آموزش ایندیزاین

indesign-training

معرفی نرم افزار ایندیزاین

معرفی نرم افزار ایندیزاین در آموزش ایندیزاین

 

 

قبل از پرداختن به مسائل مربوط به آموزش ایندیزاین خود نرم افزار را کمی معرفی میکنیم. اهمیت فرآیند تولید و چاپ اسناد متنی و گرافیکی بر هیچ کسی پوشیده نیست و فراهم آوردن یک فایل جهت ارسال به چاپ همواره از دغدغه های افراد بوده است. نرم افزار Adobe Indesign یکی دیگر از نرم افزار های کمپانی ادوبی می باشد که می تواند مورد استفاده ی دانش آموزان یک مدرسه جهت طراحی یک بروشور و یا ماهنامه مخصوص به مدرسه ، تا بزرگترین ناشران و شرکت های چاپ و تبلیغات باشد.

 

کتاب،  روزنامه ، بروشور ، کاتالوگ ، آگهی مجلات ، انواع فرم و گواهی از جمله مواردی هستند که در حرفه ای ترین حالت ممکن در نرم افزار ایندیزاین امکان صفحه آرایی را دارند.چرا که چیدمان حروف و قراردادن در کنار تصاویر در حالت حرفه ای امکان پذیر گشته است و این ها باعث شده اند که ایندیزاین یک استاندارد جهانی در صنعت چاپ و طراحی های مورد نیاز آن مبدل گردد. آنچه موجب محبوب بودن نرم افزار ایندیزاین میشود بودن اساس آن بر پایه وکتور ، همچنین قابلیت خروجی استانداردی که در آن وجود دارد و همینطور با توجه به چاپ شدن خروجی های این نرم افزار بعد از خروجی مورد توجه است که حساس بودن این مورد را از لحاظ هزینه بر بودن چاپ و ملزومات مربوط به آن را می رساند که این نرم افزار خطاهای احتمالی را به خوبی می تواند مدیریت نماید و از خطرات و هزینه های احتمالی در حین چاپ کاملا جلوگیری نماید.

 

ایندیزاین در آثار دیجیتالی

به لطف نرم افزار ایندیزاین امروزه با استفاده از ابزار و امکانات موجود در آن می توان آثار دیجیتال و چاپی را با کیفیتی که در گذشته با گذاشتن زمان بسیار برروی آن هم در این سطح ممکن نبود را تولید نمود. از نسخه ۲۰۱۷ به بعد ادوبی بر روی digital publish تمرکز زیادی را داشته است و ماحصل آن هم خروجی های epub بوده است که فایل های pdf به صورت داینامیک را به ارمغان آورده است.

 

 

در این رابطه می توان توضیح داد که فایل های پی دی اف که به صورت استاتیک مورد استفاده قرار می گرفته اند در دیوایس هایی که معمولا مورد استفاده قرار می گرفته است مانند موبایل و یا تبلت فرد برای مشاهده متن های موجود به سختی در صفحات مختلف مجبور به زوم کردن بوده است و در کل استفاده راحتی برای فایل های پی دی اف برای فرد نداشته است. اما با به وجود آمدن قابلیت تولید فایل های پی دی اف داینامیک در هر ابعادی که فایل باز شود المان ها و متن های مورد استفاده در فایل مورد نظر منحصرا متناسب با آن ابعاد چیده شده و اصطلاحا به صورت زنده تغییر می کرده است تا کاربر به راحتی امکان مطالعه و استفاده از فایل مورد نظر خود را داشته باشد.

همچنین اگر موردی در داخل خود نرم افزار قابل انجام نبود اینجا هم هماهنگی نرم افزارهای ادوبی به کار می آید و به راحتی می توان در فتوشاپ یا ایلوستریتور برای مثال به اهداف خود در طرح مورد نظر برسید. و در این آموزش ایندیزاین ما فکر اینجای کار را هم برای شما کرده ایم!

 

بازار کار ایندیزاین

 

بازار کار نرم افزار ایندیزاین بعد از آموزش ایندیزاین

 

در وهله ی اول که قاعدتا طراحان گرافیکی که در چاپخانه ها و امور مربوط به تبلیغات و همینطور دفاتر نشریات و روزنامه و مجلات و افرادی که در امور مربوط به صفحه بندی کتاب ها فعالیت دارند با ایندیزاین سر و کار دارند اما  ایندیزاین باعث شده است تا نویسندگان ، سردبیرها ، ویراستاران و  هم در کنار طراحان گرافیک به جرگه کاربران این نرم افزار پیوسته و منجر به رشد خلاقیت در آثار چاپی و دیجیتالی گردد. پس از گذراندن دوره ی آموزش ایندیزاین شما قادر خواهید بود تا مواردی را مانند موارد زیر طراحی نمایید:

 • کاتالوگ، بروشور ، دعوتنامه و انواع تبلیغات چاپی
 • کارت ویزیت
 • تقویم ، سالنامه
 • مجلات و روزنامه ها
 • کتاب های چاپی و الکترونیکی و انواع دفترچه
 • ساخت لوگوها و تصاویر وکتوری که بر خلاف تصور عموم که با نرم افزار ایلوستریتور صرفا ساخته می شوند، نرم افزار ایندیزاین هم قابلیت فوق العاده ای با ویرایشگر پیشرفته ی تایپوگرافی و پنل ها و افکت های رنگی و سایر ابزار مورد نیاز برای کار با این فایل ها را دارد.
 • نشریات الکترونیکی یا epub که خلاصه ی عبارت electronic publication می باشد انقلابی در دنیای انتشارات بوده است که به امکانات ساخت ebook در این نرم افزار افزوده است و بدون یک خط کد نویسی می توانید سایر المان ها مانند دکمه های انیمیشنی و متحرک و محتوای ویدیویی و لینک ها را به آن ها اضافه نمایید همه قادرند تا این فایل ها را در ایندیزاین پیاده سازی نمایند.
 •  

که قاعدتا محل کاری برای هر کدام از کاربردهای بالا می تواند شرکت های تبلیغاتی برای انواع موارد چاپی قابل استفاده در صنعت بزرگ تبلیغات ، دفاتر روزنامه و به طور کلی انواع نشریات که در تمام شهرها وجود دارند و همینطور چاپخانه های چاپ کتاب باشند . همچنین مدل کاری آزادکاری یا فریلنسری از کارهای مربوط به چاپ تبلیغاتی مانند کارت ویزیت و بروشور گرفته تا حروف نگاری ، ستون بندی ، کادر بندی و صفحه بندی کتاب ، مدل کاری مناسبی می تواند باشد.

 

 

مشاهده عینی پروژه ها و فرصت های کاری متخصصین ایندیزاین

از آنجا که شنیدن کی بود مانند دیدن میتونین خودتون فرصت های درآمدی که پس از آموزش ایندیزاین در انتظار شماست را ببینید که برای پروژه ها میتوانید ( پروژه های ایندیزاین – پونیشا ) را جستجو کنید و در نتیجه اول تمام پروژه های قابل انجام را مشاهده کنید و یا برای استخدام تمام وقت هم ( فرصت های شغلی مهارت Indesign جابینجا ) جستجو کرده و در لینک اول شرکت های برتر در حال استخدام این مهارت را مشاهده کنید.

 

0
تا دليل كه باید اينديزاين رو ياد بگيريم

آموزش ایندیزاین رسانه آموزشی مکتب تی وی

در دوره آموزش ایندیزاین رسانه آموزشی مکتب تی وی با کامل ترین سرفصل این نرم افزار مواجه خواهید بود که حتی پس از پایان تمام ابزارها و تکنیک های نرم افزار اگر موردی در داخل یکی دیگر از نرم افزارهای ادوبی مانند فتوشاپ و ایلوستریتور به شکل بهینه تری قابل انجام بود آن موارد را نیز کاملا به شما آموزش میدهد. این دوره آموزشی به صورت تعاملی و پروژه محور فایل ها و پروژه های تمرینی واقعی مانند روزنامه همشهری را در خود جای داده است تا مخاطب در زمان مناسب به تخصص کامل در این نرم افزار دست یابد.

مخاطبین این دوره آموزشی را میتوان در افراد زیر دسته بندی کرد:

 • طراحان گرافیک و طراحان در شرکت های تبلیغاتی جهت گسترش مهارت های نرم افزاری خود
 • نویسندگان همه کتاب ها ، ناشران و ویراستاران، سردبیرهای روزنامه و مجلات و افراد فعال در صفحه آرایی کتاب و…
 • افراد دانشجو و یا فارغ‌التحصیل گرافیک، نقاشی، عکاسی و رشته‌های مرتبط و همینطور هنرجویان هنرستان ها
 • لیتوگرافها و افرادی که با چاپ و صفحه‌آرایی سروکار دارند یا به آن علاقمندند
 •  

آموزش ایندیزاین

 

در صورتی که شما این دوره آموزش ایندیزاین را ....

می تونید به صورت کامل  فارغ از هرنوع کاربرد نرم افزار به صورت عملی به نرم افزار مسلط میشوید و آماده ورود به دنیای تخصصی ایندیزاین شوید و کاربرد های این نرم افزار استفاده کنید.

یک فرصت استثنایی برای یادگیری نرم افزار ایندیزاین را از دست داده و باید هزینه های زیادی برای یادگیری نرم افزار چه از لحاظ زمانی و چه از لحاظ مبلغی پرداخت نمایید. و احتمالا در مراجعه بعدی خود به این دوره آموزشی هم با افزایش قیمت مواجه خواهید شد.

معرفی قسمت های دوره ی جامع آموزش ایندیزاین

جهت مشاهده معرفی کامل هر قسمت روی آن کلیک کنید.

تو این قسمت از آموزش ایندیزاین میگیم چرا از ایندیزاین ۲۰۱۹ استفاده میکنیم ..؟ جایگزین های نرم افزار ایندیزاین رو معرفی می کنیم و اینکه چرا ایندیزاین رو انتخاب میکنیم…؟ همین طور به توضیح قابلیت های کلی ایندیزاین میپردازیم…!

آموزش ایندیزاین 1

تو این قسمت از  آموزش ایندیزاین ، برای این که ایندیزاین بهینه تر اجرا بشه تنظیماتی رو معرفی میکنیم تا با یه سیستم معمولی هم شما بتونید ایندیزاین رو راحت بالا بیارید.

آموزش ایندیزاین 2

در این قسمت از آموزش ایندیزاین ، تنظیمات مربوط به تایپ فارسی در ایندیزاین را معرفی میکنیم و همینطور نشون میدیم برای اینکه بتونید به طور مستقیم اون رو از سرور های ادوبی دانلود یا آپدیت کنید چطور باید از creative cloud استفاده کنید.

آموزش ایندیزاین 3

تو این قسمت از آموزش ایندیزاین توضیح میدم که چطور یک پروژه از مدل داکیومنت برای کارهای چاپی باز کنید و المان ها رو اونطور که لازم دارید تغییر بدید.

آموزش ایندیزاین 4

تو این قسمت از آموزش ایندیزاین بهتون نشون میدیم چطور می تونید حدود لی اوت هر صفحه رو ببندید و ساختار هر صفحه اون طور که لازم دارید ایجاد کنید.

 

آموزش ایندیزاین 5.

 

تو این بخش از آموزش ایندیزاین  چندتا نکته تکمیلی در مورد لی اوت بندی صفحات میگم که کم بی اهمیت نیست !

آموزش ایندیزاین 6

در این قسمت از آموزش ایندیزاین  وارد قسمت جدی تر و کاربردی تر ایندیزاین میشیم، تکست فریم ها بخشی هست که درست کار کردن باهاش نیاز به تجربه داره.

 

آموزش ایندیزاین 7.

یه سری مواد رو از لی اوت مرور میکنیم و در یک پروژه واقعی با تکست فریم کار می کنیم و با یک سری جزئیات آشنا میشیم که در این قسمت از آموزش ایندیزاین به آن می پردازیم.

 

آموزش ایندیزاین 8

تو این قسمت از آموزش ایندیزاین یاد میگیریم چه طور روی منحنی ها تایپ کنیم و ابزار هایی برای مربوط بهش مثل پن و تنظیمات تایپ رو مسیر معرفی میکنیم.

 

آموزش ایندیزاین 9

تو این قسمت از آموزش ایندیزاین در مورد کار با متون طولانی از ایمپورت کردن آن ها داخل پروژه تا مدیریت شو در صفحات بهتون میگیم.

 

آموزش ایندیزاین 10

تو این قسمت از آموزش ایندیزاین ،  از پنجره تکس فریم آپشن بهتون میگم این پنجره نه تنها در مدیریت متون بسیار کاربری هست بلکه سرعت کار ما رو بالا میبره.

 

آموزش ایندیزاین 11

تو این قسمت از آموزش ایندیزاین در مورد قسمت دیگری از پنجره تکست فریم آپشن صحبت میکنیم که وظیفه این رو داره به صورت خودکار فریم و متن تون رو تنظیم کنه این ابزار وقتی صفحات خیلی شلوغ هستن میتونه خیلی تو صفحه بندی کمکتون کنه.

 

آموزش ایندیزاین 12

در قسمت سیزدهم آموزش ایندیزاین به معرفی پنجره استوری ادیت می پردازیم . نرم افزار ایندیزاین طراحی شده برای اینکه با متون خیلی هوشمندانه رفتار کنه چون بعضا پیش میاد که اشتباهات و نکاتی به چشم ما نمیاد از این قسمت تا چند قسمت بعدی در مورد ماژول های مختلف ایندیزاین صحبت میکنیم که وظیفه پردازش متن رو دارند. در این قسمت در مورد پنجره استوری ادیت که پنجره مورد علاقه سردبیر هاست و spelling صحبت میکنیم که وظیفه ی پیدا کردن غلط های املایی رو داره.

 

آموزش ایندیزاین 13

شاید نمی دونستید که هر فونتی کاراکتر های خاصی میتونه تولید کنه! خب تو این قسمت در مورد نماد ها کاراکتر های خاصی صحبت میکنیم که میتونید در متون به خصوص علمی ازش استفاده کنید که در این قسمت از آموزش ایندیزاین به آن می پردازیم.

 

آموزش ایندیزاین 14

تو این قسمت از آموزش ایندیزاین  برای اینکه شما خیلی تو پنجره glyphs که تو قسمت قبلی گفتم سردرگم نشید اومده بخش عظیمی از کاراکتر های خاص رو درتحت دسته بندی های متنوعی جدا کرده که بینشون تنها کاراکتر های استاتیک است بلکه کاراکتر های داینامیک هم میتونید پیدا کنید.

 

آموزش ایندیزاین 15

در این قسمت از آموزش ایندیزاین میتونید مجله یا روزنامه یا کتابی رو صفحه بندی کنید بدون اینکه شماره صفحه براش نذارید؟ اگر میتونید این ویدیو نبینید به درد تون نمیخوره.

 

آموزش ایندیزاین 16

 

 خوب حالا فرض بر این بگیرید که شما تمام متون رو جاگذاری کردید بعد یهو بهتون میگم بجای فلان واژه یا نماد باید از معادل فارسیش استفاده کنید، تو این قسمت بهتون میگیم چه طور ایندیزاین بهتون کمک میکنه تمام پروژه رو در کوتاه ترین زمان ویرایش کنید که در این قسمت از آموزش ایندیزاین به آن می پردازیم.

 

آموزش ایندیزاین 17

 

تا این قسمت  از آموزش ایندیزاین چیزهای خوبی یاد گرفتیم ولی ایده ی این مجموعه آموزشی اینه که بتونیم همه این ها رو کنار هم استفاده کنیم پس میام دو نمونه روزنامه بی قانون و نشریه شهرونگ رو بهشون یه نگاهی می اندازیم و سعی میکنیم با چیزهایی که بلدیم همانند سازی کنیم لابه لای فیلم شاید ی به سری نکته ها ریز بر بخورید.

 

آموزش ایندیزاین 18

 

تا این قسمت  از آموزش ایندیزاین چیزهای خوبی یاد گرفتیم ولی ایده ی این مجموعه آموزشی اینه که بتونیم همه این ها رو کنار هم استفاده کنیم پس میام دو نمونه روزنامه بی قانون و نشریه شهرونگ رو بهشون یه نگاهی می اندازیم و سعی میکنیم با چیزهایی که بلدیم همانند سازی کنیم لابه لای فیلم شاید ی به سری نکته ها ریز بر بخورید.

آموزش ایندیزاین 19

 

تا این قسمت از آموزش ایندیزاین چیزهای خوبی یاد گرفتیم ولی ایده ی این مجموعه آموزشی اینه که بتونیم همه این ها رو کنار هم استفاده کنیم پس میام دو نمونه روزنامه بی قانون و نشریه شهرونگ رو بهشون یه نگاهی می اندازیم و سعی میکنیم با چیزهایی که بلدیم همانند سازی کنیم لابه لای فیلم شاید ی به سری نکته ها ریز بر بخورید.

آموزش ایندیزاین 20

 

تو این قسمت از آموزش ایندیزاین  با هم رویه بروشور رو کار میکنیم و یاد میگیریم چه طور صفحات ایندیزاین رو ایجاد، جابجا و مدیریت کنیم.

آموزش ایندیزاین 21

 

 
 

تو این قسمت از آموزش ایندیزاین بهتون در مورد مستر پیج میگیم، شما داخل ایندیزاین میتونید از المان های تکرار شونده تون درست و تنظیم کنید شاهد این باشید که چه طور در باقی صفحاتی که بهش نیاز دارید نمایش داده میشه.

 

آموزش ایندیزاین 22

 

خیلی وقتها پیش میاد المانی که شما در مستر پیج تعریف کردید رو بخواهید در یک یا دو یا چند صفحه خاص تغییر بدید به این کار میگن override کردن که این و در این  قسمت از آموزش ایندیزاین  نشونتون میدیم چه طور و ازش استفاده کنید یا اگر ازش خوشتون نیومد استفاده نکنید.

 

آموزش ایندیزاین 23

 

در این قسمت از آموزش ایندیزاین به شماره گذاری صفخات می پردازیم . خیلی پیش میاد و دیدید که در یک مجله یا کتاب دو مدل فرمت شماره گذاری صفحات استفاده میشود تو این قسمت بهتون میگیم منطق شماره گذاری صفحات ایندیزاین چطوری هست و چطور میتونید هر چند مدل که خواستید صفحات رو شماره گذاری یا حروف گذاری کنید.

آموزش ایندیزاین 24

 

در این قسمت از آموزش ایندیزاین در مورد یکی دیگه از نرم افزارهای ادوبی یعنی  ایلاستریتور صحبت میکنم و بهتون منابع رایگانی رو معرفی میکنم برای اینکه بتونید برای شروع کار و تمرین کار گرافیکی ازشون استفاده کنید.

 

آموزش ایندیزاین 25

 

خیلی وقت ها شما وقتی به المان گرافیکی رو از جایی دانلود میکنید میکنید میتونید با خاموش کردن لایه های غیر ضروری خروجی مورد نظرتون رو از ایلاستریتور بگیرید و داخل ایندیزاین استفاده کنید که در این قسمت از آموزش ایندیزاین به آن می پردازیم.

آموزش ایندیزاین 26

 

بعضی وقت ها شما از برای این که کیفیت کارتون ضعیف نباشه باید عکستون رو تبدیل به وکتور کنید که هم کیفیت خوبی داشته باشه و هم دستون باز باشه برای اینکه بتونید تغییرش بدید که در این قسمت از آموزش ایندیزاین به آن می پردازیم.

 

بخش دوم ارتباط با ایلاستریتور ( لایه های ایلاستریتور) در آموزش ایندیزاین

 

در قسمت بیست و هشتم از آموزش ایندیزاین بهتون میگیم که  چه طور میتونید داخل ایلایستور بک گراند یه عکس رو پاک کنید این کار خیلی به کارتون میاد چون تکنیک clipping mask تو این جلسه بهتون میگم بعدا متوجه میشد که چقدر تو یه ایندیزاین کاربردی و مفیده.

 

آموزش ایندیزاین 27

 

ساختن تیتر های خلاقانه و منحنی طور خیلی سخت نیست اگر کار کردن با ایلاستریتور رو بلد باشد تو این قسمت  از آموزش ایندیزاین بهتون یکی تکنیک های ساخت این مدل تیتر ها رو بهتون یاد میدیم.

 

آموزش ایندیزاین 28

 

تو این قسمت از آموزش ایندیزاین بهتون میگیم چطوری میتونید یک عکس رو پشت زمینه یک متن قرار بدید که اگر یک کم خوش فکر تر باشید میتونید طرح های خیلی خوبی درست کنید.

 

آموزش ایندیزاین 29

 

الان شما اونقدر از ایندیزاین یاد گرفتید که بتونید لی اوت صفحه رو خودتون ببندید و متون رو داخل صفحه جاسازی کنید حالا باید یاد بگریم چه طور عکس ها و طراحی ها رو داخل صفحه قرار بدیم که در این قسمت از آموزش  ایندیزاین به آن می پردازیم.

 

آموزش ایندیزاین 30

 

از اون جایی که تو این قسمت از آموزش ایندیزاین هر عکسی فریم خودش رو داره و این فریم با بزرگ و کوچک شدن ش میتونه میزان نمایش عکس رو تغییر بده تو این جلسه بهتون میگیم چه طور فریم ها رو اندازه عکس هاتون بکنید یا برعکس و در مورد تنظیمات دیگری که بهش وابسته است صحبت میکنیم.

 

ویرایش گوشه های عکس ها در آموزش ایندیزاین

 

 این قسمت از آموزش ایندیزاین مخصوص کسانی است که نسخه ۲۰۱۹ رو دارن، ما بهشون آپشن جدید ایندیزاین ۲۰۱۹ رو معرفی میکنیم که خیلی هوشمندانه تر عکس و فریم و با هم فیت میکنه.

 

آموزش ایندیزاین 31

 

ایندیزاین با عکس ها و به طور کلی آبجکت های گرافیکی ایی که وارد آن میشود چه طور برخورد میکنه تو این قسمت از آموزش ایندیزاین  با یکی از تفاوت های ساختاری ایندیزاین با فتوشاپ و ایلاستریتور آشنا میشید.

آموزش ایندیزاین 32

 

برای این که دستتون کار های گرافیکی باز بشه و عکس هاتون رو خودتون ادیت کنید چند قسمتی رو در مورد فتوشاپ صحبت میکنیم و در این قسمت از آموزش ایندیزاین بهتون نشون میدیم که چه طور میتونید به روش های مختلف بک گراند یک عکس رو داخل فتوشاپ حذف کنید.

 

آموزش ایندیزاین 33

 

ما در آموزش های ایلاستریتور در مورد clipping path صحبت کردیم حالا همین روش رو تو فتوشاپ بهتون میگیم اما با این تفاوت که نشون میدیم ایندیزاین در مورد clipping path ای که تو فتوشاپ انجام شده میتونه هوشمندانه تر رفتار کنه که در این قسمت از آموزش ایندیزاین به آن می پردازیم.

 

آموزش ایندیزاین 34

 

در این قسمت از آموزش ایندیزاین به ادامه کار با clipping path در فتوشاپ می پردازیم.

 

آموزش ایندیزاین 35

در این قسمت از آموزش ایندیزاین اگر نخواستید مثل قسمت قبل از فتوشاپ استفاده کنید اشکالی نداره ما راه حلی رو بهتون یاد میدیم که مثل همون کار رو تو ایندیزاین انجام بدید .

 

آموزش ایندیزاین 36

 

این قسمت از آموزش ایندیزاین به ایجاد فریم های محنی ، فریم های چند تیکه و… چیز هایی  که کار شما رو منحصر به فرد میکنه و از شما یک ایندیزاین کار خلاق میسازه می پردازیم.

 

آموزش ایندیزاین 37

 

ما خیلی خوب یاد گرفتیم تا اینجای کار که با شیپ ها کار کنیم و این دروازه ما برای ورود به کار های خاص و خارج از روتین همیشه گیه حالا قراره یاد بگیریم چه طور متن هامون رو هم وارد این دنیا کنیم، به عبارتی یه کم تایپوگرافی کنیم که در این قسمت از آموزش ایندیزاین به آن می پردازیم.

آموزش ایندیزاین 38

 

تو این قسمت از آموزش ایندیزاین ، مقداری با افکت های عکس آشنا میشید ولی چیزی مهمی که باید یاد بگیرید اینکه اگر بخواید یه افکت روی چندین عکس دیگه اعمال کنید باید چیکار کنید.

 

آموزش ایندیزاین 39

 

تو این قسمت از آموزش ایندیزاین در مورد لایه ها صحبت میکنیم و نشونتون میدم کار کردن با لایه ها رو بهتون نشون میدیم که در واقع بسیار تو پروژه هاتون ازش استفاده میشه.

آموزش ایندیزاین 40

 

یه کم inner shadow کار میکنیم مبحث افکت چیزیه خیلی خیلی جزییات داره واسه همین تو این دوره از آموزش ایندیزاین  که آموزش استاندارد هستش نمیگنجه ولی قول میدیم حتما یه پک کامل در مورد ضبط کنیم.

آموزش ایندیزاین 41

وقتی تو ایندیزاین پروژه بزرگ تر میشه لایه ها زیاد میشن و شما سردرگم میشید و ادیت و بازبینی کار رو سخت میکنه خوبه که از همین الان عادت کنید پنجره لایه هاتون رو مرتب کنید که در این قسمت از آموزش ایندیزاین به آن می پردازیم.

 

آموزش ایندیزاین 42

 

  قلاب کردن آبجکت ها به متن یا جایگاهی خاص میتونه تویه متون علمی یا مثلا کتاب هایی که از نماد ها و کاراکتر های خاص استفاده میکنن خیلی مفید باشه چون از بهم ریختگی صفحات در حین ویرایش جلوگیری میکنه تو این قسمت از آموزش ایندیزاین  همراه ما باشید تا تکنیک رو بهتون آموزش بدیم.

 

آموزش ایندیزاین 43

 

در این قسمت از آموزش ایندیزاین در مورد این صحبت میکنیم که ایراد نگارشی معمولی که تو زبان فارسی اتفاق میوفته رو چه طور حل کنیم.

 

آموزش ایندیزاین 44

 

تو این قسمت از آموزش ایندیزاین  در مورد span بهتون میگیم در واقع وقتی می خوایم در یک تکست فریمی که از چند ستون درست شده یک ردیف برای یک کاراکتر را پاراگراف درست کنیم از span استفاده می شه.

 

آموزش ایندیزاین 45

 

ما تویه ایندیزاین برای هر چیزی که تکرار میشه سعی میکنیم یه قالب یا شابلون تعریف کنیم مثل کاری در مستر پیج تعریف میکردیم در مورد پاراگراف ها و کاراکترها هم موضوع همینه و سعی میکنیم از تعریف مجدد الگو های تکراری پرهیز کنیم که در این قسمت از آموزش ایندیزاین به آن می پردازیم.

 

آموزش ایندیزاین 46

 

ما در ایندیزاین برای هر چیزی که تکرار میشه سعی میکنیم یه قالب یا شابلون تعریف کنیم مثل کاری در مستر پیج تعریف میکردیم در مورد پاراگراف ها و کاراکتر ها هم موضوع همینه و سعی میکنیم از تعریف مجدد الگو های تکراری پرهیز کنیم که در این قسمت از آموزش ایندیزاین به آن می پردازیم.

 

آموزش ایندیزاین 47

 

ایجاد لیست موضوعی هست که نمیشه بلد نباشید، تو این قسمت از آموزش ایندیزاین در مورد پنجره tab براتون میگیم تا بتونید لیست های واکنش گرا درست کنید.

 

آموزش ایندیزاین 48

 

برای پروژه هایی مثل کتاب که احتمال ویرایش یا تغییر سر فصل ها زیاده بسیار کسالت آوره که بخوایم فهرست بخوایم دستی تایپ کنیم و تغییر سرفصل و شماره صفحه ها بسیار کار سنگینی هست تو این قسمت از آموزش ایندیزاین  یاد میگیریم که فهرست ها رو اتوماتیک درست کنیم.

آموزش ایندیزاین 49

 

یکی از راهها برای اینکه بتوانید اطلاعات رو طبقه بندی شده نمایش بدید استفاده جدول هاست داخل ایندیزاین میتونید حتی جدول هایی که تا حالا بهش فکر نکردید رو هم میتونید بسازید اما باید با جزییات کار آشنا باشید تو این قسمت از آموزش ایندیزاین  با یک سرچ ساده تو گوگل و نگاه کردن صفحات روزنامه همشهری اهمیت جدول ها رو براتون توضیح میدیم و همینطور بهتون میگیم چطور جدول های رو ایجاد کنید یا از نرم افزار های دیگه ایمپورت کنید.

آموزش ایندیزاین 50

 

تو این بخش از آموزش ایندیزاین ، برای اینکه بهتون نشون بدیم کار با جداول چیز ترسناکی نیست یه جدول از صفحات همشهری رو انتخاب کردیم رو نشون دادیم چطور صفحه بند روزنامه همشهری این رو درست کرده.

آموزش ایندیزاین 51

 

در این قسمت از آموزش ایندیزاین پنجره text frame option رو احتمالا بهتون معرفی میکنیم. اینجا هم table options داریم که به همون اندازه مهمه، وقتتون رو نمیگیرم ویدیو رو نگاه کنید!

آموزش ایندیزاین 52

 

شما میتونید برای اینکه جدول بهتر به چشم بیاد از header ها و footer های خاصی استفاده کنید تو این قسمت از آموزش ایندیزاین راهش رو بهتون نشون میدیم.

 

آموزش ایندیزاین 53

 

الان دیگه هر کاری دوست دارید رو میتونید تو ایندیزاین بکنید البته نه به این شدت، ولی به همین قوت… تو این قسمت از آموزش ایندیزاین  بهتون میگیم چطور دسترنج تون برای ادامه کار توسط همکارتون یا به فرض برای جا به جایی بین کامپیوتر های مختلف با نسخه های مختلف ایندیزاین خروجی بگیرید.

 

آموزش ایندیزاین 54

 

چاپخانه ها برای چاپ ازتون معمولا فایل پی دی اف میخوان، چاپخانه های خاص و حرفه ایی کمی پیدا میشن که فایل ایندیزاین بگیرن، پس تو این قسمت از آموزش ایندیزاین در مورد ساخت فایل pdf از پروژه تون براتون میگیم.

 

آموزش ایندیزاین 55


تو این قسمت از آموزش ایندیزاین محیط کاری ایندیزاین و قدرتش در سفارش سازی محیط کار صبحت کنیم و همین طور نحوه تغییر و کار با کلیدها میان بر براتون توضیح بدیم.

در این قسمت از آموزش ایندیزاین  میخواییم در مورد تنظیمات جدول صبحت کنیم.

سوالات متدوال دوره جامع آموزش ایندیزاین

تمام سوالاتی که احتمالا درباره دوره آموزش ایندیزاین داشته باشید

 1. دوره آموزش ایندیزاین از مرحله نصب نرم افزار در آخرین ورژن شروع میکند و تا آخر آموزش ایندیزاین پیش میرود.بنابراین این دوره آموزشی از مباحث مقدماتی شروع کرده و هیچ پیش نیازی ندارد و برای شروع مسیر ایندیزاین بسیار مناسب است.


آموزش ایندیزاین باید در وهله اول به صورت تعاملی باشد. یعنی شما همراه با استاد به تمرین بپردازید و پروژه های واقعی روزنامه و کتاب در حد مقدماتی ( برای کار با ابزارها و تکنیک ها ) داشته باشید و در قدم دوم باید تمام نیاز های یک اوپراتور ایندیزاین را برآورده کند. یعنی در قدم اول تمام موارد ایندیزاین را پوشش داده باشد و در قدم دوم مواردی که برای استفاده در ایندیزاین در خود نرم افزار به خوبی قابل پیاده سازی نمی باشد را در فتوشاپ و ایلوستریتور پیاده سازی نماید. این دوره آموزش ایندیزاین با تمام ویژگی های ذکر شده و همینطور آموزش نکات لازم هنرجو در فتوشاپ و ایلوستریتور ویژگی های یک آموزش استاندارد را برای دانشجوی آموزش ایندیزاین فراهم آورده است.

 • مدرس های رسانه آموزشی مکتب تی وی پس از بررسی سطح تخصص و همینطور صلاحیت بیانی لازم برای تدریس انتخاب شده اند. ما از هر مدرسی که به سایت برای تدریس مراجعه کرد سر خود استفاده نمی کنیم. ابتدا مدرسی انتخاب میشود که در بازار کار به صورت تخصصی روی ایندیزاین سال ها برای مثال در یک روزنامه و یا چاپخانه معتبر کار کرده باشد و پس از آن هم توانایی بیانی مناسبی داشته باشد. مدرس این دوره آموزش ایندیزاین هم به همین شکل انتخاب شده و تمام سرفصل ها و پروسه ی ضبط زیر نظر تیم تولید رسانه آموزشی مکتب تی وی به انجام رسیده است.
 1. این دوره آموزشی با تمام مزایایی که در قسمت توضیحات ذکر شد منجر به خلق دوره ای شده است که در هیچ دوره ی آموزش ایندیزاین دیگری نمی توانید پیدا کنید. علاوه بر این مسائل و کامل بودن دوره آموزشی و… همه ی مواردی که در فتوشاپ و ایلوستریتور هم نیاز دارید آموزش داده شده است و این یعنی ایده آل ترین حالت آموزش ایندیزاین .
 • به طور کلی برای کیفیت یک دوره آموزشی باید به محتوای دوره آموزشی و کیفیت سمعی و بصری دوره توجه داشته باشید. در مورد کامل بودن و حتی فراتر از آن استفاده از فتوشاپ و ایلوستریتور در این دوره آموزش ایندیزاین که به اندازه کافی صحبت شد. در مورد کیفیت سمعی و بصری ویدیو ها نیز میتوانید پیش نمایش ها را مشاهده فرمایید تا کیفیت دوره های آموزشی را خودتان قیاس کنید.
 1. کمپانی ادوبی هر ساله از ویژگی های جدیدی برای نرم افزار ایندیزاین رونمایی میکند. حال این ویژگی ها قبلا وجود داشته و به شیوه بهینه تری اجرا میشود و یا به تازگی اضافه شده اند. بنابراین شما باید در آخرین ورژن نرم افزار ایندیزاین آموزش ببینید تا هم به روز باشید و هم چیزی از این نرم افزار را از دست نداده باشید.
فرزاد تاراپوروالا

مدرس این دوره: فرزاد تاراپوروالا

فرزاد از اولین مدرسین مکتب تی وی بوده که یه جورایی با ایندیزاین عجین شده. از زمان کودکیش به خاطر شغل پدرش یعنی روزنامه نگاری با فضای تحریریه روزنامه ها و مجلات آشنا بوده و به همین خاطر زمان زیادی رو با نرم افزار ایندیزاین سر و کار داشته تا اینکه در مکتب تی وی تصمیم گرفتیم تجربیاتش رو به کار بگیریم و کامل ترین دوره آموزش ایندیزاین رو تولید کنیم.

با خیالی راحت خرید کنید

ضمانت نامه 30 روزه دوره های آموزشی

نشان های اعتبار ما

آموزش ایندیزاین 56

معرفی دورهنمایش رایگان

1.چرا باید از ایندیزاین استفاده کنیمنمایش رایگان

2.اجرا بهینه ایندیزاین

3.تنظیمات تایپ فارسی در ایندیزاین

4.تغییر دادن مدل داکیومنت برای کار های چاپی

5.بستن حدود لی اوت صفحه

6.نکات مهم در مورد لی اوت بندی

7.تکست فریم ها

8.کار کردن با تکست فریم ها در پروژه واقهی

9.تایپ کردن روی منحنی ها و معرفی ابزار

10.مدیریت و ایمپورت کردن با متون طولانی

11.معرفی پنجره تکس فریم آپشن

12.معرفی قسمت دیگه ی تکست فریم آپشن

13.معرفی پنجره استوری ادیت

14.کار با نماد های کاراکتری

15.کاراکتر های استاتیک و داینامیک

15.کاراکتر های استاتیک و داینامیک بخش دوم

17.ویرایش پروژه در کوتاه ترین زمان

18.ساخت روزنامه بی قانون و نشریه شهرونگ در ایندیزاین

19.ساخت روزنامه بی قانون و نشریه شهرونگ در ایندیزاین بخش دوم

20.ساخت روزنامه بی قانون و نشریه شهرونگ در ایندیزاین بخش سوم

21.کار با بروشور در ایندیزاین

22.در مورد مستر پیچ

23.استفاده از override

24.شماره گذاری صفخات در ایندیزاین

25.کار با نرم افزار ادوبی ایلاستریتور

26.خاموش کردن لایه های غیر ضروری خروجی

27.تبدیل عکس به وکتور

28.تکنیک clipping mask

29.ساخت تیتر خلاقانه و منحنی در ایلاستریتور

30.قرار دادن عکس رو پشته زمینه یک متن

31.قرار دادن طراحی ها و عکس ها در داخل صفحه ایندیزاین

32.یک اندازه کردن فریم ها با عکس ها

33.معرفی آپشن ایندیزاین 2019

34.تفاوت ساختاری ایندیزاین با فتوشاپ و ایلاستریتور

35.حذف کردن بک گراند یک عکس ئر فتوشاپ

36..کار با clipping path در فتوشاپ

37.ادامه کار با clipping path فتوشاپ

38.راه حلی برای استفاده کردن در ایندیزاین بجای فتوشاپ

39.ایجاد فریم های منحنی و چند تیکه

40.وارد کردن متن و تایپوگرافی روی آن

41.اعمال افکت بر روی چندین عکس

42.در مورد لایه ها در ایندیزاین

43. کار با inner shadow

44.مرتب کردن لایه ها

45.قلاب کردن آبجکت ها

46.حل کردن مشکل نگارشی در زبان فارسی

47.کار با span ها

48.ایجاد قالب شابلون

49.کار با شابلون ها

50.کار با لیست موضوعی

51.ایجاد فهرست خودکار

52.کار با جدول ها

53.ایجاد پروژه و استفاده جدول در آن

54. کار با پنچره text frame option

55.استفاده از هدر و فوتر برای جدول

56.خروجی گرفتن از دسترنج یادگیرنده

57.ساخت فایل pdf از پروژه در ایندیزاین

58.تغییر دادن مدل داکیومنت برای کار های چاپی

59.بستن حدود لی اوت صفحه

فایل های تمرینی این دوره

2 دیدگاه برای آموزش ایندیزاین

 1. Zhaleh

  در تاریخ

  پاسخ

  ممنون از محصول خوبتون،و ممنون از صبوری شما در پاسخگویی تمام سوالات❤️

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   پاسخ

   خواهش میکنم خوشحالم این دوره ی آموزشی نظرتون رو جلب کرده و پاسخگویی به مشتریان وظیفه ما هستش و از هم صحبتی باهاشون لذت میبریم

 2. احسان تابعی

  در تاریخ

  دانشجو
  پاسخ

  دوره کاملی بود و تقریبا هر سوالی توی ایندیزاین میتونست برام پیش بیاد رو به جواب رسیدم سپاس

  • حسین بافنده

   در تاریخ

   پاسخ

   درود بر شما خوشحالیم. سوالی بود در خدمتیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت دوره

88.000 تومان

امتیاز 5 از 1 رای
حجم دوره:

1.63 گیگابایت

پیش نیاز:

ندارد

نرم افزار:

Adobe Indesign

فرمت ویدیو:

Mp4

تعداد قسمت :

59 قسمت

روش دریافت:

دانلود آنی بعدپرداخت

روش پشتیبانی:

تلفنی، تلگرام، چت آنلاین

سطح دوره:

مقدماتی تا پیشرفته

زبان:

فارسی

چرا مکتب تی وی؟

               

 • آموزش تعاملی
 • سرفصل های آموزشی استاندارد
 • آموزش در حداقل زمان ممکن
 • دسترسی آسان به فایل های آموزش با کیفیت HD
 • ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین
 • مدرس متخصص و با تجربه
 • آموزش آخرین نسخه نرم افزار
 • بی نیاز کردن از دوره های آموزشی گران قیمت
مدرس

فرزاد تاراپوروالا

مدرس تخصصی نرم افزار ایندیزاین
قیمت دوره

88.000 تومان