشاپ که مخصوصا در این آموزش راه های خروجی گرفتن برای چند لایه در یک سند فتوشاپ در این قسمت از دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سوالات متدوال دوره جامع آموزش ادیت عکس

تمام سوالاتی که احتمالا درباره دوره آموزش ادیت عکس داشته باشید

برای یادگیری ادیت عکس در فتوشاپ باید نرم افزار فتوشاپ رو بلد باشید تا حدی بتونید با ابزار های آن کار کنید. بنابراین نکته قابل توجه این است که در ابتدا با تمام ابزارها و تکنیک هایی که در هر حالتی نیاز دارید و اصطلاحا پایه ی نرم افزار فتوشاپ می باشد  را یاد بگیرید و پس از آن میتونید در این زمینه کارتون رو پیش ببرید.

تمام مطالب این دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ بر اساس این است که شما درک خوبی از مطالب ادیت عکس داشته باشید. بنابراین در طی پروژه های واقعی این موارد باید برای شما تفهیم شوند پس آموزش علی رغم اینکه نرم افزاری است کاملا عملی بوده و شما میتوانید به راحتی با فوتیج های دلخواهتان همراه با استاد تمرین کنید.

در فهرست عناوین دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ تمام قسمت ها همراه با توضیحات آن ها آورده شده است و شما پس از پایان این دوره چیزی باقی نمی ماند که از  طراحی لباس  بلد نباشید. برای اطمینان از محتوا میتوانید با سایر دوره های آموزش ادیت عکس در سطح اینترنت را  با هم مقایسه نمایید. خودتان قطعا متوجه کامل بودن این دوره آموزش خواهید شد.

دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ در محیط استودیو ضبط شده است و از لحاظ ضبط صدا و تصویر دقت زیادی در آن به خرج داده شده است. این مورد را میتوانید در پیش نمایش قسمت هایی که جهت نمونه قرار داده شده است را متوجه شوید.

برای آموزش ادیت عکس در فتوشاپ همانطور که ذکر شد باید فردی را به عنوان مدرس در نظر گرفت که به ادیت عکس مسلط بوده و در پایه گرافیک متخصص باشه به این صورت شما برای مطالب تخصصی تر برای ادیت عکس  هیچ مشکلی نخواهید داشت و می توانید همه ی مطالب را به خوبی فرا بگیرید.

در دوره آموزش ادیت عکس در فتوشاپ شما در صورتی که به هر مشکلی برخورد کردید میتوانید با پشتیبانی ما از طریق تیکت و لایوچت و تلگرام در ارتباط باشید. در صورتی هم که به مشکل فنی برخورد کرده باشید، میتوانید با ارتباط با پشتیبانی در گروه هایی در تلگرام عضویت پیدا کنید که همیشه به صورت رایگان پاسخگوی سوالات شما در حین یادگیری این دوره خواهند بود.

علی شهاب

مدرس این دوره : علی شهاب

در دوره آموزش ادیت عکس ما هدف را بر این گذاشتیم که صرفا به مواردی که عکاسان در کار با فتوشاپ به آن برمیخورند بپردازیم و برای این مورد مدرس دوره یعنی آقای علی شهاب انتخاب شدند که سابقه خوبی در عکاسی در سبک های مختلف داشته و توانستند دوره خوبی را به صورت تعاملی همراه با کاربر پیش ببرند.

با خیالی راحت خرید کنید

ضمانت نامه 30 روزه دوره های آموزشی

نشان های اعتبار ما

آموزش ادیت عکس در فتوشاپ 4

معرفی دورهنمایش رایگان

1.ادجاسمنت curve

2.تغییر مود یا حالت تصویر

3.تقسیم تن و افکت با curve

4.افکت های تونینگ

5.کار با پریست ها

6.ادجاستمنت posterize

7.رنگ آمیزی تصاویر سیاه و سفید

8.روتوش

9.روتوش دندان و چشم ها

10.برطرف کردن چین چروک ها

11.پیکر تراشی و تغییر قسمت های مختلف عکس

12.ایجاد بافت یا تکستچر

13.ایجاد لبه ها و کادرهای خاص

14.شارپ سازی تصاویر

15.تکنیک دابل اکسپوژر

16.فرق new smart object via copy و دوبل کردن یا کپی گرفتن از یک اسمارت

17.جایگزین کردن محتوای اسمارت آبجکت

18.ابزارهای آثار هنری

19.فیلتر پرقدرت diffuse glow

20.فیلترهای مناسب گردوغبار

21.افکت پرقدرت tilt shift

22.فیلتر path blur

23.ایجاد حلقه های آتشین

24.تبدیل عکس به نقاشی

25.ابزار brush tool

26.براش ها و تنظیمات آن

27.اضافه کردن براش ها ابر به تصویر

28.ساخت براش قلموی سفارشی

29.قلموی mixer

30.ابزارهای متن

31.تکنیک واترمارک شفاف

32.حاشیه و کادر اطراف عکس

33.تکنیک کلیپینگ مسک

34.استفاده از آرت بورد

35.ابزارهای ساده فتوشاپ برای شیت بندی

36.خروجی گرفتن از عکس ها در فتوشاپ

فایل های تمرینی این دوره

2 دیدگاه برای آموزش ادیت عکس در فتوشاپ

 1. Alp1979

  در تاریخ

  دانشجو
  پاسخ

  سلام خدمت دوستان من دوره های زیادی از آموزش فتوشاپ از سایتهای مختلف تهیه کرده ام اما انصافا کیفیت و سطح آموزش رسانه مکتب تی خیلی بالا تر و تخصصی تر بود و در همین آموزش ادیت مطالبی مطرح شد که در آموزش های سایتهای دیگر اشار ه ای به آنها نشده بود

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   پاسخ

   باسلام سپاس از شما کاربر عزیز خوشحالیم که زحماتمون برای شما به بار نشسته

 2. saeed habibi

  در تاریخ

  دانشجو
  پاسخ

  سلام و خدا قوت عرض میکنم خدمت تیم آموزشی مکتب تی وی، آموزشهای شما رو حتما به دوستان پیشنهاد میکنم با توجه به سطح کیفی خوب و هزینه مناسب.
  ممنون از سایت عالی و آموزشهای کاربردیتون

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت دوره

48.000 تومان

امتیاز 5 از 2 رای
سطح آموزش پیشرفته
زمان دوره:

2 ساعت و 40 دقیقه

حجم دوره:

785 مگابایت

پیش نیاز:

آموزش فتوشاپ

نرم افزار:

Adobe Photoshop

فرمت ویدیو:

MP4

تعداد قسمت :

36 قسمت

روش دریافت:

دانلود آنی بلافاصله بعد از پرداخت

روش پشتیبانی:

چت آنلاین، تلگرام، تلفنی

سطح دوره:

مقدماتی تا پیشرفته

زبان:

فارسی

چرا مکتب تی وی؟

               

 • آموزش تعاملی
 • سرفصل های آموزشی استاندارد
 • آموزش در حداقل زمان ممکن
 • دسترسی آسان به فایل های آموزش با کیفیت HD
 • ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین
 • مدرس متخصص و با تجربه
 • آموزش آخرین نسخه نرم افزار
 • بی نیاز کردن از دوره های آموزشی گران قیمت
مدرس

علی شهاب

عکاس و متخصص ادیت عکس
قیمت دوره

48.000 تومان