معرفی کلی 3دی مکس Autodesk 3ds Max:

در این بخش از معرفی نرم افزار در رسانه ی آموزشی مکتب تی وی به بررسی نرم افزارAutodesk 3ds Max می پردازیم.
تری دی مکس یک نرم افزار مدل سازی، انیمیشن و رندر 3D است که برای بازی ها و تجسم طراحی طراحی شده و ساخته شده است. این برنامه در مجموعه ای از محصولات نرم افزاری رسانه ای و سرگرمی ارائه شده توسط Autodesk گنجانده شده است. این همچنین بخشی از مجموعه معماری، مهندسی و ساخت و ساز Autodesk است و یکی از ابزارهای طراحی محصول و مجموعه تولیدی است. 3ds Max توسط جلوه های بصری هنرمندان و متخصصان در صنایع فیلم و تلویزیون و بازی های توسعه دهندگان و طراحان برای ایجاد بازی های واقعیت مجازی استفاده می شود. این نرم افزار همچنین برای طراحی ساختمان، زیرساخت ها و ساخت و ساز و همچنین برای توسعه محصول و برنامه ریزی تولید بسیار مفید است.

معرفی 3دی مکس

علاوه بر این، 3ds Max به کاربران کمک می کند که دنیای بازی های بزرگ را تولید کنند، شخصیت های مفصل را تولید کرده و محیط های ساختمان را سفارشی کنند. آنها قادر خواهند بود شخصیت های فردی را تحریک و صحنه هایی را که شامل بسیاری از افراد هستند، ایجاد کنند. این نرم افزار امکان شبیه سازی خواص فیزیکی مایعات مانند آب، روغن و گدازه را به کاربران داده، علاوه بر این 3ds Max دارای کنترل های انیمیشن است که کاربران می توانند ایجاد، اصلاح و به اشتراک گذاری آن را ایجاد کنند.

معرفی 3دی مکس

این نرم افزار همچنین ویژگی های رندر 3D مانند قابلیت شبیه سازی تنظیمات دوربین واقعی را دارد. علاوه بر این، آن را یک کتابخانه دارایی فراهم می کند که کاربران را قادر می سازد به راحتی برای محتوای 3D جستجو کنند. 3ds Max همچنین ویژگی هایی برای مدل سازی 3D، ساختار و اثرات فراهم می کند. به لطف آن، کاربران قادر به ایجاد و تحریک هندسه به روش های مختلف، همچنین، مدل سازی سطح و مش می کند.

معرفی 3دی مکس

مرور اجمالی از مزایای Autodesk 3ds Max

3ds Max روش های مختلف برای ایجاد انیمیشن را به کاربران ارائه می دهد. همچنین ابزارهای قدرتمندی است که به آنها کمک می کند تا انیمیشن های خود را مدیریت و ویرایش کنند. آنها قادر به ایجاد انیمیشن کامپیوتری و جلوه های 3D کامپیوتری می باشند که می توانند به بازی های کامپیوتری، فیلم ها و پخش، تصاویر پزشکی یا ارائه های قانونی اعمال شوند.

این نرم افزار دارای چندین کنترل کننده انیمیشن است. اینها برای ذخیره سازی مقادیر کلید متحرک و تنظیمات انیمیشن رویه استفاده میشوند، همه چیز را که کاربران از طریق نرم افزار تحریک می کنند، مدیریت می کند. همچنین، به عنوان آنها شخصیت ها، مجموعه های مکانیکی یا حرکت های پیچیده را تحریک می کنند، 3ds Max آنها را قادر می سازد تا اشیا را به هم مرتبط کنند. در نتیجه، آنها قادر به ایجاد سلسله مراتب یا زنجیر هستند. با استفاده از این سلسله مراتب، آنها می توانند مجموعه ای از اشیاء را یک بار به حرکت درآورده و ساده سازی روند انیمیشن انجام پذیرد.

معرفی 3دی مکس

علاوه بر این، 3ds Max ویژگی های رندرینگ 3D را فراهم می کند و یکی از قابلیت های پیش نمایش رندر است. با فعال شدن حالت ActiveShade در داخل نرم افزار، کاربران می توانند اثرات را هنگامی که نور و مواد را در یک صحنه تغییر می دهند، ببینند. همانطور که تنظیمات نور و مواد صحنه خود را تنظیم می کنند، یک پنجره تغییرات را نمایش می دهد و به صورت تعاملی رندر را به روز می کند.

3ds Max دارای یک ویژگی گردش کار است که به کاربران امکان می دهد صحنه ها را تبدیل کنند تا نور، مواد و اشیاء درون آنها بتواند به آنهایی که از پیشرفته ترین تکنیک های رندر استفاده می کنند تغییر کند. به همین دلیل، آنها قادر خواهند بود از ویژگی های متعدد رندر مانند مواد فیزیکی و محیطی جدید و تنظیمات دقیق استفاده کنند. علاوه بر این، آنها قادر خواهند بود که موتورهای رندر را با انعطاف پذیری، نور، مواد و اشیاء را تبدیل کنند، و تنها گزینه هایی را که نیاز دارند تبدیل می کند.

به طور خلاصه، 3ds Max دارای یک ابزار گفت وگو به نام Material Editor است که به کاربران اجازه می دهد که مواد و نقشه ها را در صحنه های خود ایجاد و ویرایش کنند. آنها قادر خواهند بود بافت های خلاقانه و همچنین شبیه سازی refractions، reflections و دیگر اثرات را به عنوان مواد به اشیا اختصاص دهند.

معرفی 3دی مکس

بررسی ویژگی های Autodesk 3ds Max

انیمیشن 3D و دینامیک
ابزارهای انیمیشن عمومی
انیمیشن سازی شخصیتی و ابزار تهاجمی
مسیرهای حرکتی
اثرات جریان ذرات
3ds Max مایعات
حداکثر کنترل کننده های ایجاد گراف
واردات داده شبیه سازی ساده
Geodetic Voxel and Heatmap Skinning
رندر 3D
بهبود رندر ActiveShade
دوربین فیزیکی
آرنولد برای 3ds Max
رندر در A360
Autodesk Raytracer Renderer (ART)
UI، Workflow و خط لوله
تبدیل صحنه
کتابخانه دارایی
دارایی هوشمند بسته بندی
فضاهای کاری قابل برنامه ریزی
ادغام ابزار خط لوله بهبود یافته
لینک مستقیم با موتور بازی Stingray
پشتیبانی از نمایش DPI بالا
MAX به LMV
مدلسازی 3D، متنبندی و اثرات
جریان کار Spline
مش و مدلسازی سطحی
تخصیص بافت و ویرایش
اصلاح کننده کانال داده
اصلاح مو و خز
مخلوط جعبه MA

CPU : 64-bit Intel® or AMD® multi-core processor
Graphics Hardware : Refer to 3ds Max Certified Hardware for a detailed list of recommended systems and graphics cards
RAM : 4 GB of RAM (8 GB recommended)
Disk Space : 6 GB of free disk space for install
Pointing Device : Three-button mouse

آموزش نصب نسخه 2019:

روش آسان: استفاده از کیجن XFORCE برای محصولات اتودسک 2019:

آموزش نصب تصویری اکتیو اتودسک 2019 با استفاده XFORCE KeyGen

این روش، نسبت به روش لایسنس سرور که از FlexNET استفاده می کند، بسیار راحت تر است. برای استفاده از کیجن، لطفا مراحل زیر را انجام دهید:

1) ابتدا حتما مطمئن شوید که به صورت کامل اینترنت شما قطع می باشد. یعنی حتما دستگاه شما آنلاین نباشد. سپس نرم افزار را نصب کنید.

2) پس از اتمام نصب، نرم افزار را اجرا کنید. همان ابتدا، از شما درخواست فعال سازی می کند. بر روی گزینه ی enter a serial number کلیک کنید.

3) در پنجره ی بعدی، بر روی گزینه Activate کلیک کنید. حال مقدار سریال نامبر را یکی از عبارات زیر بزنید (دقت داشته باشید که از کپی کردن سریال های نوشته شده زیر خود داری نمایید ! سریال ها را به طور دستی در نرم افزار وارد کرده و از کپی کردن خودداری نمایید):
۶۶۶-۶۹۶۹۶۹۶۹

۶۶۷-۹۸۹۸۹۸۹۸

۴۰۰-۴۵۴۵۴۵۴۵

۰۶۶-۶۶۶۶۶۶۶۶

4) برای وارد کردن مقدار Product Key لطفا فایل نوشتاری AUTODESK.2019.Product.Keys.txt را باز کنید و مقدار Product Key محصول خود را بدست آورید.

به عنوان مثال مقدار Product Key برای تری دی مکس 2019 برابر است با: 128K1

5) بر روی Next کلیک کنید. در صفحه ی Activation Options به شما عبارتی با نام Request Code داده می شود. این مقدار را انتخاب کنید و با کلید ترکیبی Ctrl+C آن را کپی کنید. حال، باید فایل کیجن را اجرا کنید. اگر سیستم عامل شما 64بیتی است، فایل xf-adsk2019_x64_(2018mod).exe و اگر 32بیتی است، فایل xf-adsk2019_x86_(2018mod).exe را حتما به صورت Run as Administrator اجرا کنید.

6) بر روی گزینه ی Patch کلیک کنید تا پیغام Successfully Patched نمایان شود. حال، مقداری که در گام پنجم کپی کرده اید را در باکس Request قرار دهید و بر روی Generate کلیک کنید. مقدار تولید شده در باکس Activation را به صورت کامل کپی کنید (دقت کنید که همه را کپی کنید و ناقص کپی نشود).

7) به محیط نرم افزار و فعال سازی آن برگردید. بر روی گزینه ی I have an activation code from Autodesk کلیک کنید. شانزده عدد باکس برای شما نمایان می شود. روی باکس شماره 1 راست کلیک کنید و Paste را بزنید تا مقدار بدست آمده از گام ششم کپی شود.

8) بر روی Next کلیک کنید. کار تمام است و نرم افزار شما کاملا فعال شده است.

نکته اول: اگر در گام پنجم، صفحه ی Activation Options برای شما ظاهر نشد، دلیلش این است که شما آفلاین نیستید. برای رفع مشکل، یکبار دیگر فرایند فعال سازی را از اول شروع کنید (صفحه فعال سازی و نرم افزار را کامل ببندید و دوباره اجرا کنید) تا این صفحه برای شما پدیدار شود.

==========================

روش دشوار: استفاده از License Manager برای محصولات اتودسک 2019:

آموزش نصب تصویری اکتیو اتودسک 2019 با استفاده FlexNET

1) کاربران عزیز لطفا دقت داشته باشید که در حال حاضر فعال‌سازی تمامی محصولات اتودسک 2019 به یک روش است. نیازی به Product Code و مسائل این‌چنینی (مانند نسخه های پیشین) نیست. البته می توانید Product Code محصول خود را در فایل دانلودی، در پوشه crack در فایل Product.Keys.txt مشاهده کنید.

2) ابتدا مطمئن باشید که اتصال شما به اینترنت به صورت کامل قطع می باشد. سپس اقدام به نصب نرم افزار کنید.

3) پس از اتمام نصب، به هیچ‌ وجه نرم‌افزار را اجرا نکنید.

4) باتوجه به معماری سیستم خود (32بیتی یا 64بیتی) فایل ستاپ یکی از دو پوشه Crack-nlm-2018-x64 یا Crack-nlm-2018-x64 را نصب کنید. این امر باعث می‌شود تا Network License Manager بر روی سیستم شما نصب شود.

5) پس از نصب گام چهارم، فایل‌های کرک را بدین صورت جایگزین کنید:

5-الف) فایل اجرایی adskflex.exe را در محل زیر کپی و جایگزین نمایید:

C:/Autodesk/Network License Manager

5-ب) فایل adlmint.dll را در محل زیر کپی و جایگزین نمایید:

C:/Program Files/Common Files/Autodesk Shared/CLM/V7/MSVC14

 

6) این گام بسیار مهم می باشد. شما در این گام باید فایل لایسنس را متناسب با سیستم خود ویرایش کنید. فایل lic.dat در پوشه crack در پوشه Autodesk Network License Manager 2018 Crack by X-Force قرار دارد. این فایل را با نرم‌افزارهای ویرایش متن مانند Notepad یا Notepad++ می توانید باز کنید.

در خط اول دو عبارت HOSTNAME و MAC قرار دارد. برای ثبت مقادیر مناسب، نرم افزار LMTools Utility را اجرا کنید (این نرم افزار پس از موفقیت در گام جهارم برای شما نصب خواهد شد).

در محیط نرم‌افزار وارد زبانه‌ی System Settings شوید. دو مقدار Computer/Hostname و Ethernet را مشاهده کنید. این دو مقدار بدین صورت در فایل lic.dat قرار می‌گیرند:

مقدار Computer/Hostname را جایگزین عبارت HOSTNAME کنید

مقدار Ethernet را جایگزین عبارت MAC کنید.

هنوز کار تمام نشده است!

حال به فایل نوشتاری License.txt در پوشه crack مراجعه کنید. در این فایل یک عبارت مهم به نام FlexNET وجود دارد که باید متناسب با محصول خود، آن را ویرایش کنید. مقادیر FlexNET برای محصولات سال 2019 اتودسک را می توانید از طریق فایل FLEXNet.Codes.txt در پوشه crack یا مراجعه به این آدرس بدست آورید. حال که مقدار FlexNET محصول خود را بدست آورده اید، جایگزین مقدار روبروی FEATURE یعنی “87084ACD_2019_0F” نمایید. سپس تمامی محتوای درون آن را باید در یک خط جدید در انتهای فایل lic.dat اضافه کنید.

پس از این‌که این سه کار را انجام دادید، فایل lic.dat مختص سیستم شما آماده است. آن را در یک آدرس همیشگی که به‌راحتی به آن دسترسی خواهید داشت، مثلا C:/lic.dat ذخیره کنید.

7) در محیط LMTools به زبانه‌ی Config Services مراجعه کنید و مقادیر را بدین صورت پر نمایید:

– در بخش Service Name عبارت Autodesk را تایپ کنید.

– در بخش Path to the lmgrd.exe file فایل اجرایی زیر را وارد نمایید:

C:/Autodesk/Autodesk Network License Manager/lmgrd.exe

 

– در بخش Path to the license file فایل لایسنسی که ویرایش کرده‌اید را آدرس دهید. در این آموزش ما فایل لایسنس را در C:/lic.dat ذخیره کرده‌ایم.

تیک گزینه‌ی Use Services و سپس Start Server at Power Up را بزنید.

8) به زبانه‌ی Service/License File مراجعه کنید. گزینه‌ی Configuration using Services را انتخاب کنید و از لیست مربوطه، گزینه‌ی Autodesk را انتخاب کنید. سپس مطمئن شوید که تیک گزینه‌ی LMTools ignores license file path environment variables را حتما زده اید (یعنی فعال است).

9) به زبانه‌ی Start/Stop/Reread مراجعه کنید. به ترتیب بر روی گزینه‌های Start Server و ReRead License File کلیک کنید و مطمئن شوید که هر دو مورد به طور موفقیت‌آمیز انجام شده‌اند.

10) به زبانه‌ی Server Status مراجعه کنید و بر روی گزینه‌ی Perform Status Enquiry کلیک کنید.

11) کار تنظیم‌کردن سرور تمام است. حال مجددا مطمئن شوید که اینترنت شما به صورت کامل قطع است. لطفا دقت کنید که اینترنت باید قطع باشد نه کارت شبکه یا کارت وایرلس شما! اشتباه نکنید!

12) در اجرای اولیه نرم‌افزار از شما سئوال می‌کند که چه لایسنسی برای فعال‌سازی دارید؟ بر روی گزینه‌ی کوچکی که در انتهای پنجره در وسط قرار دارد یعنی عبارت Help me choose کلیک کنید.

13) در پنجره‌ی بعدی گزینه‌ی Multi-user را انتخاب کنید. در پنجره‌ی بعدی مطمئن شوید که زبانه‌ی شما بر روی Single License Server است. سپس مقدار Server name را دقیقا 127.0.0.1 وارد کنید.

14) بر روی Done کلیک کنید. کار تمام است.

————————————————-

آموزش نصب و فعال سازی نسخه های 2017 و 2018:

پیش از هر عملی، دقت داشته باشید که فایل Keygen را به صورت Run as Administrator اجرا کنید.
۱) یکی از سریال نامبرهای زیر را به عنوای سریال نصب انتخاب نمایید (دقت داشته باشید که از کپی کردن سریال های نوشته شده زیر خود داری نمایید ! سریال ها را به طور دستی در نرم افزار وارد کرده و از کپی کردن خودداری نمایید):

۶۶۶-۶۹۶۹۶۹۶۹
۶۶۷-۹۸۹۸۹۸۹۸
۴۰۰-۴۵۴۵۴۵۴۵
۰۶۶-۶۶۶۶۶۶۶۶

۲) در قسمتی که از شما تقاضای Product Key می شود ، کد زیر را وارد نمایید (دقت داشته باشید که از کپی کردن سریال نوشته شده زیر خود داری نمایید ! سریال را به طور دستی در نرم افزار وارد کرده و از کپی کردن خودداری نمایید):

برای نسخه 2018 مقدار روبرو را وارد کنید: 128J1

برای نسخه 2017 مقدار روبرو را وارد کنید: 769I1

3) حال به اتمام نصب بپردازید و نرم افزار را ریستارت نمایید. حال نرم افزار را دوباره که اجرا نمودید ، بر روی گزینه Activate کلیک کنید ، به شما گفته می شود که سریال شما اشتباه است. گزینه Close را انتخاب نمایید و دوباره گزینه Activate را انتخاب نمایید.

۴) حال گزینه “I have an activation code from Autodesk” را انتخاب نمایید.

۵) در همان لحظه ای که در منوی فعال سازی نرم افزار می باشید ، به فولدر Crack مراجعه نموده و با توجه به نسخه نرم افزار خود ، یکی از دو نسخه ۳۲ بیتی و یا ۶۴ بیتی کیجن را به صورت Run As Administrator اجرا نمایید.

۶) بر روی گزینه “Patch” کلیک کنید تا پیغام “successfully patched” برای شما ظاهر شود.

۷) در پنجره فعال سازی نرم افزار ، به شما یک “Request Code” داده می شود ، آن را دقیقا در کیجن در قسمت “Request” کپی نموده و بر روی گزینه Generate کلیک کنید.

۸ ) حال کد دریافتی از کیجن را در پنجره فعال سازی نرم افزار کپی نمایید و به اجرای نرم افزار بپردازید.

تمامی محتوای مربوط به نسخه 2019 نرم افزار تری دی مکس:

دانلود نسخه 64بیتی AUTODESK 3ds Max 2019 با لینک مستقیم:

دانلود پارت 1 با لینک مستقیم

دانلود پارت 2 با لینک مستقیم

دانلود پارت 3 با لینک مستقیم

———————

دانلود آپدیت آفلاین Update v2019.1.1 با لینک مستقیم

———————

دانلود مجموعه Interactive برای 3ds Max 2019 با لینک مستقیم

———————-

 دانلود فعال ساز کیجن XFORCE KeyGen برای اکتیو محصولات اتودسک 2019

 دانلود فعال ساز FlexNET برای اکتیو محصولات اتودسک 2019

=====================================

تمامی محتوای مربوط به نسخه 2018 نرم افزار تری دی مکس:

دانلود نسخه 64بیتی AUTODESK 3ds Max 2018 با لینک مستقیم:

دانلود پارت 1 با لینک مستقیم

دانلود پارت 2 با لینک مستقیم

—————————————–

– دانلود آپدیت AUTODESK 3ds Max 2018 Update 3 x64 نرم افزار

– دانلود آپدیت AUTODESK 3ds Max 2018 Update 2 x64 نرم افزار

– دانلود آپدیت AUTODESK 3ds Max 2018 Update 1 x64 نرم افزار

—————————————–

– دانلود پلاگین وی ری V-Ray for 3ds Max 2018 v3.60.03 x64 نرم افزار

—————————————–

– دانلود بسته تعاملی نرم افزار AUTODESK 3ds Max Interactive 2018 v1.8.64.0 x64 نرم افزار

—————————————–

– دانلود فعال ساز AUTODESK Universal Keygen v2018-XFORCE به صورت جداگانه

 

=====================================

تمامی محتوای مربوط به نسخه 2017 نرم افزار تری دی مکس:

 

دانلود نسخه 64بیتی AUTODESK 3ds Max 2017 با لینک مستقیم:

دانلود پارت 1 با لینک مستقیم

دانلود پارت 2 با لینک مستقیم

دانلود پارت 3 با لینک مستقیم

——————————-

– دانلود آپدیت Autodesk 3DS Max v207 SP2 Update x64 نرم افزار

– دانلود آپدیت Autodesk 3DS Max v207 SP1 Update x64 نرم افزار

——————————-

– دانلود پلاگین وی ری V-Ray for 3ds Max 2017 v3.60.03 x64 نرم افزار

——————————-

– دانلود فعال ساز Autodesk 3DS Max v2017-XFORCE به صورت جداگانه